שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכניסה לכלבים מותרת: המלצות לטיולים עם החברים על ארבע
  רוצים לטייל עם הכלבים ברחבי הארץ ולא בטוחים איפה מותר? בדקנו לאן תוכלו להגיע עם החבר הטוב על ארבע ולטייל חופשי, אילו מלונות יקבלו אתכם ואותם בשמחה, ואפילו איפה תוכלו לשלב מסעדה ידידותית לכלבים. כך תתכננו טיול מוצלח בלי להיתקל בשלט "הכניסה לכלבים אסורה"

  כולם מדברים על מקומות בילוי עם הילדים, אבל פחות על אפשרויות טיול עם הכלבים. רוצים לקחת את החבר/בן המשפחה על ארבע איתכם לטיול בארץ ולא בטוחים מה חוקים בכל מקום, איפה תינתן כניסה לבע"ח ומה המקום המומלץ לישון בו איתם? ריכזנו עבורכם מספר אפשרויות מובחרות לטיולים בטבע, לינה במלונות ואפילו סיום קולינרי במסעדות - כשהכל "דוג פרנדלי".

  טיול עם כלב (צילום: shutterstock)
  יוצאים לטיול עם הכלב/ה? כדאי שתקראו את זה(צילום: shutterstock)

   

  טיול בגנים לאומיים ובשמורות טבע

  שמורת טבע היא מערכת אקולוגית רגישה ומורכבת, וכל הפרעה עלולה להפר את האיזון העדין המתקיים בה. למרות שהכלב שלנו הוא יצור חברותי, הוא מהווה איום לבעלי החיים בשמורת הטבע, אשר מריחים אותו מרחוק ורואים בו טורף זר שחדר למרחב המחיה שלהם.

   

  למשל, צביה שהמליטה עופר. היא משאירה אותו חבוי בשיחים ויוצאת לחפש מזון. בדרך היא חשה ממרחק בטורף. היא חוששת לחזור לצאצא שלה והוא ממתין לה רעב וחשוף לטורפים. בנוסף, כלבכם עלול להדביק את בעלי החיים בשמורה במחלות ובטפילים המצויים בדמו, וגם להידבק מהם – בכלבת למשל. בזה אתם הרי ממש לא מעוניינים.

  טיול עם כלב (צילום: shutterstock)
  הם לגמרי חלק מהמשפחה אז למה שלא יצטרפו?(צילום: shutterstock)
   

  אז מה עושים? ברשות שמורות הטבע חשבו על הכל. למעט האיסור המוחלט על כניסת כלבים מסוכנים לגנים לאומים ולשמורות הטבע, קיימות הוראות שונות המאזנות בין החופש לטייל עם הכלב לבין הסכנות הטמונות בטיול כזה.

   

  בגנים הלאומיים: במרבית הגנים הלאומיים, לרבות "קולטי קהל בתשלום", מותרת כניסה לכלבים קשורים ברצועה וחסומים במחסום פה, במגבלות המפורטות בכל אתר. בכמה גנים לאומיים הכניסה לכלבים אסורה מחשש שיפגעו בעתיקות או ברוח המקום (למשל בבית כנסת עתיק).

  הכניסה לכלבים אסורה (צילום: shutterstock)
  הכניסה לכלבים אסורה? לא הפעם(צילום: shutterstock)
   

  בשמורות הטבע: מרבית שמורות טבע קולטות קהל בתשלום - כניסת הכלבים אסורה. בשמורות הטבע האחרות אסור לכלבים ללכת בשבילים הרגליים, אולם תוכלו להחזיקם קשורים ברצועה וחסומים במחסום פה בסביבת כלי הרכב שלכם.

   

  במקווי מים: כניסת כלבים אל תוך מקווה המים אסורה.

   

  בחניוני לילה בתשלום: אסורה כניסת כלבים.

   

  בחניוני לילה שאינם בתשלום: מותרת כניסת כלבים בתחום החניון בלבד, ובתנאי שהם קשורים ברצועה וחסומים במחסום פה.

   

  כלבי שירות ונחייה: הכנסתם מותרת גם לאתרים שבהם הכנסת כלבים אסורה לכלל הציבור. הדבר נכון גם לגבי כלב הנמצא בתהליך הכשרה, בכפוף לכך שהאדם הנלווה לכלב יציג תעודה ממרכז הכשרה והדרכה המעידה על היותו מאמן או אומן לכלב בתהליך הכשרה.

   

  שני יוצאי דופן הם הגן הלאומי עין עבדת ושמורת הטבע עין גדי, אליהם אסורה כניסת כלבי שירות ונחייה, כיוון שתגובת היעלים לנוכחותם מסכנת את המטיילים. ניתן להשאיר את הכלב בכניסה לאתר, במקום ראוי שמיועד לכך, ולהיכנס לטיול באתר תוך הסתייעות במלווה.

   

  4 מסלולי טיול מומלצים

  הגן הלאומי מבצר יחיעם: הכניסה לכלבים מותרת, כשהם קשורים ברצועה וחסומים במחסום פה.

  הכניסה לכלבים מותרת: מבצר יחיעם (צילום: ארכיון רשות הטבע והגנים) (צילום: ארכיון רשות הטבע והגנים)
  הכניסה לכלבים מותרת: מבצר יחיעם(צילום: ארכיון רשות הטבע והגנים)
   

  כאן תוכלו לטייל עם כלבכם ולהתרשם משרידיו של המבצר הגדול, המשלב מבנים מהתקופות הצלבנית והעות'מנית: שער המבצר, המגדל הצלבני, המגדל העות'מני העגול, שרידי המסגד ובית המרחץ. האתר מספר גם את סיפור הגבורה של מגיני יחיעם במלחמת העצמאות. ממרומי מבצר יחיעם תיהנו מתצפית מרהיבה על הגליל המערבי.

   

  הגן הלאומי בית שאן: הכניסה לכלבים מותרת, כשהם קשורים ברצועה וחסומים במחסום פה.

  גם לאומי בית שאן (צילום: יעל לרנר)
  גן לאומי בית שאן(צילום: יעל לרנר)
   

  כאן תוכלו לטייל בצוותא בין שרידי הפאר המרהיבים של בית שאן העתיקה, ביניהם: בית המרחץ והבזיליקה הביזנטיים והתיאטרון ושרידי הגשר והמקדש הרומיים. מעל כל אלה מתנשא התל הגבוה שבו שכנה בית שאן המקראית. בלב הגן הלאומי עובר נחל חרוד, נחל שמימיו זורמים כל ימות השנה. עם רדת החשיכה ניתן ליהנות במקום מ"לילות שאן" – מיצג אורקולי חווייתי.

   

  שמורת טבע עין פרת: הכניסה לכלבים מותרת, כשהם קשורים ברצועה וחסומים במחסום פה.

  מושלם גם לכלבים - עין פרת (צילום: שירה בן יעקב) (צילום: שירה בן יעקב)
  מושלם גם לכלבים - עין פרת(צילום: שירה בן יעקב)
    

  עין פרת הוא מעיין שופע מים, הנובע בקניון מדברי מרהיב עין. מלבד נחל זורם ובריכות טבעיות תמצאו כאן גם טבע מרתק בספר המדבר, את מנזר פארן שממשיך את מורשת הנזירות הביזנטית ברוח הנזירים שהתבודדו בכוכי מדבר יהודה ואפילו אזור המיועד לפיקניק, אז אל תשכחו לשים בסלסלת הפיקניק משהו טוב גם עבור הכלב.

   

  הגן הלאומי ממשית: הכניסה לכלבים מותרת, כשהם קשורים ברצועה וחסומים במחסום פה.

   

  גן לאומי ממשית הוא אתר מורשת עולמית, המשמר את שרידיה של עיר נבטית מהתקופות הרומית והביזנטית ומציג את האדריכלות הנבטית במלוא תפארתה, על רקע נוף המדבר של הרי צפון הנגב. מוקדי העניין העיקריים במקום הם שרידי העיר הנבטית, ששוחזרה בחלקה, כנסיות ממשית, הסכרים הנבטיים בנחל ממשית וצמחיית המדבר האופיינית באזור. זכרו לקחת מים לכלב (וגם לעצמכם).

   

  רשימת האתרים המלאה ניתן למצוא באתר רשות הטבע והגנים.

   

  לינה עם הכלב

  צפון

  כפר נופש עין זיוון מציע אירוח חיות מחמד בקיבוץ הממוקם ברמת הגולן וכולל בריכת שחיה, פרדס שופע וגן חיות קטן.

   

  אפשרות נוספת היא באחד ממלונות רשת "מטיילים". הרשת היא למעשה חברה משפחתית המספקת חוויית אירוח מקסימה לאוהבי טיולים וחבריהם על ארבע.

  טיול עם כלב (צילום: shutterstock)
  כל מה שאתם חייבים לדעת על טיול עם כלבים(צילום: shutterstock)
   

  כחלק מתפיסת העולם הרשתית, מאפשרת הרשת אירוח מפנק גם לחיית המחמד – כחלק אינטגרלי מהמשפחה. בתי המלון של "מטיילים" מציעים מרחבי טבע ירוקים החביבים על הכלבים מלאי האנרגיות, ואף אפשרות להיכנס, להתפנק וגם ללון בחדרים. בנוסף, קיימים שירותי "דוגיסיטר" בעלות של 50 שקלים לשעה, בשת"פ עם כלביות סמוכות.

   

  הרשת מונה 5 בתי מלון בצפון הממוקמים בסמוך לאתרי טיול ונופים קסומים בגליל: מלון מטיילים מלכיה, מלון מטיילים גשר הזיו, מלון מטיילים מטולה, הוויליג' – מלון מטיילים על הירדן ומלון מטיילים אילון.

   

  תל אביב וירושלים 

  שתי רשתות מלונות נוספות שמזמינות אתכם לארח חיות מחמד הן רשת מלונות בראון, לה מספר מלונות בוטיק ברחבי תל אביב ומלון בירושלים ורשת מלונות אטלס, המחזיקה ב-16 מלונות בוטיק בפריסה ארצית.

   

  בנוסף, בתל אביב עשרות מלונות המאפשרים לינה עם בעלי חיים, המומלץ ביניהם הוא מלון לינק תל אביב (Link Hotel & Hub) המציע חדר כושר ונוף לעיר.

  טיול עם כלב (צילום: shutterstock)
  איפה מומלץ גם לישון איתם?(צילום: shutterstock)
   

  למטיילים בירושלים מוצעת האפשרות ללון ב"מלון המלך דוד" היוקרתי ומהמפורסמים בעיר, בעל גנים המשקיפים על העיר העתיקה ובצפון הארץ.

   

  אילת 

  לנופשים באילת, מומלצת לינה ב-"אכסניית בית הערבה" הממוקמת במרכז העיר ובקרבת חוף הים.

   

  איפה אוכלים?

  צפון

  מסעדת "המכשפה והחלבן", הממוקמת במקום פסטורלי בתצפית מרהיבה לנוף נחל החצבני. המסעדה מארחת כלבים באהבה ובמקום אף מסתובבים הכלבים של בעלי המסעדה.

   

  ברחבי הארץ

  רשת קפה גן סיפור, בעלת שישה סניפים ברחבי הארץ, בהרצליה, ראשון לציון, חולון, קרית אונו, ירושלים ואשדוד, ידועה כרשת בתי קפה ידידותית למשפחות וילדים וכך גם לכלבים. בסניפי הרשת מוצעים כלי מים לכלבים ומשפחות עם כלבים מוזמנות לשבת באזור הישיבה החיצוני והפסטורלי.

  טיול עם כלב (צילום: shutterstock)
  אפשר להשאיר דבר כזה בבית?(צילום: shutterstock)

  חיפה

  קפה TAILS בשכונת הדר הכרמל. בית הקפה המיוחד הזה מוקדש כל כולו לכלבים. ציורי כלבים מקשטים את הקירות, בובות של כלבים מוצבות על המדפים ובעלי הכלבים מתקבלים בברכה. והכלבים עצמם? הם זוכים להמון צומי וגם מקבלים כיבוד בדמות שקית קטנה של אוכל לכלבים וקערה עם מים.

   

  תל אביב

  גלידה אניטה בשכונת נווה צדק, תל אביב. בין הרחובות הציוריים של נווה צדק, בסניף האם של רשת גלידריות הבוטיק אניטה, יפנקו אתכם בגלידה משובחת, מחומרים טבעיים בלבד וללא חומרים משמרים, וגם את כלבכם ב"דוגי-קרים" בטעם חמאת בוטנים ובננות, או בטעם מנגו ומלון.

   

  קפה לנדוור בפלורנטין. רשת בתי הקפה המוכרת והאהובה הפכה את סניף פלורנטין לקפה ידידותי לכלבים. בנוסף לצלוחיות המים שפזורות ברחבי הסניף, הכלבים כאן מקבלים חטיף אישי בכל ביקור במקום. האווירה, היחס והמרחב הפתוח הפכו את הסניף למקום מפגש פופולרי של כלבים ובעליהם.

   

   

  לסיום - 6 טיפים חשובים לכם ולכלב

  דוקטור דיויד רוזנבלט, רופא וטרינר של חברת "ביופט", מסביר: "כיף לטייל בארץ עם כלבים, אולם יש לקחת בחשבון מספר דברים:"

   

  1. לא כל מקום מרשה להכניס כלבים ולכן מומלץ לברר זאת מראש.

  2. אם כלבכם מקיא בנסיעות אל תתייאשו, יש לכך פתרונות וכדאי שתדברו עם הווטרינר שלכם.

  3. סמנו את הכלב עם תליון עליו מופיעים הפרטים שלכם כולל טלפון נייד. טיולים רבים מסתיימים במחזות קורעי לב של כלב אבוד באזור לא מוכר וילדים בוכיים. 4. תמיד תטיילו עם מחסום פה בתא הכפפות, גם אם הכלב לא נשכן. החוק מחייב שפיו של הכלב יהיה חסום, ולעיתים צריך להשתמש בו כמו במקומות ציבוריים.

  טיול עם כלב (צילום: shutterstock)
  טיול עם כלב זה חשוב, גם הטיפים שכאן(צילום: shutterstock)
    

  5. באופן כללי עדיף לצאת עם הכלב לטיול בטבע ולהימנע מלטייל איתו על מדרכות וכבישים. אל תשכחו שלנו יש סוליות המגינות על כפות רגלנו אבל לכלב שלנו אין והאספלט עלול להיות חם עד מאוד בשעות מסוימות.

  6. כפי שאתם מקפידים להרבות בשתיית מים במהלך הטיול - יש להקפיד להציע גם לכלב קערה מלאה במים טריים בכל עצירת שתייה, כדי שלא יתייבש, ורצוי גם לקחת עבורו מזון שיעניק לו אנרגיה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  כל מה שאתם חייבים לדעת על טיול עם הכלב/ה בארץ
  צילום: shutterstock
  מומלצים