שתף קטע נבחר

נתניהו: איילת שקד לא תשוריין בליכוד

ראש הממשלה אמר בשיחות עם חברי מפלגתו כי אין בכוונתו לשריין את שרת המשפטים ברשימה. גורמים בליכוד: "בבלפור לא שכחו ששקד אמרה לפני חצי שנה - זו תהיה הקדנציה האחרונה של נתניהו כראש ממשלה"

 

איילת שקד ובנימין נתיהו (צילום: AP, יאיר שגיא)
נתניהו ושקד(צילום: AP, יאיר שגיא)

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בשיחות עם חברי מפלגתו כי אינו מתכוון לשריין את שרת המשפטים איילת שקד ברשימת הליכוד לכנסת לקראת הבחירות הקרובות.

 

נתניהו אמר כי מהלך כזה דורש ממנו גם לקצר את תקופת האכשרה של שקד, למרות שעדיין לא התפקדה לליכוד, וגם לשריין אותה ברשימת הליכוד לכנסת בלי פריימריז. גורמים בליכוד אמרו כי בבלפור לא שוכחים את הדברים שאמרה שקד בדצמבר 2018 על כך ש"זו תהיה הקדנציה האחרונה של נתניהו כראש ממשלה, הוא כבר לא צעיר ויש חקירות רבות נגדו".

 

בתקופה האחרונה בכירים בליכוד קראו לראש הממשלה לצרף או לשריין את איילת שקד בליכוד. האחרון שבהם הוא שר העבודה והרווחה ויו"ר מרכז הליכוד חיים כץ, שאמר ביום חמישי כי "יש לצרף את שקד שכן היא ראויה ומהווה כוח אלקטורלי שיחזק את הליכוד".

 

 

 

גורמים פוליטיים מעריכים כי לשקד ישנן עוד אפשרויות, כמו ריצה משותפת עם נפתלי בנט או חזרה לבית היהודי. בשבוע שעבר, לאחר שהכנסת פיזרה עצמה והוחלט על בחירות נוספות ב-17 בספטמבר, נפגשה שקד עם בנט. יו"ר הימין החדש, שמפלגתו לא עברה את אחוז החסימה, דן עם גורמים שונים במטרה להוביל לאיחוד בימין.

 

במקביל, נמשך המאבק הפנימי בליכוד נגד השריונים של אנשי כולנו ומשה כחלון ברשימת הליכוד לכנסת. בית הדין העליון של הליכוד, בראשות עו"ד מיכאל קליינר, ידון מחר בהרכב של חמישה שופטים בעתירה של חברי הכנסת מיכל שיר ואריאל קלנר נגד האיחוד. מבקר הפנים של הליכוד, עו"ד שי גלילי, כתב לאחר הסכם האיחוד עם כולנו: "החלטת מזכירות הליכוד היא חסרת כל תוקף משפטי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA, יואב דודקביץ
שקד ונתניהו
צילום: EPA, יואב דודקביץ
מומלצים