שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רן קוניק: "צריך להוציא את האנטנות מהגבעה - התושבים מפחדים"

  ראש עיריית גבעתיים מסביר באולפן ynet כיצד בכוונתו לקדם את המאבק להסרת אנטנות השידור הסלולריות מגבעת קוזלובסקי בעיר: "יש עשרות משדרים, קשה לדעת עד כמה הקרינה מסוכנת"

   

  צפו באולפן ynet: ריאיון עם ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק    (צילום: ירון ברנר)

  צפו באולפן ynet: ריאיון עם ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק    (צילום: ירון ברנר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "הגיע הזמן שהאנטנות האלה יצאו מגבעתיים", כך אמר היום (ג') ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, בריאיון באולפן ynet, בהתייחס למאבק שמנהלת העירייה להורדת האנטנות הסלולריות ואנטנות השידור מגבעת קוזלובסקי שבעיר. כפי שפורסם היום ב-ynet ו"בממון", העירייה פנתה בנושא לביהמ"ש לעניינים מקומיים כדי שיורה לבעלי השטח ולמשתמשים במתקנים להפסיק את השימוש בהם. לטענתה הוא מנוגד לתב"ע החלה במקום, ומתבצע ללא היתרי בנייה. דיון בבקשה נקבע ל-19 בספטמבר.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

   

  המלחמה על הגבעה שמשדרת לכל אזור גוש דן

  ארגוני הסביבה נאבקים במדינה על הקמת חמש מרינות חדשות

  תנובה זכתה במכרז להקמת חממת פודטק בקריית שמונה

   

  "זה אבסורד והזוי שיש שטח גדול של קרוב ל-30 דונם שנמצא בשטח המוניציפלי של גבעתיים, שרובו בכלל שייך לעיריית ת"א והוא מיועד למבני ציבור, ובתוך השטח הזה יש שטח שבזק מכרה כבר לפני יותר מעשר שנים, כלומר הטענה שהיא צריכה את השטח לשידורים היא טענה מצחיקה כי היא כבר ויתרה עליו".

  רן קוניק ראש עיריית גבעתיים (צילום: אלעד מלכה)
  רן קוניק ראש עיריית גבעתיים(צילום: אלעד מלכה)
    

   

  מכרה אותו לאנשים פרטיים.

  כן, אנשים פרטיים שרצו לבנות מגדלי מגורים שזה לגיטימי אבל זה לא מתאים לגבעתיים, לפחות כל עוד אני פה, ובינתיים הם מילאו את השטח בכל משדר אפשרי שמקרין לכל כיוון אפשרי ומאוד מדאיג את התושבים".

   

  הם טוענים שיש להם את כל האישורים, וטוענים שבלי האנטנות האלה לא היתה קליטה לתושבים.

  "יש פתרון לכל דבר, אני לא אחראי על נושא הקליטה, אז מצד שני אם הם אומרים את זה אז למה הם רוצים לבנות? הרי אם הם ייבנו בניין מגורים אז פתאום לא יהיה אכפת להם כבר מהקליטה לתושבי גבעתיים? השטח הזה לא מיועד בשביל להוות חוות אנטנות. לגבי האישורים שיש להם או אין להם זה יתברר בבית המשפט, לא רק שאין להם אישורים, התורן שבנוי שם הוא בניגוד לתב"ע, הוא לא חוקי, יש שם עבירות בנייה אחרות, יש שם יחידות דיור, יש שם משרדים, יושבות שם חברות ביטוח וחברות נדל"ן בניגוד להיתר, בשימוש חורג ואת זה התחלנו לאכוף עכשיו בכל הכוח".

  גבעת קוזלובסקי בגבעתיים (צילום: דב גרינבלט)
  גבעת קוזלובסקי בגבעתיים(צילום: דב גרינבלט)

   

  מה אתם הולכים לעשות? אמרתם שהעליתם הילוך, אנחנו מדברים אפילו על הפסקת חשמל יזומה בחלק מהאזורים שם?

  "לא, את זה אני לא מכיר. אנחנו לא נעשה דברים שיפגעו בתושבים שגרים סמוך למקום. יש מאבק בשני מישורים, יש את המישור ההפקעתי שהתחלנו בתהליך להעביר את כל השטח לרשותנו, כולל השטח של עיריית ת"א, ויש את המישור הפלילי, את האכיפה על הדברים שנעשים שם כפי שאמרתי, בניגוד לחוק, השימושים החורגים, התורן, ואנחנו גם פועלים במישור הציבורי-סביבתי נקרא לו ככה".

  גבעת קוזלובסקי גבעתיים (צילום: טל לכהן)
  גבעת קוזלובסקי גבעתיים(צילום: טל לכהן)
   

  עיקר הטענות שלכם הן סביבתיות? מדובר במשהו מסוכן עבור התושבים ברדיוס המדובר?

  "יש שם עשרות משדרים, יש שם מצרף קרינתי נקרא לו ככה, זה לא פה אנטנה שם אנטנה, זה כל גופי התקשורת, כל גופי הסלולר ואת יודעת, כשאת עושה מדידה אז בא מישהו, מסובב את הכפתור, מודד, ולכי תדעי אם חצי שעה אחרי זה הקרינה היא לא גבוהה או מסוכנת. יש לא מעט מקרים, אני לא מקשר את זה בהכרח, יש גם אנשים שחולים באזורים אחרים, אבל זה מאוד מפחיד את התושבים. זה אזור מאוד יוקרתי, זה בלב אזור מגורים". 

   

  אולי הדאגה שלכם היא רק לאנשים שגרים בשכונות יוקרתיות, כדי שהאנטנות יוקמו בסופו של דבר לא רחוק משם ליד אנשים יותר מוחלשים?

  "לא, קודם כל אנחנו רוצים את השטח לצרכי ציבור. זה לא רק האנטנות, אנחנו זקוקים לשטח הזה, גבעתיים זו העיר הכי צפופה בארץ אחרי בני ברק, אין לנו מקומות לגני ילדים, מבני ציבור וכדומה. מדובר ב-30 דונם בלב העיר ואנחנו לא יכולים לעשות עם השטח הזה כלום. הגיע הזמן, אחרי עשרות שנים שהוא יעבור לרשותנו. יש פתרונות, יש היום מגדלי משרדים בגבהים של 100  קומות, אי אפשר לשים אנטנות על המגדלים?". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלעד מלכה
  אנטנות בגבעת קוזלובסקי
  צילום: אלעד מלכה
  מומלצים