שתף קטע נבחר

הישראלית שאירחה את שרה ג'סיקה פרקר בביתה ביפו

כששרה ג'סיקה פרקר גלגלה עלי גפן ביפו: בביקורה בישראל עצרה הכוכבת האמריקאית בשכונת עג'מי ביפו, אכלה סינייה וגלגלה עלי גפן. דוריס חיפאווי, המארחת: "רק אחרי יומיים הבנתי מה קרה"

 

מה שקרה ליפואית דוריס חיפאווי ולבני משפחתה, ללא ספק יקבל פרק של כבוד בספר ההיסטוריה של המשפחה ואולי גם בהיסטוריה של יפו: בעת ביקורה בישראל של השחקנית האמריקאית, שרה ג'סיקה פרקר, החליט הצוות המלווה של הכוכבת לקחת אותה לביקור ביפו, ולא סתם ביפו אלא בבית של משפחה ערבית.

שרה ג'ס'יקה פרקר מבקרת ביפו ()
שרה ג'ס'יקה פרקר (מימין) ודוריס חיפאווי מטיילות ביפו
דוריס חיפאווי, ערבייה נוצרייה ודור רביעי ביפו, היא גם בעלת המותג "קפה אנטון" וגם מארחת בעשור האחרון קבוצות בבית המשפחה בשכונת עג'מי ביפו. בדרך כלל האירוח של חיפאווי כולל קפה, בקלאווה ושלל סיפורים על הווי השכונה והמקום, על משמעות הקפה בתרבות הערבית ועל הדרך שעשתה המשפחה מלבנון לחיפה ומשם ליפו, אבל הפעם היא חרגה מהתפריט הרגיל ופתחה את השולחן ואת הלב.

שרה ג'סיקה פרקר מתארחת ביפו ()
שרה ג'סיקה פרקר מתארחת ביפו
  

"לא צפיתי כל כך בסדרה בזמנו, אבל ראיתי את הסרט שצילמו בדובאי ואחותי הייתה מעריצה שלה", מספרת חיפאווי. "המדריך שתייר איתה ביפו התקשר ואמר להתכונן לביקור שלה, וכשהם הגיעו הוא הופתע שיש כל כך הרבה אנשים בבית, אבל כולם רצו להגיע, לא יכולתי לעצור את זה".

שרה ג'סיקה פרקר מתארחת ביפו ()
שרה ג'סיקה פרקר מתארחת ביפו
חיפאווי הכינה ארוחה ערבית אותנטית, ולבסוף בתוך כל החגיגיות הזאת חיפאווי גם חגגה יומולדת 46, בנוכחות המגה כוכבת. את הביקור הם חתמו בסיור מודרך ברחובות יפו: "הכנתי עלי גפן ואוכל ערבי - קישואים וסינייה. היא עזרה לנו לגלגל, ואכלה נהדר. בסוף הארוחה הבאתי עוגה וחגגנו. סיפרתי לה את כל הסיפורים על יפו ועל הקפה והיא הייתה מרותקת ומחאה כפיים. היא הייתה גאה ביזמות שלי ובהעצמה הנשית שלי. כשהכל נגמר נכנסתי איתם לואן ונסענו לסיור ביפו. הם חשבו שזה טוב שאני אצטרף אליהם כי אני נולדתי וגדלתי בשכונה הזאת, ואני מכירה אותה הכי טוב. עצרנו בבית השגריר הצרפתי, במסגד של עג'מי ובקפה אנטון. אנחנו לא פתוחים ביום ראשון אבל בשבילה פתחנו את המקום. בעלי טחן לה קפה במקום והיא התרשמה מהנוף". 

 

האמנת ששרה ג'סיקה פרקר תבוא להתארח אצלך?

"לא האמנתי. הסוכן שלה אמר שהוא ייקח אותה לאחד המוסדות בתל אביב או שהיא תבוא אליי, ולא האמנתי עד שראיתי אותה בתוך הבית שלי. רק אחרי יומיים הבנתי מה קרה".

 

היא לא התרגשה מהמצב הביטחוני?

"היא התעניינה בחיים האמיתיים, אוכל, תבלינים, דרך הכנת המנות".

 

הכנת לה צנצנת תבלינים לדרך?

"נתתי לה קפה, היא שאלה על התבלינים והיתה מקסימה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הישראלית שאירחה שרה ג'סיקה פרקר בביתה ביפו
מומלצים