שתף קטע נבחר

הילדה בכתה, הפלסטיני אנס: המסייעים עדיין לא נלכדו

האישום חושף את הזוועה: עובד הניקיון במוסד החינוכי הציע ממתקים לילדה הישראלית. היא סירבה לבוא עמו, הוא משך אותה בכוח - ובבית המתינו חבריו שצחקו לאחר שהוריד את בגדיה. הנאשם נכשל בפוליגרף. נתניהו: "האונס המזעזע של ילדה קטנה מטלטל את לב כולנו"

 

 

היא בכתה והתנגדה, הוא אנס - בזמן שחברים מסייעים: בכתב האישום נגד מחמוד קטוסה - הפלסטיני מדיר קדיס שנאשם באונס ילדה ישראלית בת 7, מתואר המקרה המזעזע. לפי כתב האישום, בין חודש פברואר לחודש אפריל השנה, הנאשם באונס נתן ממתקים לילדה, לאחר שהכיר אותה במסגרת עבודת הניקיון שביצע כשרת בבית ספרה.  

 

באחד הימים קטוסה ביקש ממנה לבוא עימו לבית ביישוב. היא סירבה, ובתגובה הוא משך אותה בכוח למבנה, ולא חדל גם לאחר שנפלה ובכתה. כאשר הגיעו הנאשם והילדה לבית, המתינו לו שם לפחות שניים מחבריו. הנאשם הפשיט את הילדה מבגדיה, ולפי כתב האישום חבריו החלו לצחוק בעקבות זאת.

מחמוד קטוסה מאושם ב אונס ילדה בת 7 ()
הנאשם קטוסה

לאחר מכן לקח הנאשם באונס את הילדה הקטנה אל אחד החדרים בבית, ובסיוע פיזי של חבריו, הוא אנס אותה על המיטה. לאחר שביצע בה את זממו הוא השליך את התחתונים שלה לפח ושילח אותה לביתה. קטוסה מואשם בעבירות של אינוס בנסיבות מחמירות, חטיפה ותקיפה. למשטרה ולפרקליטות הצבאית אין אינדיקציה שמדובר בתקיפה לאומנית.

 

לפי עדות הילדה, ישנם כאמור שניים עד שלושה חשודים נוספים שאחזו בה בזמן האונס. הם טרם נתפסו. הראיה המרכזית בתיק היא העדות של הילדה, מאחר שהאינדיקציות הפיזיות לא הבשילו לכדי ראיה משפטית - בדומה לתוצאות ערכת בדיקת אונס - עקב השבועות שחלפו בין האונס לחקירה. 

 

יחד עם זאת, העובדה שהילדה זיהתה את הנאשם באונס ואף את הבית שבו עבד בישוב מגוריה, חיזקו את האישום נגדו. קטוסה עצמו מכחיש את המיוחס, אף על פי שבמהלך החקירה נמצא דובר שקר בבדיקת פוליגרף. משפחת הילדה לא התלוננה באופן מיידי למשטרה, אלא התייעצה תחילה בנושא עם גורמים בקהילתה.

 

תושב היישוב שבו אירע המקרה סיפר: "הנאשם עבד אצלי בניקיון לפחות חמש שנים, ואנחנו מכירים את הסיפור הזה כבר כמה שבועות, וזה לא נראה לנו סביר. מדובר באדם מבוגר ללא כל עבר פלילי, שטוען כי בזמן האירוע עבד בניקיון אצל מורה.

 

"מי שמכיר את השטח שעליו מדובר בכתב האישום מבין שגרירת ילדה בת 7 באמצע היום, משכונה לשכונה ברגל, לא מציאותית. אנחנו יודעים שהוא נכשל בבדיקת פוליגרף, אך הדבר מעצים את סימני השאלה".

 

נתניהו הגיב, יחימוביץ' תקפה אותו

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה: "האונס המזעזע של ילדה קטנה מטלטל את לב כולנו. אני מבקש לחזק את המשפחה. על בתי המשפט למצות את מלוא חומרת הדין עם כל מי שאחראי למעשה הנורא הזה".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) תקפה את נתניהו: "מבחיל ומצמרר הריקוד הציני הלאומני על דמה של ילדה שהייתה קורבן לאונס מזעזע, מפי מי שמושיט אצבע משולשת למרכזי הסיוע שמטפלים באלפי קורבנות. אפס אמפטיה לקורבנות בכל גיל, אפס מעשה. פעם שנייה בלבד בכל חייו הפוליטיים (!) שטורח להתייחס לאונס, וגם הקודמת הייתה לטובת הסתה לאומנית. חרפה וגועל".

 

יו״ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן פרסם הודעה ולפיה "מקרה האונס של הילדה בת ה-7 על ידי פלסטיני גרם לי לזעזוע עמוק. זו לא פדופיליה, אלא טרור נטו, מהחמורים ביותר ששמעתי עליהם בשנים האחרונות. זה היה פיגוע מתוכנן היטב בילדה קטנה, תמימה וחסרת ישע. זהו בדיוק אחד מהמקרים שבהם לא הייתי מהסס, ודורש מבית המשפט לגזור גזר דין מוות על המחבל הנתעב. חבל שראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לטרפד את חוק עונש מוות למחבלים, למרות ההתחייבות הכתובה והפומבית שלו. כל שהוא רחמן על אכזרים לסוף נעשה אכזר על רחמנים".

 

יו"ר איחוד מפלגות הימין רפי פרץ צייץ בטוויטר: "האוזניים נשרפות והלב נשבר לרסיסים למשמע המקרה המזעזע על אונס ילדה בת ה-7 בבנימין. לבן עוולה שעשה את המעשה הנוראי הזה אין זכות קיום בעולם הזה, הוא וכל מי שעזר לו".

 

בריאיון לאולפן ynet אמר הבוקר פרקליטה של הילדה, עו"ד חיים בלייכר: "זה סיפור מזעזע, גם כשאני שמעתי אותו הייתי בשוק". לדבריו, "זה קרה ככל הנראה אחרי הלימודים, אבל אני לא יכול להיכנס לפרטים. הוא עבד בבית ספר שהיא למדה בו, היה בעל סמכות, הביא לה סוכריות וליטף אותה. יום אחד הוא החליט לחטוף אותה לדירה באותו יישוב באזור של הבית ספר, ושם מחכים חברים שלו שפשוט מסייעים לו לבצע את המעשה הזה".

 

"כשנכנסתי לפרטים, התברר לי שיחד עם החלאה הזה עומדים מבוגרים ועוזרים לו לבצע את המעשה, ומשפילים את הילדה. זה דבר שצריך ממש לגרום לרעידת אדמה", הוסיף עו"ד בלייכר. "בתשובה לשאלה אם גם יתר המעורבים הם פלסטינים, אמר: "אנחנו לא יודעים במאה אחוז, לא עצרו חשודים ואין זיהוי של החשודים, אבל מההקשרים אנחנו יודעים שהם היו פלסטינים".

 

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, אמרה כי "מדובר במקרה מזעזע וקשה ביותר. אנחנו במרכזי הסיוע מכירות היטב את הסטטיסטיקה הקשה של פגיעות מיניות. כ-60% ממי שפונה למרכזי הסיוע נפגעו בילדות ולכן יש צורך קריטי להדריך ילדים וילדות לזהות מצבי סיכון. חובה על הורים ומבוגרים לגלות ערנות גם כלפי אנשים שמכירים היטב כי רוב הפגיעות בילדים מתרחשים על ידי אנשים מוכרים.

 

"כל גורם זר שנכנס למערכת החינוך חייב להיות מפוקח ואין להתיר לאנשים שאינם שייכים למערכת להסתובב ללא השגחה. חשוב שהורים שחושדים שיש פגיעה מינית יאפשרו לילדם מרחב בטוח ולא שיפוטי לשתף את רגשותיהם. חיוני שגם ההורים יקבלו טיפול מפני שמדובר בטראומה קשה ביותר. ניתן לפנות להתייעצות לכל מרכזי הסיוע בארץ בטלפון 1202 לנשים, 1203 לגברים וצ'אט און ליין".

 

בהכנת הידיעה השתתף אמיר אלון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים