שתף קטע נבחר

הוא ברח, 17 נרצחו: נעצר "המאבטח הפחדן" מביה"ס

כמעט שנה וחצי אחרי מסע הירי בתיכון בפרקלנד, פלורידה, נעצר קצין הביטחון סקוט פיטרסון, שסירב לבדוק את מקור הירי, נמנע מלפרוץ לבניין – והרחיק את שאר אנשי האבטחה שהגיעו לזירה. טראמפ כינה אותו "פחדן": "אני הייתי נכנס"

קצין ביטחון בפלורידה שהואשם בפחדנות משום שלא חתר לעימות עם היורה שרצח בפברואר אשתקד 17 בני אדם בבית הספר בפרקלנד שבפלורידה נעצר אמש (יום ג') והוא מואשם ב-11 עבירות פליליות. הנאשם, סקוט פיטרסון, היה איש הביטחון החמוש היחיד בקמפוס של בית הספר התיכון כשניקולס קרוז, תלמיד לשעבר, הגיע חמוש ברובה ופתח באש על חבריו ללימודים לשעבר.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

סקוט פטרסון מאבטח קצין ביטחון בית הספר התיכון פרקלנד טבח לא פעל (צילום: רויטרס)
סקוט פיטרסון. "מעשיו עלו בחיי אדם"(צילום: רויטרס)

סקוט פטרסון מאבטח קצין ביטחון בית הספר התיכון פרקלנד טבח לא פעל (צילום: רויטרס)
הרחיק אנשי אבטחה אחרים. "אין לזה שום תירוץ"(צילום: רויטרס)

14 תלמידים ועוד שלושה בגירים מסגל בית הספר נרצחו במתקפת הירי ההיא, שאירעה ביום האהבה, הוולנטיינס דיי. בצילומי אבטחה נראה פיטרסון בן ה-56 עומד מחוץ לבניין שבו אירע הירי – ובשום שלב לא נכנס לתוכו. כשהצילומים האלה פורסמו תקף אותו הנשיא דונלד טראמפ בפומבי וכינה אותו "פחדן". טראמפ טען כי אילו הוא עצמו היה שם – היה נכנס כדי להתעמת עם היורה, "גם בידיים חשופות".

 

פיטרסון מואשם בעשרה סעיפים של הזנחת ילד ורשלנות ובסעיף אחד של שבועת שקר. מעצרו בוצע בתום 15 חודשי חקירה בנוגע להתנהלותו בזמן הטבח. לדברי הרשויות, "פיטרסון לא עשה פשוט שום דבר כדי להפריע ליורה שרצח 17 תלמידים, מורים ואנשי סגל ופצע עוד 17 אחרים. לא יכול להיות שום תירוץ לחוסר הפעולה המוחלט שלו, ואין שום ספק שחוסר הפעולה שלו עלה בחיי אדם". פיטרסון עבד במשך יותר משני עשורים כ"קצין משאבים בבית הספר" – איש רשויות אכיפת החוק האחראי על האבטחה בבית ספר נתון.

ניקולס קרוז. אב שכול: "תירקב בגיהינום, סקוט" (צילום: AP) (צילום: AP)
ניקולס קרוז. אב שכול: "תירקב בגיהינום, סקוט"(צילום: AP)

במהלך הטבח, שנמשך כשש דקות, ירה היורה ניקולס קרוז בין 100 ל-150 כדורים. בסופו של דבר הוא השליך את הנשק שלו וברח מבית הספר תוך שהוא נטמע בין תלמידים אחרים. זמן קצר אחר כך נעצר והואשם בשלל סעיפי רצח.

 

עם הידיעה על מעצרו של פיטרסון כתב אמש בטוויטר פרד גוטנברג, שבתו בת ה-14 נרצחה באותו טבח: "אין לי שום תגובה חוץ מלומר – תירקב בגיהינום, סקוט פיטרסון. יכולת להציל חלק מה-17. יכולת להציל את הבת שלי. לא עשית את זה ואז גם שיקרת על זה. אתה ראוי לאומללות שמצפה לך".

מעצרו של קרוז אחרי הירי אשתקד ()
מעצרו של קרוז אחרי הירי אשתקד

לפי החוקרים בפלורידה, פיטרסון סירב לבדוק את מקור הירי שנשמע בבית הספר, נסוג במהלכו – והורה לאנשי רשויות אכיפת החוק שהגיעו לזירה להישאר במרחק של מאות מטרים מהבניין: "לעולם לא מאוחר מדי לדרוש דין וחשבון", אמר גרגורי טוני, השריף החדש של מחוז ברווארד, שבו שוכנת פרקלנד.

 

בימים שלאחר האירועים טען פיטרסון באמצעות עורך דינו כי פעל לפי הפרוטוקול – עמדה שבה הוא דבק גם כיום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פיטרסון. "להיכנס גם בידיים חשופות"
צילום: רויטרס
מומלצים