שתף קטע נבחר

"אני רוצה למות": מבצע הטבח בפלורידה מייבב בזרועות אחיו

בצילום שפורסם מחקירתו של ניקולס קרוז, שירה למוות ב-17 בני אדם בתיכון בעיר פארקלנד, נראה בן ה-19 משוחח עם אחיו ששואל: "מה אמא הייתה חושבת אם היא הייתה בחיים?". "היא הייתה בוכה", השיב קרוז - ופרץ בבכי

 

 

 

הרשויות האמריקניות פרסמו השבוע את צילומי החקירה של ניקולס קרוז, הצעיר בן ה-19 שביצע בחודש פברואר האחרון את הירי בתיכון בעיר פארקלנד שבפלורידה, ורצח 17 תלמידים ומורים. בסרטון נראה קרוז ממרר בבכי בזרועות אחיו.

 

החקירה נערכה כמה שעות לאחר שקרוז נתפס במצוד שהתנהל אחריו, אחרי שהצליח להימלט מהתיכון "מרג'ורי סטונמן דאגלס" שבו בוצע הטבח. במהלך כ-12 השעות שבהן ישב בחדר החקירה, אזוק לרצפה, קרוז התוודה בפני החוקרים על ביצוע הטבח שזעזע את ארצות הברית והוביל את תלמידי התיכון לצאת בקמפיין להקשחת חוקי מכירת כלי הנשק במדינה.

 

מבצע הירי בפלורידה במהלך החקירה (צילום: TNS)
אחיו של מבצע הירי ניקולס קרוס מחבק אותו בחדר החקירות(צילום: TNS)

מבצע הירי בפלורידה במהלך החקירה (צילום: TNS)
(צילום: TNS)

במהלך החקירה ביקש קרוז שוב ושוב לדבר עם אחיו זאכארי, שצעיר ממנו בשנה. השוטרים נענו לבקשתו - ובאחד מקטעי הצילום שפורסמו נראה אחיו יושב בחדר החקירה מול קרוז, שלבוש בחלוק בית חולים, ודורש שיסביר לו מדוע יצא למסע ההרג. "אנשים חושבים שאתה מפלצת עכשיו", נשמע האח אומר לקרוז, ששואל, "מפצלת?". "זה לא מי שאתה", אומר זאכארי ומבקש לדעת - "למה עשית את זה?".

 

זאכארי, שכאמור מדבר זמן קצר לאחר האירועים הקשים, שואל את אחיו: "מה אתה חושב שאמא הייתה חושבת עכשיו אם היא הייתה...?". אמם, לינדה, אימצה אותם כשהיו תינוקות לאחר שאמם הביולוגית מתה מדלקת ריאות. לינדה מתה בנובמבר 2017, חודשים ספורים לפני הטבח. "היא הייתה בוכה", השיב הרוצח.

 

למרות המעשים שבהם התוודה, האח זאכארי ניסה לעודד את אחיו: "אנשים אחרים יחשבו שאני משוגע. אבל לא אכפת לי מה אחרים חושבים. אני אחיך, אני אוהב אותך". לאחר הדברים האלה ניקולס מתחיל לבכות - וזאכארי מבקש רשות מהחוקר שיושב לידם לחבק את אחיו. "אנשים לא מבינים אותך אבל אני מבין אותך", נשמע האח אומר לאחיו. "אני מצטער", אומר קרוז בזמן שהוא מייבב בקולי קולות.

 

במהלך שיחתם הודה זאכארי בפני אחיו הגדול כי התנכל אליו בילדותם, והתנצל על שהתנהג כלפיו כמו "אידיוט טיפש". "לא רציתי להיראות כמו חלש", אמר לאחיו הרוצח. הוא הזכיר לו שכאמם מתה הוא הבטיח לו "שאשמור על הגב שלך. בטח הרגשת שאין אף אחד בשבילך, אבל לי אכפת ממך. הייתי קורע את הלב שלי בשבילך".

 

הרוצח ניקולס קרוז במהלך משפטו (צילום: MCT) (צילום: MCT)
הרוצח ניקולס קרוז במהלך משפטו(צילום: MCT)


קרוז לאחר שנתפס ()
קרוז לאחר שנתפס
 

באחד מהרגעים שבהם נשאר קרוז לבד בחדר החקירה הוא נשמע אומר לעצמו: "אתה חסר ערך. אתה ראוי למות בגלל שאתה חסר ערך ומז### (משהו לא ברור) לכולם. אני רוצה למות". זאכארי הפציר באחיו לא לשים קץ לחייו וקרוז ענה: "אני כישלון, אחי". "אתה לא בסדר בראש", השיב זאכארי והפציר: "תנסה למצוא את אלוהים. תהיה חזק בשבילי". קרוז השיב, "אעשה את זה בשבילך".

 

קרוז אמר לחוקריו כי במשך שנים שמע קול שקרא לו לעשות מעשי זוועה כמו "לשרוף, להרוג, להרוס". הצילומים ותמלול החקירה פורסמו לאחר שבית משפט קבע כי החלקים שלא כוללים את הווידוי עצמו צריכים להיחשף לציבור הרחב.

 

 

במהלך החקירה טען קרוז כי ניסה להתאבד פעמיים לפני שביצע את הטבח - מכיוון שהקול בראשו אמר לו לעשות כן. הוא אף טען כי אותו קול, שאותו תיאר כשל צעיר בן גילו, אמר לו לנסוע לבית הספר ביום הרצח באמצעות רכב של אובר. הוא טען כי קנה את רובה ה-AR-15 ב-560 דולר בחנות רובים - בגלל שהוא נראה "מגניב".

 

בחודש מאי פרסמו כלי תקשורת בארה"ב סרטון של קרוז, שבו הציג את כוונותיו. התביעה בפלורידה שחררה את הסרטון במסגרת משפטו של הצעיר שעומד לדין בגין רצח ממדרגה ראשונה, שאם יורשע הוא צפוי לעונש מוות.

 

"המטרה שלי היא 20 בני אדם עם רובה AR-15 ואני חושב שאני יכול להצליח", אומר קרוז בסרטון. המיקום הוא סטון דאגלס בפארקלנד שבפלורידה. זה יהיה אירוע גדול. כשתראו אותי בחדשות כולכם תדעו מי אני. כולכם הולכים למות. פיו פיו פיו. אני לא יכול לחכות". לפי הערכות, הסרטון צולם שעות בודדות בלבד לפני שנסע קרוז לתיכון, שבו למד בעבר, וכשהוא מצויד ברובה ופצצות עשן רצח, כאמור, 17 תלמידים ומורים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: florida state attorney's office
זאכארי מחבק את אחיו הרוצח
צילום: florida state attorney's office
מומלצים