שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "הדייט שלנו היה מחריד. היום אנחנו נשואים"

  אריק שתק כל הערב ושני ניחמה את עצמה שלפחות היא ניסתה, דור לא הבין למה שרון בקושי מתקשרת איתו וסיון היתה משוכנעת שאסף חי בסרט ושאין לקשר שלהם עתיד. שלושה סיפורי אהבה שהתחילו ברגל שמאל

  תמונה של שני ואסף (צילום: אוסף משפחתי)
  שני ואריק. "הוא פשוט שתק כל הדייט"(צילום: אוסף משפחתי)

  הדייט הראשון היה מזעזע. להמשיך הלאה או לתת צ'אנס נוסף? לפי הסיפורים של הזוגות ששמעתי, התשובה היא חד משמעית – תמיד לתת סיכוי נוסף. כן, גם אם הדייט היה מוזר והזוי. שני (36) ואריק (37) שירתו יחד באותו בסיס, אבל מעולם לא היה ביניהם קשר רומנטי. רק כשאריק עזב לבסיס אחר, הוא הזמין את שני לדייט. היא מצידה לא חשבה שזה יכול להתפתח לזוגיות, אבל החליטה לנסות בכל זאת.

   

  למי אכפת למי הוא מצביע? בשביל זה להרוס דייט?

  הוא סבבה והכל אבל מתכתב בצורה משעממת

   

  "ההתחלה היתה מבטיחה", שני מספרת. "אריק אסף אותי ונסענו לים". הם הזמינו לאכול, ואריק אמר שהפעם ההזמנה היא עליו. "שמחתי שהוא גם ג'נטלמן וגם כבר מציין את הדייט הבא", היא אומרת. אלא שהיא לא העלתה על דעתה שאלו יהיו המילים היחידות שהיא תשמע מאריק לאורך כל הערב. "הבחור שתק. לא דיבר, אפילו לא המהם", היא נזכרת. "פשוט ניהלתי דיאלוג עם עצמי, והבחור לא עונה לי. אדיש, שקט, מבסוט על הבירה של עצמו".

   

  מה הרגשת?

  "ניחמתי את עצמי שלפחות יצאתי מהבית", היא אומרת.

   

  ומה אריק זוכר מהדייט הראשון שלהם? "ישבנו בים, שתינו אלכוהול, הבחורה נראתה טוב. מה רע?". שום רע. אחרי כשעה הוא החזיר את שני הביתה, והם נפרדו בנשיקה, על הלחי. על אף הדייט המשמים, כששני נכנסה הביתה היא שלחה לאריק הודעה: "אני לא יודעת מה זה היה, אבל אשמח להיפגש שוב". אריק ענה לה, "יאללה, תארזי תיק". והיא ארזה. "לא הבנתי מאיפה זה בא, אבל לקחתי מברשת שיניים, תחתונים וחזייה, וירדתי למטה", היא מספרת.

   

  נשמע מזוכיסטי משהו.

  "כנראה שנהניתי לדבר עם עצמי", היא צוחקת. "עד היום אנחנו צוחקים על זה שאמרתי לעצמי שאעשה משהו פרוע".

  תמונה של שני ואסף (צילום: אוסף משפחתי)
  "ספרתי פניות עד הבית שלו". שני ואריק בצעירותם(צילום: אוסף משפחתי)
   

  בהחלט פרוע. ואיך עברה הנסיעה?

  "בשתיקה", שני מספרת. "אריק שמע מוזיקה בווליום ממש חזק, שלא אהבתי בכלל, והבטיח לי שיש רק עוד שלוש פניות עד הבית שלו. אז זה מה שעשיתי, ספרתי פניות. באמת היו שלוש פניות בנסיעה של שעה ורבע".

   

  כשהם הגיעו הביתה, הם נכנסו לישון ביחד, אבל האקשן היחיד היה כששני קמה לשירותים כל רגע. "אם כבר, זה היה הקטע החריג", מציין אריק. התפנית ארעה למחרת. "בבוקר, הוא קם מאוהב", היא מספרת. "הייתי מורעבת, והלכנו למטבח. הוא הצמיד אותי למקרר, ונישק אותי כמו בסרט. זו היתה נשיקה בלתי נשכחת". "מאותו רגע היא לא הורידה ממני את הידיים", מדגיש אריק.

   

  מה היה ההמשך?

  "לאחר מכן חלפו שבועיים שבהם אריק היה בצבא ולא נפגשנו", מספרת שני. "אבל הוא שלח לי מכתבים מקסימים. רמת הביטוי והניסוח, שמאוד חסרה לי בדייט הראשון, שבתה אותי". מאותו רגע כבר היה ברור שהם זוג, אלא שלא הכול היה ורוד, ואחרי כשנה וחצי הם נפרדו.

   

  למה נפרדתם?

  "אריק היה בחור צעיר ופוחז, שרצה רק לבלות, ואני חיפשתי להתמסד", היא מספרת. "היתה בינינו משיכה, אבל הוא לא יכול היה לתת לי את מה שאני רוצה". "כל שבועיים היא היתה בורחת לי, וחוזרת", מספר אריק, "עד שהיא לא חזרה יותר, ונכנסתי לשוק". הקשר התחדש אחרי שנתיים, כששני נפרדה מהחבר שהיה לה בזמנו.

   

  "שלחתי לאריק הודעה קטנה בפייסבוק, ואז הוא עט עליי", היא מתארת. "זה היה שינוי של 180 מעלות ב-180 קמ"ש". אריק, שבמשך הזמן שחלף היה בטוח ששני כבר התחתנה, ביקש את מספר הטלפון שלה, אבל היא סירבה להיענות לבקשתו. "זכרתי שהוא לא רציני והתקשיתי לתת בו אמון", היא משתפת. באותו שלב אריק התוודה שהוא חיפש מישהי כמוה, ושהוא מוכן לעשות הכול כדי שהם יהיו ביחד.

   

  ואז הם נפגשו.

   

  "היו זיקוקים", שני אומרת. "הבנתי שהבנאדם השתנה, שהוא באמת רציני, ושאני המטרה". "חזרתי חומר לחתונה", מחייך אריק. תוך חודשיים הם עברו לגור ביחד, ושלושה חודשים אחר כך אריק הציע לה נישואים. היום הם נשואים מזה עשור ויש להם שלושה ילדים.

  תמונה של שני ואסף (צילום: אוסף משפחתי)
  "חזרתי חומר לחתונה". שני, אריק והילדים. (צילום: אוסף משפחתי)
   

  את הסיפור של שני ואריק רציתי לסיים בשלל קלישאות כמו: "מה שצריך לקרות קורה", "מי ששלך - יהיה שלך" וכיוצא באלו, אלא ששני קטעה את מחשבותיי, והבהירה שהדרך היתה מלאת תלאות וייסורים. "היה הרבה בכי", היא אומרת. "אנחנו ממש לא דומים והיו הרבה קשיים, אבל הרגשתי משיכה וחיבור מאוד חזקים. כשלא הייתי אתו, כאב לי". שניהם מסכימים שהם מרגישים תחושה מאוד גורלית להיות ביחד למרות הקשיים.

   

  "אחרי הכול, הכרנו בטינדר"

  גם שרון (28) ודור (29) מתארים את ההיכרות ביניהם כתהליך שיד הגורל היתה מעורבת בו. "הכרנו בטינדר, וייאמר לזכותו שהוא לא דחף לסקס", מספרת שרון.

   

  ואיך היה הדייט?

  "מזעזע", היא עונה בקול חותך. "לא תקשרנו ולא הייתה בינינו שום כימיה. אני הייתי מותשת אחרי יום עבודה, ולא התחשק לי שום דבר".

   

  אז למה לא חתכת?

  "נימוס. אני תמיד אעדיף לסבול ולשתוק", היא אומרת. "אני הייתי בשיאי באותו ערב", טוען דור, "אבל היא לא זרמה. הצעתי לה לשתות צ'ייסר או לאכול משהו, וכלום לא עזר. היה קשה לפתח איתה שיחה. זה היה נוראי".

  תמונה של הזוג שרון ודורון (צילום: שי פרנקו)
  "הצעתי לה צ'ייסר והיא לא זרמה". שרון ודור ביום חתונתם(צילום: שי פרנקו)
   

  איך נפרדתם?

  "דור הקפיץ אותי הביתה", מספרת שרון. "כשעצרנו מתחת לבית שלי, הסתכלנו אחד על השנייה, וחשבתי שאולי בכל זאת אפשר להציל משהו מהערב וליהנות. אחרי הכול, הכרנו בטינדר". הם לא חשבו שהם יראו אחד את השנייה שוב אחרי אותו הלילה, אבל דווקא אז משהו ביניהם נפתח, ושבוע שעבר הם אפילו התחתנו, אחרי ארבע שנים של זוגיות.

   

  איך אתם מסבירים את מה שקרה בדייט בעצם?

  "שנינו היינו מאוד סגורים ולא ידענו איך להיפתח, אבל ברגע שהסתכלנו האחד על השנייה בלי מחויבות ובלי צורך להרשים, נפתחנו", מסבירה שרון. "היום אני יודע שבהתחלות יש לשרון חסימה, ורק אחר כך היא משתחררת", משתף דור. "היא הייתה צריכה את האדם הנכון שידע לשחרר אותה".

   

  איך התפתח הקשר אחרי אותו לילה?

  "לא חשבתי שזה יהיה רציני", משתפת שרון, "אבל מאותו יום, קיבלתי ממנו הודעות שפשוט הקסימו אותי". אחרי חודשיים הם הבינו שהקשר ביניהם בכל זאת מתקדם למקום רציני ומחקו את הטינדר ביחד. "היה רגע אחד שזה הרגיש לי נכון", היא אומרת.

   

  איך יודעים שזה נכון?

  "פשוט לא התחשק לי להסתכל יותר על אף אחד אחר".

   

  מסתבר שחרף המיתוס, אפשר למצוא קשר רציני דרך הטינדר, ואפילו להתחתן. זה קורה גם אם שכבתם בדייט ראשון (רחמנא ליצלן), ואפילו אם הדייט הראשון היה גרוע. "אם לא היתה חנייה ליד הבית שלי באותו הרגע, דור לא היה עולה אליי, והיום היינו בנפרד", שרון מסכמת. אין ספק שחניה פנויה בתל-אביב זה עניין קוסמי.

   

  "רק רציתי שהדייט ייגמר"

  גם במקרה של אסף וסיוון (32) השיחה לא זרמה, הסיטואציה היתה מאולצת, ובכל זאת הם נתנו לקשר סיכוי נוסף, ובשבוע שעבר חגגו שלוש שנות נישואים.

   

  איך הכרתם?

  "הכרנו בקורס פסיכומטרי כשהיינו בני 22, אבל לא שמרנו על קשר. ואחרי שבע שנים הקשר התחדש", מספרת סיוון.

   

  איך חוזרים לקשר אחרי שבע שנים?

  "אסף העלה פוסט בפייסבוק שהוא מחפש עובדים. ביקשתי פרטים בשביל חברים שלי. הוא לא חזר אליי עם פרטים, אבל שמר את המספר שלי, ושלח לי הודעה ליום ההולדת. התכתבנו במשך חצי שנה עד שנפגשנו".

  תמונה של סיון ואסף (צילום: עידן חסון)
  סיון ואסף. נתנו לקשר סיכוי נוסף(צילום: עידן חסון)

  תמונה של סיון ואסף (צילום: עידן חסון)
  אסף וסיון. "רק חיכיתי שהדייט ייגמר"(צילום: עידן חסון)
   

  ואיך היה הדייט?

  "הוא בא לאסוף אותי אבל הלך לאיבוד בדרך, אחר כך חנינו רחוק, והוא לא הפסיק להתלונן שאני עושה לו מסע כומתה. כל הדרך תהיתי מה אני עושה אתו בכלל, וחיכיתי שהדייט ייגמר", סיוון מתוודה.

   

  זה היה מוצאי שבת בלילה, בחוף הים, ולפתע הם נתקלו במשפחה המורחבת של סיוון, כולל סבא וסבתא שלה. אסף אמר לה: "הנה, הכרתי כבר את כל המשפחה שלך", והיא חשבה לעצמה שהוא חי בסרט. תשעה וחצי חודשים אחרי הערב ההוא הם עמדו מתחת לחופה.

   

  איך דייט כושל כל כך הופך לחתונה?

  "אסף כתב לי למחרת, והמשכנו להתכתב בינינו. הוא טוב במילים ואהבתי את חוש ההומור שלו". סיוון מספרת. כשהוא הציע דייט שני, החברות ייעצו לה שאין לה מה להפסיד אם היא תיתן סיכוי נוסף.

   

  ואיך היה הדייט השני?

  "הדייט השני היה כבר יותר נעים, אבל לאחריו לא שמעתי מאסף", היא משתפת. "חברה עודדה אותי לשלוח לו הודעה, ובזכות זה נפגשנו שוב". בדיעבד הסתבר שאחרי הדייט השני אסף מחק את המספר של סיוון, כיוון שהוא לא חשב שיש לקשר ביניהם סיכוי. "אם הייתי מחכה להודעה ממנו, כנראה שהייתי נשארת רווקה", היא אומרת.

   

  אז מה תייעצי למי שנוטה לפסול אחרי דייט אחד?

  "דייט ראשון זה לא מדד. הרבה פעמים אנחנו לחוצים וזה לא משקף את מי שאנחנו, שווה לתת סיכוי נוסף".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוסף משפחתי
  שני ואריק. התחלה מבטיחה, דייט מאכזב
  צילום: אוסף משפחתי
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים