שתף קטע נבחר

איילת שקד רומזת שתתמודד בבחירות הקרובות

בכנס בתל אביב התבקשה שרת המשפטים לשעבר להתייחס לאמירה שלה "אני עוד אשוב", ונשאלה אם התכוונה לבחירות הללו או לבחירות הבאות: "הכוונה זה עכשיו", השיבה

 

שבוע בדיוק אחרי שנפרדה מתפקידה, רמזה הבוקר (יום ג') שרת המשפטים לשעבר איילת שקד בכנס השנתי של ארגון היועצים המשפטיים הפנימיים כי היא מתכוונת להתמודד בבחירות הקרובות. היא נשאלה בנוגע לאמירה שלה "אני עוד אשוב" - זה עכשיו או רק בבחירות של אחרי? "כן", השיבה, "הכוונה זה עכשיו".

 

בכנס שנערך בתחילת החודש עם פעילי הימין החדש, אמרה שקד כי דרכה במפלגה אינו ודאי. "אחרי ההפסד, כל אחד ישב עם עצמו וערך חשבון נפש", אמרה אז שקד לפעילים. "אני רוצה לקחת כמה ימים לחשוב ולהחליט מה יהיה הדבר הנכון לעשות".

איילת שקד בכנס ה-17 של ארגון היועצים המשפטיים הפנימיים בתיאטרון הבימה בת
השרה לשעבר שקד, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

בכנס ה-ACC (איגוד היועצים המשפטיים), שנערך הבוקר בתיאטרון הבימה בתל אביב, התבקשה השרה לשעבר שקד לתת עצות לשר הנוכחי אמיר אוחנה: "קודם כל שייקח את הצוות הכי טוב שיש. במשרד המשפטים יש את ההון האנושי הכי חזק בשירות הציבורי וזה כיף לעבוד במשרד הזה. אבל כדי להצליח צריך צוות מאוד חזק כדי שיידע להחזיק את המפעל וידע להוציא לפועל את המדיניות של השר אבל הוא בקדנציה זמנית, הוא לא יכול לעשות הרבה".

 

בנוגע לנושאים המשפטיים, ובכללם נגזרות הפרדת הרשויות, אמרה שקד כי "עם השנים, בית המשפט לקח לעצמו את הסמכות לפסול חוקים, נוצר קונצנזוס שצריך להסדיר את היחסים בין הרשויות סביב חוק יסוד: החקיקה. לכולם די ברור שחוק זה בנוי שלכנסת תהיה סמכות לחוקק חוק מסוים שבג"ץ פסל. במשך כל השנים, הוויכוח היחידי היה על כמות חברי הכנסת שצריך בשביל לחוקק חוק שבג"ץ פסל".

 

היא הוסיפה כי "במערכת המשפט דיברו על 70 ח"כים, יעקב נאמן דיבר על 65 ואני רציתי לקדם 61 חברי כנסת. זה לא פשוט ש-61 יחוקקו מחדש חוק שבג"ץ פסל, זה צריך להיות מקרה ייחודי ואני חשבתי שזה האיזון הנכון. אני מאמינה שזה יעלה לדיון בכנסת הבאה. דיברתי על חקיקה, לא על החלטות מנהליות של הכנסת ולא על החלטות מנהליות בכלל". בדבריה על החלטות מנהליות, רמזה שקד כי הדבר נקשר גם לאפשרות שראש הממשלה בנימין נתניהו יהיה מעוניין להגביל את בג"ץ למקרה שיקבל חסינות מפני העמדה לדין.

 

טקס הפרידה: "עוד אחזור לכאן" 

בטקס הפרידה שנערך בשבוע שעבר במשרד המשפטים יומיים לאחר פיטוריה מהממשלה, אמרה שקד כי זה "לא סוד שאהבתי את העבודה במשרד והתכוונתי להמשיך בעבודתי בכל הכוח גם בארבע השנים הקרובות. היו לי תוכניות מדויקות להמשך העבודה, אך לצערי הן קצת השתבשו. ובכל זאת, נדמה לי שאחרי מלאכת הנחת המסילות הושלמה - רכבות המשילות יצאו לדרך".

 

שקד הבטיחה כי "השינויים המבניים הנחוצים במערכת המשפט יימשכו. עד מאי 2019 הם התרחשו באמצעותי. מעתה הם ימשיכו באמצעות הבאים אחריי. אני מקווה ששר המשפטים החדש ימשיך את אותו הקו שהנהגתי במשרד. הרי גם אני לא המצאתי את הגלגל. הייתה לי הזכות להמשיך בהרבה מאוד סוגיות את דרכו של פרופ' דניאל פרידמן שכיהן בתפקיד לפניי.

 

"והקו המשותף הזה יתמיד ויתעצם. שר המשפטים החדש שייכנס למשרד אחרי בחירות ספטמבר יהיה האחרון לכהן במבנה הישן של משרד המשפטים. אלא שהעיקר אינו במעבר למבנה הפיסי החדש שבקריית הממשלה. העיקר הוא בשינוי ה-DNA שהתבצע כאן בארבע השנים האחרונות. במובן זה השרים הבאים נכנסים כבר עתה למשרד חדש. עוד אחזור לכאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
איילת שקד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים