שתף קטע נבחר

מתוניסיה - לקבר ישראל: עמוס תמם נפרד מדודו, עמוס תמם

במסע מפותל ועמוס במכשולים פוליטיים הצליחה משפחת תמם להביא ארצה את עצמותיו של עמוס תמם שנפטר בתוניסיה בשנת 1958. בפוסט מרגש תיאר השחקן עמוס תמם, את הפרידה האחרונה מהדוד שעל שמו נקרא: "רק הבוקר, אחרי שהונח באדמה, הרגשתי שזכינו כולנו לנוח"

הלוויה מרגשת לדוד שנפטר לפני 61 שנה בתוניסיה: בפוסט מרגש תיאר היום (ב') השחקן עמוס תמם, את הפרידה האחרונה מהדוד, עמוס כמוס תמם, שעל שמו נקרא, לאחר שהובא למנוחת עולמים בבית העלמין הישן ברמלה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

במסע מפותל ועמוס במכשולים פוליטיים הצליחה משפחת תמם להביא ארצה את עצמותיו של הדוד שנפטר בתוניסיה בשנת 1958, והוא בן 22 בלבד. "אחרי 61 שנים שהיה קבור בעיר נאבל בתוניסיה זכינו אתמול לקבור את הדוד שלנו, עמוס כמוס תמם ז״ל, בין אבא ואמא שלו בבית העלמין הישן ברמלה", כתב תמם בפוסט שהעלה לרשתות החברתיות.

 

הפוסט של עמוס תמם ()
הפוסט של עמוס תמם

 

"לפני שבועיים יצא אבא (עם אמא) למסע שורשים אמיץ שבו הגיע לקבר של אחיו הגדול שנשאר מאחור, פעל מול כול הבירוקרטיות במדינה ערבית שאין למדינת ישראל שום יחסים דיפלומטיים רשמיים איתה - וחזר לארץ עם ארון ובו העצמות של עמוס".

 

הוא סיפר כי "עמוס היה הבכור במשפחת תמם. הוא נפטר בשנת 58 כשהוא רק בן 22. כשנולדתי זכיתי להקרא על שמו וכל הילדות שלי דאגו להזכיר באזניי שאני זה הוא, שאני ממשיך אותו. זה היה כל כך חזק שהייתה לי מין מחשבה שגם אני לא אאריך ימים מעבר ל-22.

 

  (צילום: אמיר מאירי)
(צילום: אמיר מאירי)

 

"אמנם חגגתי 22 לפני 'כמה שנים', ומהמחשבה המבעיתה ההיא השתחררתי, אבל רק הבוקר - ביום שאחרי הלוויה שבה הונח באדמה - הרגשתי שזכינו כולנו לנוח".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים