שתף קטע נבחר

סתיו שפיר: אתמודד על ראשות העבודה

"קיבלנו הזדמנות חד-פעמית להתחיל מחדש", אמרה אמש חברת הכנסת שפיר לתומכיה, "למפלגה של רבין ובן גוריון מגיעה מנהיגות אמיצה יותר". הנהלת העבודה החליטה שהיו"ר ייבחר על ידי כל המתפקדים

סוף לשמועות, לרמיזות ולניחושים: ח"כ סתיו שפיר הודיעה אמש כי תתמודד על ראשות מפלגת העבודה בפריימריז שייערכו בתחילת יולי. בכך היא מצטרפת לח"כ עמיר פרץ שכבר הודיע כי יתמודד. חה"כ איציק שמולי וטל רוסו ואלוף (מיל') יאיר גולן אמרו כי אף הם שוקלים להתמודד על תפקיד היו"ר.

סתיו שפיר (צילום: יואב דודקביץ' )
"מגיעה לנו מנהיגות אמיצה יותר". סתיו שפיר (צילום: יואב דודקביץ' )

מאז פיזור הכנסת לפני שבועיים, החלו להיערך בעבודה לבחירת יו"ר חדש במקומו של אבי גבאי. אתמול, אחרי שהנהלת המפלגה קבעה שכלל המתפקדים יבחרו את היו"ר, החליטה שפיר סופית להכריז על מועמדותה.

 

"החלטתי להתמודד על ראשות מפלגת העבודה", היא בישרה אמש לתומכיה והוסיפה: "קיבלנו הזדמנות חד-פעמית להתחיל מחדש ולהפוך את ישראל למה שהיא נועדה להיות – מדינה שפותרת בעיות ולא בורחת מהן. כבר יותר מדי שנים שהימין המושחת והמשיחי משתלט על כל חלקה טובה בישראל.

 

"הדרך היחידה לנצח אותם היא להפסיק לפחד ולהתחיל להילחם באומץ, ללא פשרה, ולהאמין בעצמנו – בסולידריות חברתית, בפתיחות לעולם, בשאיפה לשלום, באהבת אדם. למפלגה של רבין ובן־גוריון מגיעה מנהיגות אמיצה יותר, פורצת מוסכמות – ואני אעשה הכל, כפי שעשיתי במשך שנים, כדי שנצליח במשימה העצומה העומדת לפנינו. אני מזמינה את כל הציבור בישראל להתפקד עכשיו למפלגה ולהצטרף אליי למסע הזה".

 

שפיר (34) הצטרפה למפלגת העבודה אחרי המחאה החברתית של 2011 שהיא הייתה בין מוביליה. היא כיהנה בכנסת ה-19 וה-20, לאחר שבפריימריז הגיעה פעמיים למקום השני.

 

 

לפני ההודעה של שפיר החליטה אתמול הנהלת מפלגת העבודה כי היו"ר הבא שלה ייבחר בפריימריז פתוחים שייערכו בקרב כל 60 אלף חברי המפלגה. ההחלטה עוד צריכה להיות מאושרת על ידי ועידת המפלגה, ובעבודה מעריכים שהיא תעבור.

 

בפני הנהלת המפלגה, בראשות היו"ר הנוכחי אבי גבאי, עמדו שתי אפשרויות: הראשונה – שהיו"ר ייבחר על ידי חברי ועידת המפלגה המונה כ-4,000 איש. השנייה – שהיו"ר ייבחר על ידי כל מתפקדי המפלגה.

 

מי שקידמו את האפשרות הראשונה היו ח"כ עמיר פרץ וראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, שככל הנראה סבורים שפריימריז מצומצמים יגבירו את סיכוייהם להיבחר לראשות המפלגה. מולם ניצב ח"כ איציק שמולי, שקידם פריימריז פתוחים לכל המתפקדים.

 

גם ועדת החוקה של מפלגת העבודה, שבראשה עומד פרופ' דוד ליבאי, המליצה שהבחירות לראשות המפלגה, שיתקיימו ב-2 ביולי, ייערכו בקרב כלל המתפקדים – ובסופו של הדיון אתמול הנהלת המפלגה אימצה כאמור את ההמלצה.

 

ח"כ שמולי, שבפריימריז האחרונים הגיע למקום הראשון ברשימה, אמר אמש בתגובה להחלטת ההנהלה: "אני שמח שהתקבלה ההחלטה ההגונה, הצודקת והדמוקרטית ביותר, שתאפשר לכמה שיותר מתמודדים ראויים להתמודד ותאפשר גם לחברי המפלגה לממש את זכותם היסודית ביותר, לבחור את ההנהגה שתוביל אותם".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים