שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גורם משפטי בכיר בביקורת על נתניהו: "שרה היא לא דרייפוס"
  גורם משפטי בכיר מותח הערב ביקורת קשה על דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות הרשעת רעייתו: "כל בר דעת מבין שבסכום של 175 אלף שקלים לא מזמינים 'חמגשיות'. נתניהו מתעלם לגמרי מפסק הדין המרשיע ומבזה את מערכת המשפט"

   

  שרה נתניהו (צילום: EPA)
  שרה נתניהו בבית המשפט, היום. "היא לא דרייפוס"(צילום: EPA)

  גורם משפטי בכיר מתח הערב (יום א') ביקורת חריפה על דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בסרטון שבו התייחס לפסק הדין בעניין רעייתו שרה: "שרה נתניהו היא לא דרייפוס. היא הודתה במעשה פלילי כי גם היא יודעת מצויין שזה לא מקרה של 'לא יהיה כלום, כי אין כלום'". אותו גורם האשים את נתניהו בכך שאמירתו "מבזה את מערכת המשפט".

   

  לקריאת גזר הדין המלא - לחצו כאן

   

  "למרות שהיום עמדה גב' נתניהו בבית המשפט, הודתה בביצוע עבירה פלילית שבמסגרתה קיבלה בתחבולה מהמדינה סכום של 175 אלף שקלים והורשעה בדין, מיד לאחר מכן ראש הממשלה למעשה מתכחש לעובדות אלה וטוען כאילו נוהל נגדה 'מסע ציד הזוי'. ראש הממשלה התעלם כליל מכך שגב' נתניהו הודתה במפורש שפעלה בתחבולה בניגוד לנוהל מחייב, והוא טוען כעת שהנוהל היה כביכול בלתי חוקי".

   

   

  עוד אמר אותו גורם כי "ראש הממשלה ממשיך לדבר על הזמנת 'חמגשיות' כביכול, למרות ששרה נתניהו הודתה במפורש שהזמינה ארוחות רבות ממסעדות יוקרה ובמספר מקרים גם הזמינה שפים ממסעדות. כל בר דעת מבין שבסכום של 175 אלף שקלים, לא מזמינים 'חמגשיות'. ראש הממשלה אמנם אמר מן השפה ולחוץ שיש לו הערכה רבה לבית המשפט, אך בדבריו הוא למעשה מתעלם לגמרי מפסק הדין המרשיע.

   

  "העובדה שראש הממשלה התעלם מכל אלה, היא גם מסר לא ראוי לציבור והיא אף מבזה את מערכת המשפט. ניתן היה לצפות להתנהגות שונה מכל אדם ביחס למערכת המשפט, ודאי מראש הממשלה, שרק לפני ימים ספורים דיבר על הצורך לציית לכל פסק דין של בית המשפט".

   

   

  מוקדם יותר התייחס ראש הממשלה להרשעת רעייתו: "יום הסתיים מסע ציד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל. מסע ציד שעלה למשלם המיסים מיליוני שקלים. כולכם יודעים את זה - אם לא היה מדובר באשתי לא הייתה נפתחת חקירה ואף אחד לא היה חולם להעמיד אותה לדין".

   

  "יש לי הערכה רבה לבית המשפט. השופט, נשיא בית משפט השלום בירושלים, אמר בצדק ש'העולם הפלילי זר לשרה' ונקבע שלא הייתה שום מרמה מצדה", אמר נתניהו, "השופט אמר שצריך לשים הכל בפרופורציה. הטבחים הוזמנו לבשל למען האורחים של ראש הממשלה ורעייתו והוא אמר בדברי הסיכום שלו שאין ספק שמדובר באירועים רשמיים".

   

   

  גם פרקליטה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן, התייחס להרשעה: "ערב ערב במשך ארבע שנים רדפו אחר הגב' נתניהו, העבירו אותה גהינום של כותרות מפוצצות, מגמתיות ושקריות. עשו לה שיימינג באולפנים והכל על לא עוול בכפה. הפרקליטות גייסה משאבים אדירים בעלויות של עשרות מיליוני ש"ח ופתחה במסע ציד הזוי שלא נודע כדוגמתו והכל בשביל מה?".

   

  הוא הוסיף: "הרי אם לא היו קוראים לה הגברת נתניהו החקירה הזאת לא הייתה נפתחת, לא היו פותחים חקירה על חמגשיות ועל אוכל. שרה נתניהו משלמת היום מחיר כבד אישי וכואב כדי לשים סוף למסע הציד הזה ואני מקווה שכך באמת נסיים את הסיפור הזה".

   

  שרה נתניהו הודתה בעבירות כתב האישום המותקן והורשעה בעבירה פלילית של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בו מרמה, בשל הזמנת ארוחות למעון ראש הממשלה בשווי של 175 אלף שקלים. נתניהו תשלם במסגרת ההסדר 55 אלף שקלים.

   

  "נתניהו הכריחה עובדים לעבוד בשבת"

  בתוך כך, בחברת החדשות דווח הערב כי לפני פחות מחודשיים כתבו היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה והחשב למנכ"ל המשרד המתפטר יואב הורביץ' מכתב עם תלונות של עובדי ניקיון בבית ראש הממשלה.

   

  לפי העובדים, שרה נתניהו הכריחה אותם לעבוד בשבתות וכפתה עליהם להמשיך לעבוד לאחר שעות העבודה. לטעניתם, הם החתימו את הכרטיס ואז היא כפתה עליהם להישאר לעבוד במשך שעות רבות נוספות. העובדים התאגדו והתלוננו על ההתעמרות הזאת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים