שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למי אכפת למי הוא מצביע? בשביל זה להרוס דייט?

  ניסיתי ואני עדיין מנסה להבין מי אמור לייצג את האינטרסים שלי הכי נאמנה חוץ מזארה. אולי זאת הסיבה שמעולם לא עשיתי עניין מעמדתו הפוליטית של בחור כזה או אחר אתו יצאתי. כל מה שהיה אכפת לי זה שהוא יהיה בן אדם. וחתיך

  איור של זוג כועס (צילום: Shutterstock)
  כאילו שדייטינג זה לא קשה מספיק, אז להכניס פוליטיקה למשוואה?(צילום: Shutterstock)

  אתחיל בווידוי: אני לא מבינה הרבה בפוליטיקה. למעשה, אני מבינה יותר בגידול חסה. זה אולי לא נזקף לזכותי, האינפורמציה הזאת, אבל איכשהו, כשאני יושבת עם החבר'ה ומתחיל דיון פוליטי, אני מעדיפה לשתוק. כי מה שבאמת מעניין בוויכוחים פוליטיים זה שלמרות שכולם מנסים לשכנע את כולם לעבור צד, זה טרם הצליח למישהו. מדי פעם, כשבא לי להראות סימני התעניינות, אני זורקת לאוויר משהו כמו "צריך לחזור לקווי 67", כי בינינו, אף אחד לא זוכר מה הם אומרים בכלל, ואני נשמעת חכמה.

   

  היא סוגדת לביבי, בעלה מצביע גנץ-לפיד

  איך לשנוא פחות את בן הזוג בתקופת הבחירות?

   

  במשך שנות חיי הבוגרים ניצלתי את זכות ההצבעה שלי ונתתי את קולי למגוון מפלגות. הייתי בימין וגם בשמאל, ואפילו לפיד זכה ממני לחיבוק קצר. כמו לא מעט מהאזרחים במדינה, ניסיתי ואני עדיין מנסה להבין מי אמור לייצג את האינטרסים שלי הכי נאמנה חוץ מזארה. אולי זאת הסיבה שמעולם לא עשיתי עניין מעמדתו הפוליטית של בחור כזה או אחר אתו יצאתי. כל מה שהיה אכפת לי זה שהוא יהיה בן אדם. וחתיך.

  אודליה יקיר (צילום: תומר קדוש)
  אודליה יקיר. לא משתתפת בוויכוחים פוליטיים(צילום: תומר קדוש)
   

  אבל מסתבר שיש לא מעט רווקות ורווקים שלהחזיק בדעה פוליטית דומה הוא שיקול מרכזי עבורם בבחירת בני זוג פוטנציאליים. יופי, כאילו שלא מספיק קשה למצוא כאן אהבה. אז בחודשים האחרונים, חוץ מפרמטרים של גיל, מראה, סטטוס והשכלה, גם ביבי וגנץ נכנסו למשוואה. מקרה כזה בדיוק קרה לחברה טובה שלי, שמאלנית אדוקה שתחיה, מצביעת עבודה כבר שנים ומתנדבת פעילה במטה הארצי של המפלגה. מה שנקרא, בחורה עם עקרונות, או עם הרבה זמן פנוי.

   

  איתרע מזלה והיא יצאה לדייט עם בחור מטינדר בעל דעות ימניות וצפונה. לאורך הדייט הוא ניסה לשכנע אותה לעבור צד, העלה טיעונים, התלהט ולא הבין למה היא כן מוכנה לחלק את ירושלים, אבל לא ליישר אתו קו. בקיצור, מה שהתחיל כדייט כיפי באווירת אביב קלילה הפך במהרה לשדה קרב מדמם. מיותר לציין שהדייט הסתיים מוקדם מהצפוי ושהם לא נפגשו שוב מעולם. עכשיו, לא חבל? גם ככה מדובר בשוק לא קל וגם ככה אתה גר בתל אביב, מה קשורה ירושלים?

   

   

  לא יודעת מה אתכם, אבל אני מריחה כאן ייצוגית נגד טינדר שלא מחייבים לציין בפרופיל עמדה פוליטית. לי, אגב, היה מקרה דומה לפני שנתיים, רק שלשמחתי נחסך ממני הדייט. בחור אתו התכתבתי בפייסבוק החליט לסיים את ההתכתבות איתי כשהוא שמע שאני כותבת לאחד העיתונים הגדולים בארץ. לא משנה שמעולם לא כתבתי פוליטיקה וכן משנה שנתנו לי במה מצוינת ויד חופשית. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היינו נפגשים.

   

  העניין הוא שמחלוקת על רק פוליטי היא רק טריגר לבעיה חמורה יותר. זה לא עניין של ימין או שמאל כמו הפחד מלקבל את השונה. הרי בואו נודה על האמת - הרבה יותר קשה למשל, לחיות כחילוני עם מישהו דתי. בחירה פוליטית, לעומת זאת, לא ממש משפיעה על אורח החיים המשותף ולכן, לכאורה, לא אמורה להיות בעיה לחיות בכפיפה אחת עם מישהו שמצביע אחרת מכם, כמו שלא אמורה להיות בעיה לחלוק חיי אהבה עם מישהו שאוהב גמבה ולא עגבנייה. לאחרונה למשל יצאתי עם גבר טבעוני. החלטתי שכל עוד הוא לא יכריח אותי לוותר על נקניקיות מרגז, אין לי שום בעיה שהוא ינשנש לו בכיף סייטן מהצד.

   

  אלא שלפסול בני זוג פוטנציאליים על רקע הדעות הפוליטיות שלהם הוא אקט מאכזב במיוחד כי הוא מעיד על קושי לקבל את האחר, שנובע מפחד שהאחר יערער את כל מה שאני מאמינה בו. הרי אם אני כל כך בטוחה בדעותיי, למה לי לשכנע מישהו אחר לעבור לצד שלי ולמה כל כך קשה לי לקבל שהוא אוחז בדעה שונה? האם זה אומר שאני לא ממש מאמינה במה שאני אומרת?

   

  דמיינו עולם שבו כולם חושבים אותו דבר

  אנחנו רואים את זה היום בכל מקום ברשתות החברתיות. אנשים שמאנפרדים או חוסמים אנשים כי הם לא מסכימים איתם פוליטית או חברתית, לא מסכימים האם נטע ברזילי בבגד ים זו החפצה או העצמה, לא מסכימים אם הנישואים של לוסי האריש הם ליברליות או התבוללות, לא מסכימים אם החורף שיחק אותה או סתם נסחף.

   

  חשבתם פעם איזה עולם משעמם יהיה כאן אם כולם יחשבו אותו הדבר? איך נלמד ונתפתח אם לא נשמע דעות של אחרים ונחליט מה לאמץ ומה לא, וגם - מי לעזאזל מתווכח על פוליטיקה בדייט? מה שתיתם? חליטת לואיזה?

   

  יש שני דברים שמפחידים אותי - אנשים שממש בטוחים בדעתם ולא מוכנים לשמוע אף דעה אחרת, ושאני אשבור את תבנית הביצים בדרך הביתה. לכאורה, אנשים שמבינים בפוליטיקה הם נאורים, משכילים ובעלי ידע, רק שפעמים רבות זה מגיע עם חוסר יכולת להקשיב לצד השני, לשקול, להתלבט ואז לבחור מחדש. בינתיים, חברה שלי כבר בזוגיות ארוכה עם אחד שימין או שמאל מסתכם מבחינתו באיזה צד של המיטה הוא ישן הלילה.

   

  אודליה יקיר היא מרצה להומור ומאמנת לדייטינג.. מחברת הספר "עד החתונה זה יעזור" - המדריך להצלחה בדייטים בעזרת הומור

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומר קדוש
  אודליה יקיר
  צילום: תומר קדוש
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים