שתף קטע נבחר

ליברמן: הולכים לבחירות בגלל כניעת נתניהו לחרדים

רגע לפני הדד-ליין, אמר יו"ר ישראל ביתנו כי "כל הצעות הפשרה נועדו למשוך את הזמן. הליכוד נכשל, הוא האחראי שישראל הולכת שוב לבחירות". בהצבעה עצמה הוא תמך בפיזור הכנסת

 

 

עד הרגע האחרון קיוו בליכוד שהוא ישנה את דעתו, אבל יו"ר ישראל ביתנו עמד על שלו - ופחות מחצי שעה לפני הדד-ליין הוא האשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו בכניעה לחרדים, ובקיומן של בחירות בפעם השנייה תוך חודשים ספורים. בהצבעה עצמה תמך אביגדור ליברמן בפיזור הכנסת, וישראל תלך לבחירות ב-17 בספטמבר.

 

"מדינת ישראל לצערי הולכת לבחירות בגלל סירובו של נתניהו לקבל את הצעת ישראל ביתנו ולהצביע על חוק הגיוס במתכונת המקורית", אמר אמש (יום ד') ליברמן במסיבת עיתונאים מאולתרת בכנסת, מעט אחרי השעה 23:30.

אביגדור ליברמן (צילום: אלכס קולומויסקי )
ליברמן במסיבת העיתונאים המאולתרת, לפני ההצבעה(צילום: אלכס קולומויסקי )

"הסכמנו שהח"כים חרדים לא ישתתפו בהצבעה", הוסיף יו"ר ישראל ביתנו. "כל הצעות הפשרה השונות והמשונות נועדו למשוך את הזמן ולמוסס או לרוקן את החוק מתוכן. מדובר בכניעה לחרדים. אנחנו שותפים טבעיים לממשלת ימין, אך לא לממשלת הלכה".

 

"גם בנושאים אחרים כל מה שהופץ רחוק מלהיות אמת. אמנם בשאר הדרישות שלנו הייתה התקדמות מסוימת, אבל לא הגענו לסיכומים סופיים באף נושא", אמר ליברמן לעיתונאים. "זה לא במקרה שגם המפלגות האחרות לא חתמו על הסכם. על הליכוד הוטלה הרכבת הקואליציה, לא על ישראל ביתנו. הליכוד נכשל והוא היחיד שנושא באחריות לכך שמדינת ישראל הולכת לבחירות פעם נוספת".

סטורי מתוך עמוד האינסטגרם של אביגדור ליברמן (מתוך עמוד האינסטגרם )
צופה בארץ נהדרת, בערב הדרמטי(מתוך עמוד האינסטגרם )

דקות לאחר מכן נכנס ליברמן לאולם המליאה, להצבעה השמית על החוק לפיזור הכנסת בקריאה שנייה ושלישית ועל בחירות ב-17 בספטמבר. בהצבעה עצמה - כפי שהודיע מראש, ולמרות העימות החריף עם נתניהו - הוא ויתר חברי ישראל ביתנו תמכו בפיזור הכנסת ביחד עם הליכוד והסיעות שהיו אמורות להיות חלק מממשלת נתניהו החמישית.

 

מוקדם יותר אמש עוד ניסו בליכוד להגיע לפשרה של הדקה ה-90 והציעו להביא את חוק הגיוס המקורי של ליברמן לדיונים בוועדה מיד עם הרכבת הממשלה - ולאחר אישורו להעלותו לקריאה שנייה ושלישית בהסכמה משותפת. הם ציינו כי אם החרדים יסרבו לחוק הגיוס של ליברמן, הפטור מגיוס לצה"ל יבוטל בהתאם להחלטת בג"ץ. גורם ביהדות התורה כינה את הפשרה "פייק הצעה", וגם ליברמן דחה אותה.


פורסם לראשונה 29/05/2019 23:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ליברמן, אמש
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים