שתף קטע נבחר

תיעוד: התפרעות בבית מדרש בבני ברק - "הרגיש כמו לינץ'"

קבוצה של צעירים השתוללה בבית המדרש של חסידות דאראג בעיר, וגרמה לפציעתם של 15 מתפללים. בתיעוד מצלמות האבטחה נראה מתחם החסידות כשדה קרב - עשרות צעירים מכים באגרופים, בקרשים ובמטפי כיבוי. הסיבה - שעמום: "זה הרגיש כמו לינץ'"

 

 

קבוצה של כ-20 צעירים משכונת פרדס כץ השתוללה על פי החשד בליל שבועות האחרון במתחם חסידות דאראג בבני ברק, ככל הנראה מתוך שעמום. אתמול (יום ד') עצרו שוטרי מרחב דן חמישה חשודים, בהם שני קטינים, בחשד שהיו בין המתפרעים בסוף השבוע. מיד לאחר האירוע נעצרו שלושה חשודים ששוחררו לאחר חקירתם.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >> 

 

צילומי מצלמות האבטחה שהגיעו ל-ynet תיעדו חלקים מהאירוע החמור במהלכו תקפו הצעירים, חלקם קטינים, את החסידים שסיימו את לימוד ליל שבועות בשעות הקטנות של הלילה. באותה העת היו בבית המדרש מאות בני אדם שהגיעו ללמוד תורה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

הצעירים תקפו את החסידים ובני משפחותיהם במקלות, אבנים, קרשים, ובהמשך אף נראים מתיזים חומר ממטפי כיבוי. ההתגרות לא התרחשה רק מחוץ לחצר החסידות, אלא נגררה אף לתוך המתחם שאליו פרצו הצעירים. מאז האירוע החמור, פעלו עסקני בבני ברק מול המשטרה והעירייה בדרישה לפעול נגד אותם צעירים ולדאוג לשמירת השקט ברחובות.

 

"זה היה מזעזע"

תושבי העיר מספרים כי בעיקר בשבתות ובחגים, מגיעים "נערי שוליים" או כאלה שבאו במקור ממשפחות דתיות באזור אל מרכז העיר, כדי להעביר זמן ולהתגבר על השעמום. "לקראת סוף ה'תיקון' (ליל שבועות) הגיעה קבוצה של נערי שוליים כדי להעביר את הזמן", סיפר משה, אחד מאנשי החסידות, בשיחה עם ynet.

 

תיעוד מבני ברק של אלימות וונדליזם בבית מדרש של חסידות דאראג ()
האלימות בליל שבועות

 

"בשבועות אנשים ערים כל הלילה, ובגלל שעמום אותם צעירים הגיעו לאזור והתחילו להתפרע. ליד חצר החסידות יש תחנת דלק. בהתחלה הם הוציאו משם צינור כיבוי והתחילו להתיז מים על אנשים, ולמרות שהעירו להם הם המשיכו. מאות החסידים יצאו מהתיקון כדי ללכת הביתה, והפרחחים האלה התחילו לזרוק עליהם חפצים ומים, ואחרי שהעירו להם שיפסיקו - הם התחילו להשתולל. זה הרגיש כמו לינץ' בהתחלה. אנשי החסידות מאוד רגועים, אנשים לא ידעו מה לעשות, זה היה מזעזע".

 

בעקבות מקרי האלימות החמורים כינס ראש העיר בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין, דיון חירום בלשכתו יחד עם מפקדי ממ"ר דן, בכירי השיטור העירוני, ראשי ארגון "השומרים" ונציגי הקהילות.  

 

"נמצה את הדין עד תום"

מעיריית בני ברק נמסר כי ראש העיר הורה במהלך הפגישה על עיבוי משמעותי של כוח השיטור העירוני, באמצעות תגבור מערך סיורים רציף ורחב היקף בכל ימות השבוע, ומעקב צמוד בלילות שבת בכל פינה ברחבי העיר, כשבמקביל לפעילות העירונית היזומה, תשתף העירייה פעולה באופן מלא תוך תיאום הדוק עם גורמי האכיפה המשטרתית.

 

פגישה עם ממ
פגישה עם ממ"ר דן ובכירי השיטור העירוני בבני ברק

 

בתום הפגישה הוחלט על שורת צעדים להגברת תחושת הביטחון בעיר. "משטרת ישראל באמצעות יחידות השיטור העירוני וגורמי האכיפה בעיר ימשיכו לעבוד בשילוב זרועות ובכל האמצעים העומדים לרשותם על מנת להביא לאיתור ומעצרם של כל מבצעי העבירות, ולמצות עימם את הדין עד תום", נמסר בהודעת המשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים