שתף קטע נבחר

שטייניץ: "אחדות זה דבר טוב, בהתנהלותם כחול לבן פוסלים זאת"

השר מהליכוד התייחס באולפן ynet לאפשרות של ממשלת אחדות: "לא דבר רע, אבל ההתנהלות של לפיד וגנץ לא מאפשרת לחשוב על ממשלת אחדות יציבה". הוא שב ותקף את ליברמן: "אניגמה שאף אחד לא מבין, לא בטוח שהוא בעצמו". על שקד: "יכולה להיות תוספת חשובה לליכוד"

 

 

 

השר יובל שטייניץ (ליכוד) התארח היום (ראשון) באולפן ynet והתייחס לבחירות שיתקיימו בספטמבר, תוך שהוא מטיל את האשמה בקיומן על יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן: "הוא גורר מדינה שלמה למערכת בחירות שנייה תוך פחות משנה ועשה שירות גדול לשמאל. הוא אניגמה שאף אחד לא מבין, ואני לא בטוח שהוא בעצמו מבין".

 

שטייניץ הוסיף: "בגלל התעקשות לא מובנת, לא מוסברת, חסרת תקדים על כל פסיק, ידידנו, איווט ליברמן, גורר מדינה שלמה למערכת בחירות שנייה תוך פחות משנה. זה דבר שלא צריך לקרות. ללא ספק, ליברמן עשה שירות גדול לשמאל ושירות גרוע מאוד למדינה".  

 

אומרים בסביבתו של ליברמן שאתם כשלתם במו"מ, לא הצלחתם להרכיב ממשלה.  

"אין קשקוש מוחלט מהדבר הזה. 95% מהדרישות שלו התקבלו, אז אחר כך להגיד נכשלתם ואין לכם רוב? זה קשקוש מוחלט. ליברמן הכשיל את הקמת הממשלה, וגרר מדינה שלמה לבחירות נוספות, והנזק הוא נזק כבד. זה עוד החלק הקטן, כי הנזק של חוסר היציבות שישראל משדרת החוצה, גם לאויביה, גם למשקיעים מבחינה כלכלית הוא הרבה יותר גדול".

יובל שטייניץ (צילום: אלי סגל)
"ליברמן שירת את השמאל". שטייניץ באולפן (צילום: אלי סגל)

אביגדור ליברמן בישיבת סיעה ישראל ביתנו (צילום: דנה קופל)
"95% מהדרישות שלו התקבלו". ליברמן (צילום: דנה קופל)

אנחנו יכולים ללכת למערכת בחירות ולצאת ממנה באותו מצב.

"התשובה מאוד ברורה. אני קורא לכולם, הצביעו ליכוד, הצביעו בכל מקרה לאחת המפלגות הגדולות, די למפלגות הקטנות שגם סוחטות אותך קואליציונית וגם מטרפדות, כמו שראינו עכשיו, את היכולת לקיים ממשלה ולקיים משילות ראויה".

 

על כמה מנדטים אתם מדברים עכשיו?

"בשיאו הליכוד הגיע גם ל-47 מנדטים. לצערי, זה לא ריאלי כיום. הציבור חייב להתבגר ולהבין שכל מה שליברמן עשה זה רק תכסיס, איזשהו ניסיון להרקיד את המדינה, להפוך לדמות מרכזית יותר ואת הדבר הזה צריך לדחות בכל פה".

 

אתה אומר שהשאיפה שלו היא למצב את עצמו כמועמד לראשות ממשלה?

"אין לי מושג ולאף אחד אין מושג מה השאיפות האמיתיות של ליברמן. לאף אחד אין מושג למה הוא התפטר ממשרד הביטחון אחרי שהוא ביקש להיות שר ביטחון, לאף אחד אין מושג למה הוא החליט עבור כולנו עוד בחירות. ליברמן הוא אניגמה שאף אחד לא מצליח לפצח אותה, אבל גם לאניגמה כזו אסור לטרטר מדינה שלמה של תשעה מיליון אנשים. אני אגיד לך את האמת, אני אפילו לא בטוח שליברמן מבין בעצמו" . 

כנס שנתי לשכת עורכי הדין אילת (צילום: מאיר אוחיון)
"יכולה להיות תוספת חשובה". איילת שקד (צילום: מאיר אוחיון)

אומר צחי הנגבי שאולי צריך ללכת לממשלת אחדות. למה זה נשלל?

"עקרונית אני חושב שממשלות אחדות הן דבר לא רע, אפילו טוב, אבל מי שפסלו על הסף ממשלת אחדות זה דווקא כחול לבן בהתנהלות שלהם, בדמוניזציה שהם עשו לנתניהו - לקרוא לראש הממשלה בוגד או על סף בגידה, כמו שאמר בוגי, זה דבר חסר תקדים. העמדות וההתנהלות של לפיד וגנץ לא מאפשרות אפילו לחשוב על ממשלת אחדות יציבה".

 

מה אתה חושב על ליברמן כראש ממשלה?

"אני לא חושב שזה דיבור רציני. לא ראיתי שהוא חולל הרבה כשר חוץ או כשר ביטחון או שהוא הטביע את חותמו בתפקידים הללו. יש לדעתי ראש ממשלה מעולה, אני מקווה שהוא ימשיך לעוד הרבה שנים, ואני יכול לחשוב גם על כמה מועמדים לעוד 10 או 15 שנים שיתפתחו להיות מועמדים אולי מתאימים יותר מליברמן".

 

חשבת שצריך לשריין את איילת שקד בליכוד?

"שקד הייתה שרת משפטים טובה מאוד שעשתה מהלכים חשובים להגברת האמון של הציבור במערכת המשפט, זה שהיא מינתה גם, לא רק, שופטים שמרנים, לא רק ליברלים, זה מחזק את מערכת המשפט ואת אמון הציבור בבית המשפט העליון. היא יכולה להיות תוספת חשובה גם דרך הליכוד וגם אם היא תרוץ ברשימה אחרת".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סגל
השר שטייניץ
צילום: אלי סגל
מומלצים