שתף קטע נבחר

נשיא ארה"ב הודה על הקמת "רמת טראמפ": "כבוד גדול"

הנשיא דונלד טראמפ מביע שביעות רצון מהמחווה הישראלית בהקמת "רמת טראמפ" ברמת הגולן: "תודה לך ראש הממשלה נתניהו ותודה למדינת ישראל על הכבוד הגדול!", צייץ

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס הערב (יום א') להקמת היישוב "רמת טראמפ" בגולן: "תודה לך ראש הממשלה נתניהו ותודה למדינת ישראל על הכבוד הגדול!", צייץ.

 

בנימין נתניהו, שרה נתניהו, דיוויד פרידמן ורעייתו (צילום: AFP)
בני הזוג נתניהו ובני הזוג פרידמן (צילום: AFP)

שגריר ארצות הברית דייוויד פרידמן, שטראמפ התייחס לציוץ שלו, כתב: "יום גדול בגולן. לראש הממשלה נתניהו ולי היה הכבוד להכריז על 'רמת טראמפ' - לראשונה הקדישה ישראל שם של יישוב לכבוד נשיא מכהן מאז הארי טרומן (1949). יום הולדת שמח, אדוני הנשיא".

 

מוקדם יותר הערב נערך טקס הסרת הלוט מעל שלט הכניסה ליישוב החדש. ראש הממשלה אמר בטקס הסרת הלוט: "הנשיא טראמפ הוא ידיד גדול מאוד של מדינתנו. מנהיג שעשה דברים שלא נעשו קודם והיו צריכים להיעשות בתוקף הצדק והאמת".

 

 

טקס הסרת הלוט ברמת טראמפ (צילום: קובי גדעון, לע״מ)
פרידמן ונתניהו(צילום: קובי גדעון, לע״מ)

בנימין נתניהו, שרה נתניהו, דיוויד פרידמן ורעייתו (צילום: AFP)
נתניהו בטקס הסרת הלוט(צילום: AFP)

בנימין נתניהו, שרה נתניהו, דיוויד פרידמן ורעייתו (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
בנימין נתניהו, שרה נתניהו, דיוויד פרידמן ורעייתו (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

"אני באמת מאמין שזהו רגע חגיגי שייזכר לדורות כציון דרך בתולדות רמת הגולן", הוסיף נתניהו. "עברו הרבה שנים מאז שקם יישוב חדש ברמת הגולן, היום זה קורה. יש כאן הגשמה של החזון הציוני במיטבו. בניין ארץ ישראל הוא יסוד מוסד של חיינו הלאומיים והגולן היה ויהיה חלק בלתי נפרד מארצנו ומדינתנו. הגולן הוא ישראלי".

 

נתניהו התייחס למתיחות במפרץ הפרסי בעקבות הפעולות האיראניות: "כל המדינות שוחרות השלום צריכות לתמוך במאמציהם של ארה"ב וטראמפ לבלום תקופנות מסוכנת זו ולהבטיח את חופש השיט בנתיבים הבינלאומיים". 

בנימין נתניהו, שרה נתניהו, דיוויד פרידמן ורעייתו (צילום: EPA)
נתניהו. "הגשמת החזון הציוני במיטבו"(צילום: EPA)

טקס הסרת הלוט ברמת טראמפ (צילום: קובי גדעון, לע״מ)
הממשלה יחד עם השגריר האמריקני ושרה נתניהו(צילום: קובי גדעון, לע״מ)
 

שגריר ארצות הברית בישראל, דייוויד פרידמן, אמר בטקס: "לפני יומיים טראמפ חגג את יום ההולדת שלו ואני לא יכול לחשוב על מתנה יותר נאותה ויפה להביא לו מאשר את רמת טראמפ. זה בהחלט יפהפיה האוויר כאן טהור, השמש מרהיבה, הנוף מדהים. מזל שטראמפ ואני כבר לא בעסקי הנדל"ן, כי אם כן, זה היה אזור טוב לפיתוח".

 

למרות הישיבה החגיגית שלטובתה הצפינו כל השרים, משמעות ההחלטה היא בעיקר סמלית בשל העובדה שעדיין לא נקבע תקציב, אין מיקום סופי ליישוב, ומכיוון שמדובר בממשלת מעבר - זו לא תהיה החלטה מחייבת.

 

בחוות הדעת המשפטית שצורפה להחלטה כתבה עו"ד יעל כהן, סגנית בכירה ליועצת המשפטית של משרד רה"מ, כי מדובר למעשה ב"יזום באופן ראשוני של בחינת הקמתו של יישוב חדש בעל אופי קהילתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ההכרזה על רמת טראמפ
צילום: AFP
מומלצים