שתף קטע נבחר

רון קובי שוקל לרוץ לכנסת: "החרדים אונסים את הימין"

ראש העיר טבריה, שמוביל את המאבק בהתחרדות בעיר, שוקל לעבור לפוליטיקה הארצית: "צריך ימין חילוני וחזק. יש הרבה פניות, אולי נקים משהו חדש". הוא תקף את הסיעות החרדיות אך הדגיש את הצורך לעבוד יחד איתן, ומתח ביקורת על ליברמן: "לא יצליח להביא קולות מכחול לבן"

 

 

ראש העיר טבריה רון קובי, שמוביל את דגל המאבק בהתחרדות של העיר ושוקל בימים אלו להתמודד בבחירות לכנסת ה-22, תקף היום בחריפות את המפלגות החרדיות, שלדבריו "אונסות את גוש הימין" לקבל רעיונות שלא מקובלות על בוחרי הגוש – אך מנגד גם תקף את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן על סירובו להתפשר עם החרדים, והדגיש שצריך לעבוד במשותף עימם.

 

ראש העיר אמר כי לדעתו, ליברמן טעה בהתעקשותו שלא להתפשר עם המפלגות החרדיות בנושא חוק הגיוס – התעקשות שהובילה לפיזור הכנסת ולבחירות חוזרות. "צריך מפלגה ימנית חזקה, שאומרת: אנחנו לא נכנעים לחרדים, מדברים איתם ויושבים איתם. אנחנו לא שונאים אותם ואנחנו לא נגד הדת".

רון קובי אולפן Ynet ראש עיר טבריה (צילום: אלי סגל)
רון קובי(צילום: אלי סגל)

אריה דרעי יעקב ליצמן (צילום: אוהד צויגנברג, אבי מועלם)
"לא שונאים את החרדים או את הדת". אריה דרעי ויעקב ליצמן(צילום: אוהד צויגנברג, אבי מועלם)

לדבריו, "החרדים ילמדו טוב מאוד הפעם שנגמרה ההגמוניה הזאת של הסחיטה. אני קורא לזה גם אונס - לאנוס את גוש הימין לתוך רצונות שלא מתאימים למצביעים של גוש הימין. צריך לעשות בלמים ואיזונים. ימין חזק, חילוני ובועט".

 

הוא הוסיף כי ישנו "סיכוי גדול מאוד" שיתמודד בבחירות לכנסת, אך סירב לומר אם אכן יתמודד בסופו של דבר – ובאיזו מפלגה. "אנחנו כרגע שוקלים את כל האופציות, יש הרבה פניות מפה ומפה וגם (אפשרות) להקים משהו חדש", אמר קובי. עם זאת, מדבריו לא נראה שבכוונתו להצטרף לליכוד. "אנחנו לא חלק מהליכוד בקטע של הגדרה עצמית".

 

ראש העיר ניסה להימנע מביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע להתנהלותו מול החרדים, ואמר רק כי הוא מנסה להשיג משילות. "כדי לחפש את המשילות תמיד צריך למצוא את חוט השני".

אביגדור ליברמן בישיבת סיעה ישראל ביתנו (צילום: דנה קופל)
"הוא לא יצליח להביא קולות מכחול לבן". אביגדור ליברמן(צילום: דנה קופל)

לדבריו, מטרתו היא להגדיל את הקולות לגוש ימין ולהעביר אליו מצביעים מכחול לבן – דבר שלטענתו ליברמן לא יוכל לעשות. "אני לא חושב שליברמן מסוגל לעשות את זה. אני חושב שאם לא אצטרף לגוש הימין, הוא יישאר על אותם מנדטים וזאת תהיה בעיה. צריך לפרוץ את המסגרת ולהגיע למצב שגם בלי ליברמן אפשר להגיע ל-63 מנדטים".

 

ראש העיר מוביל כאמור את דגל המאבק בהתחרדות בעיר, פתח בין היתר קו אוטובוס בשבת וספג מאז איומים רבים מצד מתנגדיו. עם זאת, הוא נכשל, בדומה אולי לנתניהו, להרכיב קואליציה משלו במועצה ולהעביר תקציב לעיר – מה שעלול לאפשר לשר הפנים אריה דרעי, שאותו קובי תוקף בחריפות, להעבירו מתפקידו.

 

הוא התייחס לכך בריאיון עימו, וטען כי הכישלון להרכיב קואליציה קרה בגלל ש"אני עומד על דעותיי לא לשחוט את העיר ואת הנכסים שלה ואת ההכנסות שלה. וזה מה שקרה, לקחו את טבריה והשתלטו עליה. מי השתלט עליה? עוד פעם אנחנו חוזרים לזה - הפוליטיקאים החרדים".

 

- השאיפה היא גם להיות ראש ממשלה?

"אני חושב כרגע במונחים של צו 8 בפוליטיקה, אני חושב שצריך לעזור לימין לשמור על שלטון. זה יהיה מסוכן מאוד אם השמאל יגיע לשלטון וצריך להתמקד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים