שתף קטע נבחר

נתניהו מינה יועץ למגזר הרוסי, ליברמן הגיב: "הוא בלחץ היסטרי"

ראש הממשלה הודיע על מינוי עו"ד אריאל בולשטיין לתפקיד יועץ מיוחד לענייני יוצאי ברית המועצות לשעבר: "ביחד נצליח לקדם פתרונות של פנסיות ודיור ציבורי". יו"ר ישראל ביתנו: "זה אחרי סקר שבו קיבלנו 10 מנדטים". בליכוד השיבו אש - ופרסמו תגובה בשפה הרוסית: "חבל שלאיווט אכפת רק מאיווט ולא מהעולים"

 

בנימין נתניהו אביגדור ליברמן (צילום: אבי מועלם, AP)
רה"מ נתניהו וח"כ ליברמן(צילום: אבי מועלם, AP)

נמשכים חילופי המהלומות בין ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו ליו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן. אחרי שמנע מנתניהו להקים ממשלה, התקומם ליברמן בעקבות החלטתו של ראש הממשלה למנות את עו"ד אריאל בולשטיין לתפקיד יועץ מיוחד לענייני יוצאי מדינות ברית המועצות לשעבר.

 

המטרה של נתניהו בעצם המינוי מובהקת: לפנות לקהל מצביעיו של ליברמן על מנת לקחת ממנו כמה שיותר קולות בבחירות שייערכו ב-17 בספטמבר.

 

מיד לאחר שהודיע על מינויו של בולשטיין, ציין נתניהו כי "העלייה ממדינות אלה תרמה רבות להצלחת ישראל בעשורים אחרונים, אך ישנן סוגיות רבות שדורשות טיפול מיוחד. ביחד נצליח לקדם פתרונות של פנסיות, דיור ציבורי ונושאים חשובים אחרים".

 

יו"ר ישראל ביתנו לא נותר חייב, ובציוץ בטוויטר כתב: "אתמול ראש הממשלה מינה יועצת לענייני בעלי חיים (טל גלבוע. ש"ח). היום, לאחר פרסום הסקרים בכלי התקשורת, שבהם ישראל ביתנו משיגה 10 מנדטים, מינה יועץ לענייני עולים מברית המועצות לשעבר. זה מעיד שראש הממשלה נמצא בלחץ היסטרי וכנראה כבר מחר נשמע עוד בשורה - יועץ מיוחד לענייני דובים בקוטב הצפוני".

 

בליכוד השיבו אש ופרסמו הודעה בשפה הרוסית, שבה נאמר כי "ההשוואה ההזויה של ליברמן בין העולים מברית המועצות לבין בעלי חיים מעידה בעיקר על פאניקה וזלזול בציבור.

 

"אנו בטוחים שעו"ד אריאל בולשטיין, שעלה לישראל ב-1990, בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במנהל מבר-אילן, חבר לשכת עורכי דין וחבר דירקטוריון של מכון ז'בוטינסקי, יוכל לתרום רבות לקידום מעמדם של יוצאי ברה"מ לשעבר ולפתרון האתגרים של ציבור חשוב זה בחברה הישראלית. חבל שלאיווט אכפת רק מאיווט - לא מהפנסיות שראש הממשלה נתניהו יביא ובטח לא מהעולים".

 

בריאיון שלשום באולפן ynet, אמר ליברמן כי הוא אינו מחויב "להמליך את נתניהו". ליברמן אף תקף את ראש הממשלה במילים חריפות: "הוא לוקח את זה לנושא אישי. אין מדובר כרגע על המחנה הלאומי, גוש הימין, זה פולחן אישיות של נתניהו".

 

ליברמן אף המשיך לטעון כי הימנעותו מכניסה לממשלת נתניהו, שהובילה לפיזור הכנסת והליכה לבחירות חדשות, נבעה מרצון להימנע מקואליציה חרדית-חרד"לית. "אנחנו הולכים לבחירות בגלל כניעה של נתניהו לחרדים. שיחקנו בצורה הכי נקיה, לא דיברנו מאחורי הגב, לא בתוך הליכוד ולא מחוץ לליכוד. נתניהו לעומת זאת מאחורי גבי ניהל כל הזמן משא ומתן גם עם אנשים בתוך ישראל ביתנו, גם בתוך כחול לבן וגם עם אבי גבאי", אמר יו"ר ישראל ביתנו.


פורסם לראשונה 12/06/2019 22:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים