שתף קטע נבחר

סמוטריץ' קורא לאיחוד מימין לליכוד: "מוכן לוותר על המיקום ברשימה"

לאחר העימות החריף בין נפתלי בנט לבין ח"כ מוטי יוגב, קורא ח"כ בצלאל סמוטריץ' לאיחוד השורות בימין: "ויתרתי לרב רפי על המקום הראשון ועל תיק החינוך. אעשה זאת שוב ושוב בשמחה כדי שכל מי שמימין לליכוד יילך עם פתק אחד. אעבוד קשה למען אחדות של כולם"

 

 

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' קורא לאיחוד מפלגות מימין לליכוד בעקבות העימות הפומבי החריף בין נפתלי בנט לח"כ מוטי יוגב. הוא ציין בכנס "ריבונות הנוער" שוויתר על המקום הראשון לרפי פרץ וגם על תיק החינוך: "אעשה זאת שוב ושוב בשמחה וגם ללא מחיאות כפיים כדי שכל מי שמימין לליכוד וכל הצינות הדתית החזקה עם האנרגיות האדירות הללו תלך עם פתק אחד ובעזרת ה' תצליח ותחזור עם כוח גדול לקדם את מה שחשוב לנו, הריבונות".

 

בצלאל סמוטריץ' בועידת הנוער השנייה של תנועת הריבונות באונ' בר אילן (צילום: מוטי קמחי)
סמוטריץ'(צילום: מוטי קמחי)

 

לדברי סמוטריץ', "הקמת ממשלת ימין אחרי הבחירות הקרובות לא מובנת מאליה. נצטרך לעבוד קשה מאוד. אעבוד קשה כדי להביא אחדות של כולם".

בצלאל סמוטריץ' בועידת הנוער השנייה של תנועת הריבונות באונ' בר אילן (צילום: מוטי קמחי)
סמוטריץ'. "אעבוד קשה כדי להביא אחדות של כולם"(צילום: מוטי קמחי)

בצלאל סמוטריץ' בועידת הנוער השנייה של תנועת הריבונות באונ' בר אילן (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

"בימים האלה יש לנו מטרה משותפת אדירה לשמירה על שלטון הימין על ארץ ישראל וזהותה היהודית של מדינת ישראל", אמר יו"ר האיחוד הלאומי. "המחלוקות בינינו הן שוליות. אנחנו ציבור אידאולוגי וככזה יש בינינו ויכוחים נוקבים וצריך לנהל אותם מתוך הבנה שאלו ואלו דברי אלוקים חיים. האחריות הכבדה על הכתפיים שלנו מחייבת אותנו להתרכז במשותף, להתגבר על אגו וללכת ביחד. אהיה הראשון לוותר על תפקידי האישי כדי שההליכה המשותפת הזו תצליח".

 

סמוטריץ' הבהיר את הנחיצות באיחוד הכוחות בימין: "במסגרת המשא ומתן שניהלנו עם הליכוד על הממשלה שרצינו שתקום, ראינו כמה חשוב שמימין לליכוד תעמוד מפלגה חזקה שתיאבק בהשתלטות הערבית על שטחי C, שהמנהל האזרחי ייסדר והאחריות תעבור למשרדי הממשלה ושתחול ריבונות מלאה על כל מרחבי יהודה ושומרון. על כל אלה הליכוד סירב במהלך המשא ומתן, גם על חיזוק מוסד המשפחה ועוד סוגיות בנושאי זהות יהודית".

נפתלי בנט מוטי יוגב (צילום: עמית שאבי, יוסי זליגר)
בנט ויוגב(צילום: עמית שאבי, יוסי זליגר)

העימות הפומבי בין בנט ליוגב החל בריאיון של האחרון שבו תקף את יו"ר הימין החדש כשהתייחס אם יש לבנט מקום לחזור אליו בבית היהודי: "ממשלת אחדות לאומית עם כחול לבן היא לא פחותה מלשתף פעולה עם מי שלצורך העניין בגדו בנו, נטשו את הספינה ולקחו את הכסף", אמר. "האם נכון שנחזיר אותם? לא. ככלב שב על קיאו? לא".

 

בנט הגיב בפוסט ארוך בפייסבוק, שבו כתב: "מוטי, אולי התבלבלת. אינני רוצה לחזור אליך, ואינני מתחרט על המהלך להקמת הימין החדש. למעשה, איני רוצה ממך דבר. כל התבטאות שלך ושל אחרים ('בנט רפורמי', 'בנט בגד') רק מזכירה לי מדוע יצאתי לדרכי. לו הייתי רוצה לרוץ איתך הייתי פשוט נשאר בבית היהודי. הלוא נבחרתי ליו"ר הבית היהודי ברוב של למעלה מ-80% מהחברים. עשיתי את המעשה הקשה, הלא נוח".

 

"אתה ואחרים משום מה חרטתם על דגלכם לתקוף יומם ולילה כל מי ששונה מכם. כאילו שתפארתה וליבתה של הציונות הדתית היא במלחמה נגד להט"בים", כתב בנט. "ההלכה היא ההלכה ואינני מתיימר לגעת בה, אך ממתי, למען השם, זה הפך להיות ה-דגל המרכזי של הציונות הדתית? למה, מוטי, אתה הופך את זה לסמל של הבית היהודי? זה לב הזהות של הציונות הדתית? מתקפה אישית ומעליבה על מי ששונה? זה לא הוגן כלפי הציבור הטוב הזה. זה לא הבית היהודי שחלמתי עליו, ולכן ציבור ענק מתנתק ממך".

 

בנט סיכם את הפוסט ב"מוטי, אתה יכול לחדול מהעיסוק האם תואיל בטובך לקבל אותי אליך. אינני מעוניין בך. ישפוט הציבור בינינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ בצלאל סמוטריץ'
צילום: מוטי קמחי
מומלצים