שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  זמרת בכל אירוע עירוני

  איש ציבור שעוצם עיניים מול הדרה מכל סוג, מועל בתפקידו | סגן ראש העיר ר"ג בטור בעקבות תיעוד סילוק הנערה שנחשף ב-ynet

   

  חשיפת ynet: תיעוד סילוק הנערה

  חשיפת ynet: תיעוד סילוק הנערה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ביום העצמאות האחרון נפל דבר בעיר רמת גן. נערה צעירה ומוכשרת אשר הוזמנה להופיע עם הזמר נתן גושן התבקשה ברגע האחרון שלא לשיר מחשש לפגיעה ברגשות הציבור הדתי שנכח באירוע. האירוע החמור הובא לידיעתי מיד ולבקשת ראש העיר הוקמה ועדה בראשותי לבדיקה המקרה.

   

  הוועדה גילתה במהרה כי אכן נפלו כשלים בהתנהלות האירוע: בכיר בעירייה אשר פעל על דעת עצמו עלה על הבמה והנחה את הזמר לוותר על הדואט עם הנערה. כמו להוסיף חטא על פשע בחר הפקיד להסתיר את האמת, וזו התגלתה רק לאחר קבלת סרטי האבטחה מהאירוע. מיותר לציין שאותו פקיד לא ימשיך לכהן בתפקידו. כיו"ר ועדת החינוך בעיריית רמת גן אני רואה בהדרה חטא חמור, במיוחד לאור המסר שהיא מעבירה לדורות הבאים.

  ליעד אילני (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
  ליעד אילני(צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
   

  בהקשר ההיסטורי, אנחנו עדים היום לנסיגה של ממש. בשנות ה-50 וה-60 מכנסי חאקי קצרים, שירת נשים בלהקות ועוד היו דברים שבשגרה בערים, בקיבוצים וביישובים. בשנים האחרונות התרגלנו לצערנו לכך שהדרה הפכה לחלק מהחיים. פה משחיתים שלט חוצות, שם מראים רק גברים ובמקום אחר אוסרים שירת נשים. בהרבה מקרים פוליטיקת הקריצות מנצחת את השוויון והכבוד שכולם ראויים לו.

   

  אך הדברים מתחילים להשתנות. החלטת היועצת המשפטית לעיריית ראש העין לאסור באופן גורף הדרת נשים באירועים עירוניים היא תקדים חשוב במאבק זה. מודל זה ייושם גם בעיר שלנו.

   

  לאור מסקנות הוועדה המלצתי לראש העיר שבכל אירוע עירוני עתידי תופיע לפחות זמרת אחת. כמו כן, המלצתי להזמין שוב את הזמר והנערה לביצוע הדואט שהתבטל. עלינו, המנהיגים הצעירים, מוטלת האחריות להיאבק על אופייה של המדינה. מנהיג ואיש ציבור שעוצם עיניים, או משתף פעולה בקריצה עם הדרה מסוג כלשהוא, מועל בתפקידו.

   

  ליעד אילני, סגן וממלא מקום ראש העיר רמת גן

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים