שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אות כבוד גיאורגי ל"וונדר וומן" מישראל
  בלי כתר, תלבושת מינימליסטית או לאסו קסום, אך מצוידת בקסם אישי, נחישות אין קץ ומתנדבים שהולכים אחריה באש ובמים, מגיעה גל לוסקי, ה"וונדר וומן" הישראלית, למקומות שונים בעולם ומסייעת בכל מקום החווה סכסוך או אסון. על פעילותה ההומניטרית בגיאורגיה הוענק לה לאחרונה "אות מסדר הכבוד הגיאורגי" הנדיר. צפו

  ארגון הסיוע הישראלי Israeli Flying Aid שהוקם על ידי גל לוסקי והיא העומדת בראשו, פעל ופועל בכל מקום בעולם החווה סכסוך או אסון. בשנת 2015 הדליקה לוסקי משואה ביום העצמאות בהר הרצל ולפני כשבועיים אף הוענק לה ״מסדר הכבוד הגיאורגי״ - האות הגבוה ביותר שניתן במשורה, ונחתם על ידי ראש הפרלמנט, שר החוץ, ראש הממשלה והנשיאה, וזאת על שני מבצעי הסיוע שהובילה ב-2005 ו-2008 .

   

  צפו בגל לוסקי ומתנדבי Israeli Flying Aid פועלים להצלת אזרחים ברחבי העולם:

  כתבתה של שלומית שרביט ברזילי

   

  "אף אחד לא מבקש רשות להרוג, ואנחנו לא מבקשים רשות להציל חיים", הפך למוטו של הארגון שהקימה, המגיע לאיזורים המסוכנים ביותר בעולם, גם כאלו שאינם מקיימים יחסים דיפלומטיים עם ישראל. בשמונה השנים האחרונות עסק הארגון בהעברת סיוע קריטי לילדים ונשים סורים, ובימים אלו פועל הארגון גם בשיקום תשתיות רפואיות בצ'אד ובמקומות נוספים.

   

  את ההחלטה "להציל את העולם" קיבלה בשנת 1992 בזמן שחיכתה בבית חולים לשמוע בשורות על מצבו של אחיה שנפצע קשה בהיתקלות בלבנון. היא נדרה נדר שאם הוא יחזור לעצמו, היא תפסיק להתמקד בצרכים שלה ותעזור לכל מי שזקוק לעזרה בישראל ובעולם. אחיה התאושש והיא החלה בפעילות ההומניטרית שממשיכה עד היום.

   

  גל לוסקי מקבלת אות כבוד בגאורגיה ()
  גל לוסקי (שלישית מימין) מקבלת את אות הכבוד בגאורגיה

   

  לוסקי ומתנדבי הארגון הגיעו לגיאורגיה פעמיים במטרה להעניק סיוע הומניטרי. בשנת 2005, בזמן השטפונות העזים שפקדו את המדינה, עשרות אלפי בתים נהרסו, ומשפחות רבות נותרו ללא מחסה ומזון בסיסי. באמצע החורף הקפוא נותקו התושבים מחיבור לחשמל, ולא היה ניתן לבשל או לחמם את בתים.

   

  "החלטנו לנסוע לגאורגיה כדי לעזור לעניים שאיבדו את חפציהם, ולספק להם תמיכה מיידית עד שהממשלה תוכל לספק להם סיוע מקיף", סיפרה לוסקי.

   

  גל לוסקי מקבלת אות כבוד בגאורגיה ()
  ״מסדר הכבוד הגיאורגי״ - אות נדיר המוענק במשורה

   

  חמישה מתנדבים ישראלים הצליחו במשך שבועיים לספק 20 טון קמח, 15 טונות של אורז, למעלה מ-15,000 פחיות מזון וכשני טון של מזון לתינוקות שנמסרו לאזרחים. בנוסף כ-20,000 שמיכות מצה"ל הועברו בחינם על ידי ארקיע וחולקו על ידי מתנדבי הארגון.

   

  "הצלחנו להיכנס לאזור הסגור ולספק סיוע רפואי ומזון"

  ב-2008, כשלוש שנים אחר כך, פרצה מלחמה בין גיאורגיה לרוסיה. למרות שהמלחמה נמשכה פחות משבועיים ימים, הכוח בו השתמשו הצבאות הרוסי והגיאורגי, גרם להרס נרחב, ובתים רבים הפכו בלתי ראויים למגורים.

   

  צפו בקבלת אות הכבוד בגיאורגיה:

   

   

  גיאורגים רבים מצאו עצמם לפתע תחת שלטון רוסי שחסם את הצלב האדום וארגוני האו״ם מלהיכנס לאזור הצבאי הסגור באבחזיה ובדרום אוסטיה. "הצלחנו להיכנס לאזור הסגור ולספק סיוע רפואי ומזון לאוכלוסיה שהייתה זקוקה לו", סיפרה לוסקי.

   

  מאות רבות של פצועים ועשרות אלפי עקורים קיבלו מענה מתריסר מתנדבי הארגון הישראלים שחילקו במרכזי האכלה 105,000 ארוחות, והעניקו סיוע רפואי לכ-700 משפחות במרפאת שדה ניידת.

   

  גל לוסקי מקבלת אות כבוד בגאורגיה ()
  "ארגון IFA ימשיך להעביר סיוע לכל מקום שצריך ולאו דווקא להיכן שקל, בטוח ומותר"

   

  "מרגש לדעת שהעם וההנהגה הגיאורגים לא שוכחים גם עשר שנים אחרי אותה מלחמה", נרגשת לוסקי. "זה לא מובן מאליו. קבלת אות הכבוד ריגשה מאוד את כל מתנדבי אותה המשלחת, שלרוב לא זוכים להכרה כלל", היא מסכמת. "ארגון IFA ימשיך להעביר סיוע לכל מקום שצריך ולאו דווקא להיכן שקל, בטוח ומותר".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים