שתף קטע נבחר

משה חוגג: "גם אם עלי מוחמד היה מוסלמי הוא היה מגיע"

הבעלים של בית"ר ירושלים הבהיר שלא התרשם מהאיומים של לה פמיליה שבינתיים מחקו את הפוסט: "פניתי למכבי נתניה מבלי לדעת מראש מה הדת שלו, זה לא מעניין אותי". במועדון הגיבו על דרישת ארגון האוהדים לשנות את שם השחקן: "אף אחד לא יכפה דבר כזה על מישהו"

"אף אחד לא יכפה על מישהו לשנות את שמו. עלי מוחמד ישחק בבית"ר, הוא תוספת כוח מקצועית משמעותית וביציעים בטדי יצעקו הרבה מוחמד בגלל הביצועים שלו על המגרש". כך הגיבו גורמים בבית"ר ירושלים להודעת ארגון לה פמיליה, שדרש לשנות את שמו של הקשר שחתם לשלוש שנים.

 

כזכור, בפוסט שהעלו בעמוד הפייסבוק שלו דרשו חברי הארגון לשנות את שמו של מוחמד, וכינו אותו רק בשמו הפרטי עלי. "לאחר אין ספור בירורים ובדיקות לגבי זהות השחקן עלי, אנו מודיעים בזאת שאין לנו שום בעיה עם השחקן הזה עקב היותו נוצרי אדוק. אבל כן, יש לנו בעיה עם השם שלו. הבעיה שלנו היא עם השם שלו בלבד ולא עם השחקן עצמו. לכן, אנו נדאג להחליף לו את השם ביציע כדי שהשם מוחמד לא ישמע בטדי". 

 

עלי מוחמד מוצג בבית
הודעת בית"ר על צירופו של עלי מוחמד(צילום: בית"ר ירושלים)

 

מאוחר יותר הפוסט נמחק והבוקר פירסמו חברי הארגון הודעת הבהרה: "אנו חוזרים ואומרים שאין לנו בעיה עם השחקן החדש שחתם, להפך. הוא שחקן מצוין ואנחנו שמחים שהוא מצטרף. התקשורת עשתה מטעמים לא נכונים ופירשה את ההודעה כמו שהיא רצתה כדי שוב לסכסך בין הקהל לבעלים, כי הם רואים את השקט השורר במועדון וזה עושה להם רע. אנחנו מברכים על כל החתמה שהיא טובה למועדון והאוהדים. יש הרבה שחקני כדורגל שנותנים להם כינוי. מסי מכונה הפרעוש, והשחקן מוחמד סאלח מכונה 'מו'. גם אצלנו היו כינויים לכל מיני שחקנים, וככה גם לעלי מוחמד יהיה כינוי בטדי. בכל מקרה מאחלים לשחקן בהצלחה".

 

מנגד, משה חוגג העיד כי קיבל מאות הודעות תמיכה בהחלטה להנחית את הקשר האחורי הטוב בליגה. הבעלים סיפר: "פניתי לנתניה מבלי לדעת מראש אם מוחמד מוסלמי או לא וזה ממש לא מעניין אותי. גם אם היה מוסלמי הוא היה בבית"ר. יהיה שחקן מוסלמי בבית"ר, ברגע שיהיה מישהו שישדרג אותנו ועם ערכים ברורים, זה יקרה".

 

ההצהרה מבחינת חוגג כי יגיע בסופו של דבר שחקן מוסלמי הפכה למנטרה שמלווה אותו מהרגע שהגיע למועדון. מבחינתו, הגעת מוחמד מהווה שלב ביניים בלבד בבניית האסטרטגיה שלו, מאחר שהוא העריך כי כבר בעונה הבאה ייראה בטדי שינוי טבעי, עם עידוד של מרבית מאוהדי בית"ר לשחקן ששם משפחתו מוחמד.

 

משה חוגג (צילום: עוז מועלם)
"יהיה מוסלמי בבית"ר". משה חוגג(צילום: עוז מועלם)

 

בית"ר הודיעה רק בשעות הערב על הסיכום עם נתניה, אבל עוד קודם לכן החלו התכתבויות בין מספר אוהדים לחוגג, אחת מהן גם דלפה לתקשורת. הבעלים הצהיר מיד כי יתבע אוהדים מיידית, מה שהוביל לפרסום הודעה רשמית מהמועדון: "בימים האחרונים נכתבו תגובות ע״י מיעוט מקרב אוהדי הקבוצה בנוגע להחתמות עתידיות בקבוצה, וכשעלה שמו של עלי מוחמד כמועמד החלו גם להגיע איומים מפורשים מצד אותם אוהדים כלפי בעלי המועדון משה חוגג. עם רכישת בית״ר הצהיר חוגג מעל כל במה אפשרית כי יתבע כל אדם או גוף אשר יפגע במוניטין של המועדון, ואכן זאת כוונתו במקרה הנ״ל. אנו מאושרים ושמחים לצרף את עלי מוחמד לשורות הקבוצה. מדובר בשחקן הזר הטוב בליגה בעונה שחלפה ויש כאן הצהרת כוונות ברורה. הקהל הנפלא והאדיר של בית״ר תומך ואוהב ללא תנאי, ואנו לא ניתן למיעוט לנסות להכתיב ולפגוע - לא במוניטין של המועדון ולא בהכנות לבניית קבוצה חזקה אשר תסב גאווה ואושר לכל אוהד ובוודאי תיאבק בכל הכוח על התארים".

 

חלק מאוהדי בית"ר היו עסוקים בימים האחרונים במחקר שנועד לבחון את מוצאו של מוחמד והם אף ניסו לשוחח עם הקשר שנמצא בגאנה, ובעצמו הבהיר אתמול שוב למקורביו: "אני נוצרי".

 

"יש בעיה עם השם של מוחמד". חברי לה פמיליה (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
"יש בעיה עם השם של מוחמד". חברי לה פמיליה(צילום: טל שחר)

 

בנתניה לא התעסקו בשורשיו של השחקן, אבל סיפרו כי אביו ניז'רי ואילו אימו גנאית וגם לשחקנים בקבוצה הוא הבהיר שהוא נוצרי. 99 אחוז מתושבי ניז'ר הינם מוסלמים. בבית"ר קיימו שיחות עם מוחמד, שהבהיר כי אביו מגיע מהמיעוט הנוצרי במדינה. ניז'ר אינה מקיימת יחסים דיפלומטיים עם ישראל אחרי מאז הניתוק ב-2002 בעקבות האינתפיאדה השנייה. לאחר שמוחמד חתם נרשמו שינויים רבים בערך הוויקיפדיה שעל שמו. 

 

מלחמת הגרסאות: מי התקפל, נתניה או בית"ר?

ל-ynet ספורט נודע בלעדית כי חוגג חתם אתמול על אחת העסקאות הגדולות בכדורגל הישראלי ויקבל שליטה על מאה אחוז בבעלות על כרטיסו של אחד השחקנים החמים ביותר בליגת העל תמורת סכום עתק של 2.25 מיליון אירו. רשימה של שחקנים שלא נכללים בתוכניות המקצועיות של בית"ר תועבר בימים הקרובים לסלובדאן דראפיץ', שיבחר מתוכה שניים או שלושה על מנת לצרפם לנתניה.

 

מכבי נתניה, הפועל חדרה (צילום: ראובן שוורץ)
יצרף שחקנים מבית"ר. דראפיץ'(צילום: ראובן שוורץ)

 

חוגג יעביר למכבי נתניה, שהחזיקה ב-60 אחוז מכרטיסו של מוחמד, סכום של 1.5 מיליון אירו וסכום נוסף בסך 750,000 אירו לקבוצה הכוללת חמישה אנשי עסקים, שייצגה בעבר שחקנים כמו מאוויס

צ'יבוטה ודידייה קוגבנייה. מלבד זאת, בית"ר תעביר רשימה של שחקנים (כולל טל כחילה שעשוי לעבור לקבוצה של אייל סגל תמורת דמי השבחה) אותה יעביר הבעלים של נתניה לצוות המקצועי, שיקבל החלטה אילו שחקנים לצרף (יעקב בריהון לא על הפרק). אפונסו טיירה, ארנסט שטקוס ושחקנים נוספים מועמדים להיכלל בין 2-3 השחקנים שיעברו. 

 

המעבר של מוחמד התבשל לאחר שבית"ר הציעה לנתניה כבר לפני מספר שבועות להעביר את השחקן תמורת מחצית מהסכום שנסגר אתמול. בנתניה סירבו תחילה והבהירו כי יסכימו לשחררו רק תמורת הסעיף המצוין בחוזהו - 60 אחוז מ-2.5 מיליון אירו. סגל לקח חופשה מכדורגל עד החודש הבא לטובת התמקדות בעסקיו הפרטיים, ולכן מי שניהל את המגעים מול חוגג היה המנכ"ל ניב גולדשטיין. ביום חמישי האחרון נערכה בין הצדדים שיחה נוספת, נתניה התבצרה בעמדתה ובית"ר הודיעה על פיצוץ העסקה. "כעבור 36 שעות חידשה בית"ר את הקשר וטענה כי היא מעוניינת להתקדם במו"מ. 

 

הבעלים של מכבי נתניה אייל סגל (צילום: ראובן שוורץ)
הבעלים של מכבי נתניה, אייל סגל(צילום: ראובן שוורץ)

 

חוגג שלח אתמול בבוקר הודעת טקסט לסגל והעיסקה נסגרה חמש דקות מאוחר יותר. בירושלים עוד ניסו לטעון כי נתניה היתה זו שחידשה את הקשר, ושהיא נבהלה מהאולטימטום לפיו בית"ר תלך על איסמעיל סורו מבני יהודה, אבל בנתניה הבהירו כי שמו של סורו לא הועלה כלל וכי הירושלמים היו לחוצים לסגור את הנושא.

 

עבור בית"ר מדובר ברכישה יוקרתית המשדרגת מקצועית את הקבוצה, אחרי שהפועל באר שבע סירבה לשחרר עבורה את מיכאל אוחנה תמורת 1.8 מיליון אירו. מוחמד החל לשחק בליגה הלאומית בבית"ר ת"א וממנה עבר לנתניה, בה חתם בינואר האחרון על חוזה חדש. הוא יהיה הזר הרביעי בסגל אחרי שלוי גרסיה צורף. השניים הצטרפו לפרדי פלומן ואנטואן קונט, שממשיכים מהעונה שעברה. המגן הגרמני קווין וולץ הבהיר כי לא יגיע לשחק בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן בלום
משה חוגג
צילום: יונתן בלום
מומלצים