שתף קטע נבחר

ליברמן: "חשוף את הקלטת נתניהו", גבאי: "תגלה מי שילם מיליונים לבתך"

יו"ר ישראל ביתנו קרא ליו"ר העבודה לחשוף את ההקלטה שבה נשמע נתניהו מבטיח שלא יהיה בממשלה עם ליברמן. גבאי ענה לו: "מסכים. בתמורה תגלה מי שילם מיליוני דולרים לבתך"

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, קרא ליו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי לחשוף את ההקלטה שבה נשמע ראש הממשלה בנימין נתניהו מבטיח שלא יקים ממשלה עם ליברמן. בתגובה אמר גבאי: "מסכים, בתמורה תגלה מי שילם מיליוני דולרים לבתך".

אביגדור ליברמן בישיבת סיעה ישראל ביתנו (צילום: דנה קופל)
ליברמן. "כדאי לגבאי להראות לציבור את מה שהקליט"(צילום: דנה קופל)

בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו קרא ליברמן לגבאי לחשוף את ההקלטה שבה נשמע נתניהו מבטיח שלא יקים ממשלה עם ליברמן. "לאבי גבאי כנבחר ציבור כדאי מאוד שיהיה לו אומץ להראות לציבור את כל מה שהוא הקליט בבית ראש הממשלה", אמר.

 

בתגובה ענה גבאי כי הוא מסכים לחשוף, אך דרש מליברמן: "בתמורה תגלה לעם ישראל מי ולמה שילם שלושה מיליון דולר למיכל בתך כשהייתה רק בת 21".

 

 

ליברמן גם תקף את יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' בעקבות דבריו על השאיפות שלו במשרד המשפטים. "הוא מועמד לקבל את תפקיד שר המשפטים, כבר לא נער גבעות הזוי", אמר ליברמן על סמוטריץ'.

 

הוא הוסיף: "זו מדינת הלכה בהתגלמותה. אנחנו נמנע את זה, לא ניתן לזה יד. משפט עברי זה חלק חשוב וקריטי במשפט הישראלי, אבל משפט ישראלי לא יכול להיות משפט התורה".

 

מוקדם יותר היום אמר סמוטריץ' בריאיון ל"כאן רשת ב'": "רצונותיי בטווח הארוך זה שמדינת ישראל תתנהל על פי התורה, כך צריך להיות, זאת מדינה יהודית. מדינתו של העם היהודי תחזור להתנהל כפי שהתנהלה בימי דוד המלך ושלמה המלך, על פי משפט התורה".

 

"כמובן שזה יהיה מותאם לשנת 2019", הבהיר סמוטריץ'. "לא סוקלים אנשים שמחללים שבת, זה יהיה מותאם לחיים שלנו היום. אני מקווה שתהיה מערכת משפט נכונה וצודקת יותר".

נציגי סיעת ישראל ביתנו עם הנשיא ריבלין (צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90)
נציגי ישראל ביתנו אצל הנשיא. "כבר התחילו לחפש לנו תחליפים"(צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90)

 

ליברמן תקף בפתח ישיבת הסיעה את התנהלות הליכוד במשא ומתן הקואליציוניים: "בזמן שאנחנו היינו אצל הנשיא, כבר התחילו מאחורי גבנו לחפש לנו תחליפים. לאורך כל המשא ומתן היה ניסיון להביא רכש מכחול לבן, ניסו להביא את אבי גבאי, ניסו לפרק לנו סיעה ולפתות כל חבר כנסת בנפרד. אני רוצה להדגיש שלא ניהלנו שום משא ומתן מאחורי גבו של ראש הממשלה ולא עם המועמדים הפואטנציאלים לא מחוץ לליכוד ולא בתוך הליכוד".

 

"חוק הגיוס הובא להצבעה בכנסת ב-3 ביולי ועבר חלק בקריאה ראשונה. נציגי המפלגות החרדיות יצאו מאולם המליאה והכול עבר בשקט. אני פרשתי מתפקידי ב14 בנובמבר אחרי שחמאס שיגר 500 רקטות לעבר דרום הארץ וראש הממשלה בתגובה החליט לשגר 15 מיליון דולר לעבר החמאס. אף אחד לא דרש בחירות חדשות. זאת הייתה החלטת ראש הממשלה לפזר את הכנסת ולצאת לבחירות חדשות.

 

ליברמן פתח בכך שהוא תומך במועמד הליכוד לתפקיד מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן. עוד אמר כי "תפקידה של ישראל ביתנו להגן על הרוב החילוני. אנחנו רואים את תפקידנו בלהיות מגן לחילונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים