שתף קטע נבחר

שרה נתניהו חתמה על הסדר טיעון בפרשת המעונות

רעיית רה"מ חתמה על הסדר הטיעון שהגיעה אליו עם הפרקליטות - ותשלם למדינה 55 אלף שקל. נתניהו תורשע בעבירת ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בו מרמה - לעומת האישום המקורי על מרמה והפרת אמונים

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו חתמה היום (ד') על הסדר הטיעון שאליו הגיעה עם הפרקליטות במסגרת פרשת המעונות. החתימה על ההסכם נעשתה באיחור של יום, לבקשת עורך דינה ובהסכמת בית המשפט.

 

לקריאת כתב האישום המלא - לחצו כאן

 

אתמול היה היום האחרון שבו הייתה נתניהו אמורה להגיש לבית משפט השלום בירושלים את הסדר הטיעון שאליו הגיעו סנגורה עו"ד יוסי כהן והפרקליטות בפרשה, ושבמסגרתו תשלם 55 אלף שקל. עם זאת, סנגורה של נתניהו ביקש דחייה נוספת להגשת ההסדר לבית משפט השלום, עד הבוקר.

שרה נתניהו בית משפט השלום ירושלים (צילום: עמית שאבי)
שרה נתניהו(צילום: עמית שאבי)
 

במסגרת הליך הגישור בין הצדדים סוכם על ריכוך כתב האישום נגד נתניהו, שהודתה והורשעה בעבירה קלה של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בו מרמה, לעומת האישום המקורי של עבירת מרמה והפרת אמונים.

 

סכום הארוחות שנתניהו מואשמת בהזמנתן הופחת מ-350 אלף שקל ל-175 אלף שקל, וכתב האישום ציין כי נתניהו נמנעה לומר לאנשי החשבות במשרד רה"מ שהיא מעסיקה מבשלת. נתניהו תשיב לקופת המדינה 45 אלף שקלים מתוכם, וכן תשלם קנס של עשרת אלפים שקלים.

 

הצדדים היו אמורים להגיש את הסדר הטיעון לנשיא בית משפט השלום בירושלים, השופט אביטל חן, כבר אתמול, אולם נתניהו ביקשה דחייה של יום. הדיון הבא בתיק נקבע ל-16 ביוני – יום ראשון הבא.

 

גם סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף הגיע להסדר טיעון, והוא יקבל מאסר על תנאי וישלם קנס של עשרת אלפים שקלים.

 

נתניהו הואשמה ביולי 2018 בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אמונים, לאחר שהזמינה ארוחות למעון ראש הממשלה בשווי של יותר מ-350 אלף שקלים, על אף שבמעון ראש הממשלה הועסקה מבשלת.

 

בעבר, טרם הגשת כתב האישום לבית המשפט, הסכימו הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לעסקת טיעון עם נתניהו. ואולם, היא ועורכי דינה סירבו להכיר ולהודות באחריותה לעובדות האישום, וגם לשלם סכום כסף משמעותי שיכסה את חובה למדינה, וההסדר נפסל. בפברואר האחרון הודיעה הפרקליטות שלא הצליחה להגיע להסכמות עם נתניהו במסגרת הליך הגישור, ונקבע שהמגעים בין הצדדים יימשכו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שרה נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים