שתף קטע נבחר

סיורי טרור בת"א: "כמו מיני יד ושם"

יעקב לוי תלה כרזות בעיר שבהן הוא מפרסם סיורים שהוא עורך במוקדי פיגועים. בשיחה עם אולפן ynet הוא הסביר מה מניע אותו, ציין כי אינו גובה על כך כסף (פרט לטיפ) וסיפר כי היו מי שקרעו את הכרזות. "זה חלק מהחיים פה, אני מכבד את הקורבנות", הדגיש

  

 

"סיורים טרגיים בתל אביב" – זאת הכותרת של מספר כרזות שנתלו ברחבי העיר תל אביב ופרסמו יוזמה של אדם בשם יעקב לוי שמעביר סיורים בזירות פיגוע בעיר. "חייתי כאן בשנות ה-90 במשך כמה מפיגועי הטרור האלה", הסביר בשיחה עם אולפן ynet, "הייתי עד לאחד מהפיגועים שנמצא בסיור שלי, וזה חלק מהחיים כאן. אנחנו לא צריכים להתעלם מזה ולא צריכים לשכוח את זה".

 

"הסיורים הם של אדם אחד או שניים בכל פעם, אני נותן להם את הסיור האישי, לפעמים הם רק סקרנים, לפעמים הם רוצים להיות מודעים למה שקרה, כמו 'מיני יד ושם'. לאנשים יש מוטיבציות שונות לכך שהם באים, אבל הם כן באים".

אחת הכרזות שיעקב תלה בעיר (צילום: שי ספיר)
אחת הכרזות שיעקב תלה בעיר(צילום: שי ספיר)
 

סיורים בזירות פיגועים בתל אביב ()
לוי באחד מסיוריו ברחוב דיזנגוף

סיורים בזירות פיגועים בתל אביב ()

לוי סיפר כי הרעיון עלה במוחו לפני כחצי שנה ולפני כחודש, לאחר שערך תחקיר, החל להוציא את הסיורים. "אנשים שלא יצאו לסיור העליבו אותי, תקפו אותי וקרעו את הכרזות שלי, בגלל שהם חושבים שאני לועג, הם חושבים שאני מנצל את העניין בשביל כסף", סיפר, "אבל אנשים שעושים את הסיורים באמת מעריכים את העובדה שאני מעורר מחדש את הזיכרונות ונותן כבר לקורבנות".

 

יעקב הדגיש: "אני עושה את זה לבד, בחינם, אם אתם רוצים לתת לי טיפ אתם יכולים, אבל אני עושה את זה בעצמי, אני לגמרי עצמאי, אין אף אחד מאחורי או איתי".

 

על התגובות הוסיף וסיפר: "משפחה של קורבן טרור יצרה איתי קשר כי הכרזות המקוריות שלי היו יותר סנסציוניות וזה נראה כמו סיור בבית רדוף רוחות, לא רציתי שזה יהיה רע כל כך, אבל זה נשמע כמו סיור מרגש וסנסציוני, הם התקשרו אליי, היו מאוד נסערים, אבל עבדתי עם המשפחה כדי ליצור סלוגן חדש, שם חדש וכרזה חדשה, כי המטרה המרכזית היא שהקורבנות יהיו שמחים, אם הסיור שלי לא הופך את הקורבנות למאושרים, אז אני נכשל, אז אני צריך לכבד את הקורבנות ולכן שיניתי חלק גדול מהסיור שלי כדי לכבד את המשפחה שהייתה נסערת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי ספיר
אחת הכרזות שיעקב תלה בעיר
צילום: שי ספיר
מומלצים