שתף קטע נבחר

ארדן מקדם: מאסר למי שיסייע לרשות הפלסטינית בירושלים

בממשלה מגבירים את המאמצים למנוע את פעילות הרשות בירושלים, ויוזמים חוק בהמלצת גורמי הביטחון שיאפשר הטלת סנקציות פליליות ואף מאסר על מי שיהיה מעורב במימון, מתן חסות או ארגון אירועים

כוחות הביטחון במזרח ירושלים ()
כוחות הביטחון במזרח ירושלים

בממשלה מגבירים את המאמצים למנוע מהרשות הפלסטינית לפעול בירושלים: השר לביטחון הפנים גלעד ארדן יוזם חוק ממשלתי בהמלצת גורמי הביטחון, שיאפשר הטלת סנקציות פליליות ומאסר של עד שלוש שנים לכל מי שיהיה מעורב במימון, מתן חסות או ארגון אירועים של הרשות הפלסטינית במזרח העיר.

 

מדובר בתיקון לחוק שמגביל את פעילות הרשות רק לגדה המערבית ולעזה. החוק הקיים לא מאפשר להטיל סנקציות פליליות על מי שמעורב בארגון אירועים עבור הרשות במזרח ירושלים.

 

במערכת הביטחון התקיימו כמה דיונים בעקבות מה שהוגדר כ"הגברת הפעילות של הרשות" במזרח ירושלים, על רקע עסקת המאה של טראמפ והעברת השגרירות. במסגרת זו, כך נטען, הגבירה הרשות את האירועים שהיא מקיימת במזרח העיר תוך ניסיון להניף דגל פלסטין ולשלוח נציגות שרים פלסטינים.

גלעד ארדן בטקס יחידות מצטיינות של המשטרה  (צילום: עמית הובר)
השר גלעד ארדן(צילום: עמית הובר)

"הרשות הפלסטינית הגבירה הגבירה בשנים האחרונות את מאמציה לייצר השפעה בירושלים, כולל באמצעות מימון משמעותי של אירועים", אמר ארדן. "התיקון יביא לחיזוק דרמטי בהרתעה כלפי מי שישתף פעולה. זה מאבק מתמשך, אך צריך לעשות הכל כדי למנוע מהרשות הפלסטינית דריסת רגל בירושלים".

 

לפני כשלושה חודשים הורה ארדן על מניעת קיומו של אירוע במרכז התרבות הצרפתי במזרח ירושלים, שלטענת לשכתו "היה אמור לכלול סממנים ריבוניים פלסטיניים כחלק מנסיונות ההשתלטות הפלסטינית על מזרח ירושלים". בשל כך, זומנה שגרירת ישראל בפריז לשיחת נזיפה בשל "פשיטת כוחות הביטחון על מרכז התרבות הצרפתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
פלסטיני בירושלים
צילום: AFP
מומלצים