שתף קטע נבחר

פיצוץ עז במתחם צבאי בדמשק

בפרבר דומאר נשמע פיצוץ מעט אחרי השעה 18:30, וענן עשן היתמר במקום. אתר לבנוני: "נגרם ממטען חבלה". סוכנוות הידיעות הסורית טוענת: "שריפת חורש שהתפשטה למחסן תחמושת הובילה לפיצוץ"

פיצוץ עז נשמע בדמשק מעט אחרי השעה 18:30 בערב. בתמונות נראה ענן עשן מיתמר במערב הבירה הסורית. בטלוויזיה הסורית דווח כמה דקות לאחר מכן כי הפיצוץ התרחש במתחם צבאי בפרבר דומאר.

 

באתר הלבנוני "אל נשרה" דווח כי מטען חבלה הוביל לפיצוץ, אבל בסוכנות הידיעות הסורית נטען כי הפיצוץ אירע במחסן תחמושת, "בעקבות שריפת חורש שאירעה בסמוך, והתפשטה". מתחילת מלחמת האזרחים נחשב הפרבר דומאר לאזור הבטוח ביותר בדמשק, ובו גם נערך מרתון צדקה למען ילדים חולי סרטן.

פיצוץ אזור דמשק סוריה תקיפה ()
אחרי הפיצוץ בדומאר

פיצוץ אזור דמשק סוריה תקיפה ()

לפני שלושה ימים האשימה סוריה את ישראל בתקיפת תל-אלחארה שבצפון-מערב מחוז דרעא, הנחשבת לנקודה אסטרטגית הצופה לעבר רמת הגולן. לפי הדיווח בסוריה, נגרם נזק אך לא היו נפגעים, וישראל השתמשה בלוחמה אלקטרונית כדי לשבש את המכ"ם הסורי לפני התקיפה. מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח כי באזור שהותקף ממוקמות סוללות נ"מ ומערכת מכ"ם של צבא סוריה.

 

פרשננו לענייני ביטחון, רון בן ישי, ציין כי תל-אלחארה משמש כבר עשרות שנים כבסיס מודיעין של צבא סוריה וגורמים אחרים כגון איראן ורוסיה הפועלים בחסותו. האזור סביבו הוא שטח צבאי סגור. ישראל הודיעה כמה פעמים שלא תאפשר התבססות חזית בסוריה של הציר השיעי הרדיקלי בהובלת איראן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים