שתף קטע נבחר

ביכורים: שני סינגלים בבכורה ליונתן רזאל

כשבדרך יש אלבום חדש ובסוף השבוע חג שמח - מגיש המוזיקאי והיוצר יונתן רזאל שני סינגלים - כאן בבכורה: ב"דוד" הוא מתגעגע למשורר התהילים, וב"שמח בני" מאלתר על הפיוט שהאב שר לילדיו

 

רגע לפני שבועות, מוציא המוזיקאי יונתן רזאל סינגל כפול (כאן בבכורה), מתוך אלבום חדש בדרך. "להוציא שני שירים בבת-אחת זה דבר שחלמתי לעשות כבר כמעט מתחלת דרכי המוזיקלית", אומר היוצר שהצליח להביא את המוזיקה היהודית גם לאוזניים שאינן מורגלות בתפילה, עם להיטים כמו "והיא שעמדה" ו"קטונתי".

  

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"משהו בדרך הזו שמשאיר למאזין לבחור מה הוא הכי אוהב (אם בכלל), קסם לי. כמו שני ימי ראש השנה (עם האפשרות להתחיל את השנה פעמיים), או להבדיל: לבחור שתי מנות עיקריות במסעדה. אולי כי אני מזל תאומים, או כמעט אחד מתאומים (עם אחי אהרן). ואולי כי יונתן בגימטריה זה 'תיקו'".  

 

 

שני השירים – "שמח בני" ו"דוד" – נכתבו על ידי רזאל (ומופקים על ידי יונתן נוסף - ג'וני גולדשטיין). הם נסמכים על המקורות, אך מילותיהם מקוריות. "שניהם נכתבו על הגיטרה, וזו פעם ראשונה אצלי. נקודת פתיחה שונה עבורי. מקום של 'טרובדור', זמר רחוב או שירי עם".

 

רגע מוזיקלי לפני שבועות

ב"דוד" מביע רזאל "געגועים לדמותו של דוד", משורר התהילים שעל פי המסורת נולד ונפטר בחג השבועות, "עדין וגיבור, מנגן ולוחם, מלך וחבר. רועה נאמן". את השיר השני, "שמח בני", הוא מכנה "בלוז פשוט. מנגינה אלתורית ופשוטה על המילים של פיוט – שיר שאב שר לילדיו, או לעצמו על השמח בחלקו, וכמה מתנות קיבלנו".

 

לדבריו, "שני השירים קשורים גם לחג השבועות, ואני מקווה שיסייעו קצת בהכנות אליו (גם בזמן חיתוך הסלט או אפיית עוגת הגבינה)". והוא מסביר: "אנו זוכרים ומציינים את תחילת שושלת דוד המלך, עם סיפורה של רות הגיורת המואביה, סבתא רבתא שלו, ומקבלים את התורה – ומאז מעבירים אותה מאב לבנו, מאב לבנו .והעיקר: מתוך שמחה".

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 • עיון: הפנטזיה היא חלק מהאמונה
 • אירוויזיון: יהדות התפוצות בעד קובי מרימי
 •  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד רומנו
  יונתן רזאל
  צילום: אוהד רומנו
  מומלצים