שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי ההמלצה להעמידו לדין: דרעי עבר חקירת השלמה
  שר הפנים הגיע ליחידת להב 433 לצורך שאלות הבהרה שביקשה הפרקליטות, אשר בוחנת בימים אלו את התיק נגדו. בסוף השנה שעברה המליצה המשטרה להעמידו לדין בגין מרמה והפרת אמונים, העלמות מס והלבנת הון

   

  אריה דרעי (צילום: אלכס קולומויסקי)
  דרעי(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  כחצי שנה לאחר סיום החקירה בעניינו וההמלצה להעמידו לדין, זומן היום (ה') שר הפנים אריה דרעי להשלמת חקירה ביחידת להב 433 של המשטרה. 

   

  התיק בעניינו של דרעי כבר הועבר לעיון והחלטת הפרקליטות, ולפני זימונו האפשרי של דרעי לשימוע, טרם ההחלטה הסופית על הגשת כתב אישום, ביקשה הפרקליטות מספר שאלות הבהרה, שאותן נשאל היום דרעי בחקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה.

   

  בחודש נובמבר אשתקד הודיעה המשטרה על סיום חקירתו של דרעי - והמליצה להעמידו לדין על שורת עבירות, בהן מרמה והפרת אמונים, שבועת שקר, העלמות מס והלבנת הון. הפרשה נחשפה בעקבות חקירה סמויה של המשטרה והרשות לאיסור הלבנת הון, שהעלתה חשד להתנהלות חריגה בחשבונות הבנק של דרעי ובני משפחתו.

   

  דרעי בדרך לחקירה קודמת בלהב 433, בשנת 2017    (צילום: דניאל אליאור)

  דרעי בדרך לחקירה קודמת בלהב 433, בשנת 2017    (צילום: דניאל אליאור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  החל מאפריל 2016 החקירה הפכה לגלויה ועשרות מעורבים נחקרו, אך רק במאי 2017 נחקר לראשונה השר דרעי באזהרה. על פי החשד, אנשי עסקים שונים העבירו לדרעי מאות אלפי שקלים, והחוקרים בחנו גם עסקאות למכירה ולרכישה של מגרשים בירושלים ובספסופה, את הצהרותיו של דרעי ליו"ר הכנסת ומבקר המדינה, דיווחים חסרים בהצהרות ההון לרשויות המס ועוד.

   

  לפי המשטרה, ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית נגד דרעי לביצוע עבירת מרמה והפרת אמונים בעקבות התנהלותו בעניין איש עסקים בזמן כהונתו כשר, וכן לביצוע עבירות מס בסכומים משמעותיים של מיליוני שקלים, הלבנת הון, שיבוש מהלכי משפט ושבועת שקר בתצהירים הכוזבים שהגיש בנוגע לנכסיו והכנסותיו למבקר המדינה וליו"ר הכנסת.

   

  כיוון שמדובר בשר ולא בראש ממשלה, מי שמוסמך לקבלת את ההחלטה הסופית בתיק לאחר שימוע הוא פרקליט המדינה. עם זאת, נוכח רום תפקידו של דרעי, היועץ במשפטי לממשלה יהיה בסוד ההחלטה הסופית. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים