שתף קטע נבחר

שוב: פגר של פרה נפלט לחוף תל אביב

מתרחצים בחוף הכלבים ביפו גילו בצהריים פגר של פרה שכנראה הושלכה מאוניית משא באזור. לפני שמונה ימים נפלט פגר של עגל לחוף הצוק שבצפון העיר

פגר של פרה, שכנראה הושלכה מאוניית משא באזור, נפלט בצהריים (יום א') לחוף הכלבים ביפו. בשבת שעברה נפלט פגר של עגל לחוף הצוק בצפון תל אביב.

  

 

רוחצים הרגישו גוף כבד במים, ואחרי שהוציאו אותו החוצה גילו שמדובר בפגר של פרה. רועי שהיה בחוף סיפר: "אנשים צעקו שיש משהו במים ורצו שנעזור להם להוציא את זה החוצה. חשבו בהתחלה שזה אולי בנאדם אבל רק שזה יצא החוצה ראינו שמדובר בפגר של פרה. הגופה היתה מנופחת ומסריחה כך שסביר שזה היה במים כבר זמן רב. זה דוחה ומגעיל".

פגר של פרה, שכנראה הושלכה מאוניית משא באזור, נפלט בצהריים (יום א') לחוף הכלבים ביפו ()
פגר של פרה שנסחף לחוף

פגר של פרה, שכנראה הושלכה מאוניית משא באזור, נפלט בצהריים (יום א') לחוף הכלבים ביפו ()
פגר של פרה בחוף יפו
  

אלונה ואולגה, שהגיעו להשתזף בצהריים, אמרו שהתקשרו למוקד 106 של העירייה ומאז הן מחכות: "קראנו לפני שבוע שפרה נפלטה לחוף הצוק וזה נשמע לנו מגעיל, ועכשיו שזה קורה פה לידנו. התקשרנו לעירייה ואנחנו מחכות שיקחו את זה מכאן. יש מלא כלבים שבאים לפגר, מריחים אותו, וזה אולי מסוכן".

 

אראל סיפר: "הייתי בתוך הים וראיתי משהו נוצץ במים. ניסיתי להבין מה זה וחשבתי בהתחלה שזה משהו מפלסטיק אבל כשזה התקרב הבנתי שזאת חיה מתה. חשבתי בהתחלה שאולי זה תמנון או משהו כזה. יצאתי מהמים ואז הבנו שזאת פרה. היו כמה אנשים בחוף שמשכו אותה החוצה אל החוף והיה ריח נוראי".

 

בשנים האחרונות תועדו כמה מקרים של פגרי עגלים שנסחפו לחופי הארץ מאזור חיפה ועד תל אביב, לאחר שככל הנראה נפלו או הושלכו מספינות המשא. בארגוני בעלי חיים מעריכים כי הסיבות להשלכת העגלים למים הן בעיקר אם מדובר בחיות חולות או חלשות שלא ישרדו את ההובלה.

 

על פי הערכות הארגונים, רק חלק קטן מהפגרים מגיע לחוף ובמקרים רבים, הם מושלכים לים לאחר שתג האוזן הוצא מהם וזאת כדי למנוע אפשרות לזיהוי הספינה שממנה הוא הושלך לים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים