שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מסתמן: מחר - כתב האישום נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות
  סנגורה של רעיית ראש הממשלה ביקש דחייה נוספת להגשת הסדר הטיעון לבית משפט השלום, למרות שהיום היה היום האחרון לעשות זאת. בהתאם לכך, כתב האישום המתוקן כנראה יוגש מחר

  שרה נתניהו בית משפט השלום ירושלים (צילום: עמית שאבי)
  שרה נתניהו בבית המשפט(צילום: עמית שאבי)

  כתב האישום המתוקן נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, במסגרת הסדר הטיעון בפרשת המעונות המעונות, יוגש ככל הנראה מחר בבוקר (יום ד'). זאת לבקשת עורך דינה ובהסכמת בית המשפט.

   

  היום היה היום האחרון שבו נתניהו הייתה אמורה להגיש לבית משפט השלום בירושלים את הסדר הטיעון שאליו הגיעו סנגורה עו"ד יוסי כהן והפרקליטות בפרשת המעונות, שבמסגרתו תשלם 55 אלף שקלים. עם זאת, סנגורה של נתניהו ביקש דחייה נוספת להגשת ההסדר לבית משפט השלום, עד למחר בבוקר.

   

  במסגרת הליך הגישור בין הצדדים סוכם על ריכוך כתב האישום נגד נתניהו, שתודה ותורשע בעבירה קלה של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בהם מרמה, לעומת האישום המקורי של עבירת מרמה והפרת אמונים.

   

  כמו כן הופחת סכום הארוחות שנתניהו מואשמת כי הזמינה למעון ראש הממשלה, על אף העסקת מבשלת במעון, מ-350 אלף שקל בכתב האישום המקורי, ל-175 אלף שקל. מתוכם, נתניהו תשיב לקופת המדינה 45 אלף שקלים וכן תשלם קנס של עשרת אלפים שקלים.

   

  בתחילה, כבר אתמול היו אמורים הצדדים להגיש את הסדר הטיעון לנשיא בית משפט השלום בירושלים השופט אביטל חן, אולם נתניהו ביקשה דחייה של יום. הדיון הבא בתיק נקבע ל-16 ביוני – יום ראשון הבא.

   

  גם סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף הגיע להסדר טיעון והוא יקבל מאסר על תנאי וישלם קנס של עשרת אלפים שקלים.

   

  נתניהו הואשמה ביולי 2018 בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אמונים, לאחר שהזמינה ארוחות למעון ראש הממשלה בשווי של יותר מ-350 אלף שקלים, על אף שהועסקה מבשלת במעון ראש הממשלה.

   

  בעבר, טרם הגשת כתב האישום לבית המשפט, הסכימו הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לעסקת טיעון עם נתניהו. אולם היא ועורכי דינה סירבו להכיר ולהודות באחריותה לעובדות האישום, וגם לשלם סכום כסף משמעותי שיכסה את חובה למדינה וההסדר נפסל. בפברואר האחרון הודיעה הפרקליטות שלא הצליחה להגיע להסכמות עם נתניהו במסגרת הליך הגישור ונקבע שהמגעים בין הצדדים יימשכו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים