שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הושמד מתחם של הכוח הימי של חמאס: תוצאות התקיפות
  לאחר שמטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו יעדי טרור ברצועת עזה בתגובת לירי הרקטה שפגעה בישיבה בשדרות, פרסמו הפלסטינים תיעוד של הנזק. בין היעדים: תשתיות טרור במתחמים צבאיים ומתחם של הכוח הימי של חמאס. "צה"ל רואה בארגון הטרור אחראי על כל הנעשה ברצועה וממנה"

  הנזק לאחר תקיפת צה
  "צה"ל רואה בארגון הטרור אחראי". מתחם הכוח הימי של חמאס שהושמד

  הפלסטינים פרסמו הבוקר (יום ו') תיעוד של נזקי התקיפות ברצועת עזה, שבוצעו בתגובה לירי הרקטה שפגעה אמש בישיבה בשדרות. מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו הלילה כמה יעדי טרור, בהם תשתיות טרור במתחמים צבאיים וכן מתחם צבאי של הכוח הימי של חמאס ברצועת עזה.

   

  עוד נמסר כי "צה"ל ימשיך לפעול נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל ורואה בארגון הטרור חמאס אחראי על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה".

  הנזק לאחר תקיפת צה
  תוצאות התקיפה ברצועה

  הנזק לאחר תקיפת צה

  הנזק לאחר תקיפת צה

   

   

  בעקבות המתיחות בין ישראל לפלגים בעזה, שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב נכנס הבוקר לרצועה דרך מעבר ארז ונפגש עם ראשי חמאס. מלאדנוב שהה ברצועה כשלוש שעות. מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר לא השתתף בפגישה.

  עזה שליח האו
  מלאדנוב עם ראשי חמאס ברצועת עזה, הבוקר

  עזה שליח האו

  החודש האחרון בדרום, שלווה בשריפת אלפי דונמים חקלאיים בעוטף ובבלוני נפץ, הוכיח שהמדיניות הישראלית הפכה למבליגה. גם התקיפה אתמול לפנות בוקר בעקבות הרקטה שיורטה נחשבה למינורית יחסית. המטרה הייתה להכיל את התקריות מבלי להיכנס לסבב נוסף של הסלמה שעלול לצאת משליטה בתקופה רגישה מבחינת ישראל - הבחירות לכנסת בעוד כשלושה חודשים.

   

  הרקטה שנורתה מרצועת עזה לפני השעה 21:00 פגעה בישיבת ההסדר בשדרות. איש לא נפגע, כמה תלמידים ששהו בבית המדרש באותו הזמן ניצלו ללא פגע. אזעקת צבע אדום נשמעה בעיר וביישובים נוספים במועצה האזורית שער הנגב.

  תיעוד מתקיפת צה
  תיעוד מתקיפת צה"ל ברצועה(צילום: דובר צה"ל)
    

  פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   


  פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)

  פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)

  זירת נפילת הרקטה בשדרות (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)
   

  שלום כחלון, בוגר הישיבה שלמד בבית המדרש בזמן נפילת הרקטה, שחזר: "דיברנו קצת ואז שמענו צבע אדום. אני במקור אשקלוני אז אני רגיל לצבע אדום - אז אמרתי שלא יקרה לי כלום, בטח כיפת ברזל מיירטת. אחרי כמה שניות שמעתי בום עוצמתי, אני אמרתי שמע ישראל, מעולם לא קרה לי דבר כזה".

   

  "זה קרה 3-2 מטרים מאחורינו. זה פגע בקורה - תיקח שלושה מטרים ממנה, שם ישבתי. הכי אחרון מצד ימין של בית המדרש", הוא סיפר. "אם הרקטה הייתה זזה חצי מטר הצידה לא יודע אם הייתי יכול לדבר פה עכשיו. אני עד עכשיו מתנשף, נושם, אני לא עיכלתי את הסיטואציה".

   

  כחלון דרש מהדרג המדיני ומהצבא להגיב בתקיפות לירי הרקטה: "זה לא פייר שעכשיו אומרים שאין נפגעים, כיפת ברזל מיירטת אז הכול טוב. באמת צריך להיכנס בהם. צריך לתת על זה תגובה, לא לומר שאין נפגעים אז הכול טוב".

   

   

  פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: רויטרס)
  הנזק בתוך מבנה הישיבה(צילום: רויטרס)

  פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: אבי רוקח)
  (צילום: אבי רוקח)

  פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: אבי רוקח)
  (צילום: אבי רוקח)

  פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)
   

  בלילה שבין רביעי לחמישי נורתה רקטה מרצועת עזה לעבר המועצה האזורית אשכול. אזעקת צבע אדום נשמעה ביישובי המועצה. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטה.

   

  בתגובה לירי לעבר אשכול תקף חיל האוויר מנהרה במתחם צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה. "צה"ל ימשיך לפעול נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל ורואה בארגון הטרור חמאס אחראי על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה", לשון הודעת דובר צה"ל.

  מטען נפץ שחובר לבלון אותר בין קיבוץ רוחמה למושב קלחים ()
  בלוני הנפץ שאותרו ליד קיבוץ רוחמה

  כמה שעות קודם לכן הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים על הטלת סגר ימי מלא על רצועת עזה "עד להודעה חדשה" בעקבות הפרחת בלוני הנפץ והתבערה מהרצועה לעבר ישראל. הפעם האחרונה שהוטל סגר ימי מלא על הרצועה הייתה בימי ההסלמה האחרונה בדרום, לפני כחודש וחצי.

   

  אתמול בבוקר אותר בלון נפץ בשדה פתוח באזור קיבוץ רוחמה. חבלן משטרתי נטרל את המטען שחובר לבלון. סמוך לשעה 19:15 פרצה שריפה קטנה ביער שמחוני שליד כפר עזה. כוח צה"ל שהיה במקום כיבה את האש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים