שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המו"מ מול האוצר נכשל - עובדי משרד החקלאות שוב מאיימים לשבות

  עובדי משרד החקלאות מוחים נגד החלטת הנהלת האוצר לקצץ ממכסת השעות הנוספות ותקציבי הכוננויות לעובדים. בשבוע שעבר ערכו העובדים שביתה בת יומיים שנעצרה לאחר שהגיעו להבנות עם משרד החקלאות, שפתח במו"מ בנושא מול האוצר, אולם זה הסתיים ללא הבנות בנושא

  1800 עובדי משרד החקלאות ופיתוח הכפר מאיימים לשוב ולפתוח בשביתה. זאת לאחר שהמשא ומתן בין משרד האוצר למשרד החקלאות בנוגע לקיצוץ שצפויים לספוג בשכרם - הסתיים ללא הבנות. כך נודע ל-ynet.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  במחאה על הפגיעה בשכרם: עובדי משרד החקלאות יפסיקו ליומיים לתת שירותים

  מכה נוספת לחקלאי הבקעה: סחורה בשווי מליוני שקלים תקועה בנתב"ג

  התוכנית להורדת מחירי הפירות: תמיכה ישירה בחקלאים

  המדינה מודה: דחיית פינוי שדה דב תפגע בצה"ל

   

  עובדי המשרד מוחים נגד החלטת הנהלת המשרד לקצץ ממכסת השעות הנוספות ותקציבי הכוננויות לעובדים. זאת בהמשך להחלטת ממשלה מינואר 2018, לקיצוץ רוחבי של שעות הנוספות וכוננויות במשרדי הממשלה. לטענת העובדים, בעוד שמשרדי ממשלה אחרים החילו את הקיצוץ על תקציב משרדם - הרי שבמשרד החקלאות לא עשו זאת בטענה להיעדר מקורות תקציביים. כתוצאה, הם טוענים, כל עובד צפוי לספוג קיצוץ בסדר של כ-1,000 שקל בחודש.

  משרד האוצר. המשא ומתן מול משרד החקלאות בנוגע לקיצוץ בשכר הסתיים ללא הבנות (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
  משרד האוצר. המשא ומתן מול משרד החקלאות בנוגע לקיצוץ בשכר הסתיים ללא הבנות(צילום: עפר מאיר)
   

  הקיצוץ בשכר העובדים אמור היה לצאת לדרך בתחילת 2019 אך נדחה לחודש יוני, לאחר הבחירות. משלא קמה ממשלה התכוונו להחיל אותו על שכר העובדים באופן רטרואקטיבי, ועובדי המשרד פתחו במחאה, במסגרתה ערכו שביתה בת יומיים בשבוע שעבר, בגיבוי ותמיכת ההסתדרות. השביתה כללה את עצירת יבוא ויצוא מזון מהחי והצומח, לא בוצעו בדיקות דם לחיות המשק ולא בוצעו חיסונים במשקי הצאן והבקר.

   

  בוועד ציינו כי השביתה נעצרה לאחר שהגיע להבנות עם משרד החקלאות, שפתח במו"מ בנושא מול האוצר, אולם זה הסתיים כאמור, ללא הבנות בנושא. כעת

  הם מאיימים לשוב ולפתוח בשביתה, הפעם בדרישה לחתימה על הסכם, שיבטל את הקיצוץ. הוועד הארצי עורך היום פגישת חירום, במהלכה יצביע אם לפתוח כבר היום בשביתה של כל יחידות המשרד.

   

  אייל לוי, יו"ר ועד העובדים, קורא להגיע להבנות מהירות עם עובדי המשרד כדי למנוע פגיעה מיותרת במשק. לטענתו, "רוב עובדי משרד החקלאות אינם משתכרים שכר גבוה ושכרם נמצא בתחתית סולם השכר הקיים. אין מדובר פה בפינוקים או תפנוקים. עובדי משרד החקלאות נלחמים על מטה לחמם ודרישתם אחת: ביטול הקיצוץ בשכרם".

   

  ממשרד האוצר נמסר כי נבחנים פתרונות על מנת להגיע להסכמות עם משרד החקלאות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים