שתף קטע נבחר

הנער שהרכיב את ארי נשר העיד: "לא זוכר את התאונה"

הנער שחשוד בגרימת מוות ברשלנות העיד במשפטו של הדורס, הכדורגלן יצחק אספה. השופט אמר לו בתחילת העדות: "יש לך זכות שלא לענות על שאלות שיכולות להפליל אותך". הנער: "הדבר האחרון שאני זוכר - הייתי למטה, עם חבר שלי, ובאנו לצאת עם האופניים"

 

 

 

בבית משפט המחוזי בתל אביב העיד הבוקר (א') הנער שהרכיב על אופניים את חברו ארי נשר ז"ל, במהלך התאונה בה נהרג נשר. הוא העיד במשפטו של הכדורגלן יצחק אספה, שנאשם בהפקרה לאחר התאונה. הפרקליטות שוקלת להעמיד לדין את הנער, שהרכיב את נשר וחשוד בגרימת מוות ברשלנות. הוא עבר שימוע, אך טרם התקבלה החלטה סופית.

הנער שהרכיב על האופניים את ארי נשר ז
שוקלים להעמיד אותו לדין. חברו של ארי נשר בביהמ"ש(צילום: מוטי קמחי)

בתחילת עדותו אמר השופט צבי גורפינקל לנער: "העדות לא רלוונטית להחלטה אם יוגש נגדך כתב אישום או לא. יש לך זכות לכן שלא לענות על שאלות שיכולות להפליל אותך. כל שאלה שאני אחשוב שתזיק לך אאפשר לך לא לענות".

 

בתחילת חקירתו, על ידי סנגורו של אספה, סיפר הנער על השניות שלפני התאונה: "אני זוכר שהייתי למטה, עם חבר שלי, ובאנו לצאת עם האופניים. זה הדבר האחרון שאני זוכר. את התאונה אני לא זוכר". הסנגור שאל אותו מה הדבר הראשון שהוא זוכר לאחר מכן, והנער ענה: "הדבר הראשון שאני זוכר זה שהייתי בבית חולים".

 

אתה זוכר שנחקרת שם?

לא. למחרת אני זוכר שמסרתי הודאה.

 

סנגורו של אספה חקר אותו, ניסה להראות שהנער לא ספג חבלה חמורה ועימת אותו עם מסמכים רפואיים בנושא. הסנגור אף שאל אותו הם הוא יודע "שנמצא אתנול לאחר התאונה בדמו". הנער השיב שלא.

הנער שהרכיב על האופניים את ארי נשר ז
הנער שהרכיב את נשר ז"ל בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)

יצחק אספה בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
יצחק אספה בבית המשפט. ארכיון (צילום: מוטי קמחי)

 

אמו של הנער שהעיד טענה לאחר הדיון שהפרקליטות הוטעתה והועלמו ממנה חומרים: "משום מה המשטרה העלימה ראיות מהתיק – חוות דעת שקובעות חד משמעית שהאשם בתאונה הוא הנהג השיכור, והעניין מצוי בבדיקה במח"ש בשלב מתקדם. זה חמור מאד. אני רוצה לקחת את דבריי בחזרה לגבי הפרקליט בתיק, אני סומכת על ההפרקליטות. מתברר שהיא הוטעתה עקב חוסר בחוות הדעת".

 

באוקטובר אשתקד היה אספה מעורב בתאונה שבה נהרג נשר. הוא הואשם בהפקרת פצוע בזירה, בנהיגה בשכרות ובשיבוש הליכי משפט. הוא לא הואשם בגרימת מותו של הנער, מכיוון שהפרקליטות סבורה הייתה כי הנער שהרכיב את נשר, שהעיד היום, הוא שסטה למסלול הנסיעה של אספה ומרבית הראיות הראו שמבחינת אספה מדובר היה בתאונה בלתי נמנעת.

 

 

בכתב האישום נגד אספה, שהוגש על ידי עו"ד רותם נוימן וסרמן מפרקליטות מחוז תל אביב, נטען שבליל 24 בספטמבר 2018 הגיע אספה למועדון שבנמל תל אביב, שם צרכו הנאשם וחבריו משקאות אלכוהוליים ובהם וודקה. סמוך ל-3:35 נהג אספה בשדרות רוקח לעבר צומת הכניסה לחניון "רדינג", כשהוא שיכור. הוא נהג במהירות של כ-75 קמ"ש, בדרך עירונית שהמהירות המותרת בה היא 50 קמ"ש.

ארי נשר עם חברו ר' (צילום: אבי מועלם)
ארי נשר ז"ל עם חברו (צילום: אבי מועלם)

באותה העת, רכב הנער על אופניים עם מנוע עזר, כשהוא מרכיב על גבי החלק הקדמי של האופניים את חברו ארי נשר. בשלב מסוים, כשרכבו של הנאשם היה במרחק של כ-15 מטרים מאחורי האופניים, סטו האופניים שמאלה והנאשם התנגש בהם בעוצמה עם חלקה הימני הקדמי של מכונית הקיה.

 

לאחר התאונה - וחרף תוצאותיה - המשיך אספה בנסיעתו, כשמספר שניות לאחר מכן נעצר בחריקת בלמים. אספה עצר את הרכב לפרק זמן קצר, המשיך בנסיעה איטית, עצר בשנית ונמלט מן המקום לכיוון רחוב בן אביגדור, וזאת מבלי שעמד על תוצאות התאונה או הושיט כל עזרה למנוח ולקטין, ששכבו פצועים במקום.

 

במהלך נסיעתו התקשר אספה לחברו ארבע פעמים. בתחילה אמר כי הוא חושב שיש לו תקר בגלגל ובהמשך אמר כי הוא "פגע במשהו והמשיך לנסוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הדורס, יצחק אספה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים