שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  החל משפטו של השוטר שתקף את פרח: "שהמשטרה תיקח אחריות"

  ליאור חתם, בן 35 מנשר, מואשם בתקיפת מספר עצורים בתחנת משטרת חיפה לפני שנה, ובכך שבעט בברכו של ג'עפר פרח, מנכ"ל ארגון מוסווא, ושבר אותה. היום המקרה נידון לראשונה בבית המשפט. חתם הגיע מלווה באביו וסירב לדבר

   

   

  ליאור חתם בבית המשפט    (צילום: אחיה ראב"ד)

  ליאור חתם בבית המשפט    (צילום: אחיה ראב"ד)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בבית המשפט השלום בחיפה החל הבוקר (יום ג') משפטו של השוטר ליאור חתם, בן 35 מנשר, המואשם בתקיפת מספר עצורים בתחנת המשטרה בחיפה, ובגרימת חבלה בכוונה מחמירה, לאחר שלפי כתב האישום בעט בברכו של ג'עפר פרח, מנכ"ל ארגון מוסווא, ושבר אותה.

   

  הפרשה התרחשה בחודש יוני שעבר, והיום הגיע חתם – המושעה מעבודתו במשטרה - לראשונה לבית המשפט. הוא הגיע מלווה באביו וסירב לומר מלה. עורכי דינו ביקשו לקיים את הדיון בדלתיים סגורות, ורמזו כי קיום הדיון באופן פומבי עלול לגרום למהומות. השופט שלמה בנג'ו אמר כי יחליט על כך בהמשך. בדיון עצמו ביקשו הסנגורים ארכה למתן תשובה לכתב האישום, והדיון נדחה לחודש ספטמבר.

   

  בית משפט השלום חיפה: הקראה לשוטר ליאור חתם, בגין חבלה חמורה של ג'עפר פרח לאחר הפגנה בחיפה (צילום: גיל נחושתן)
  ליאור חתם בבית המשפט(צילום: גיל נחושתן)
   

  בדיון השתתף גם עו"ד אלבר נחאס, שייצג את פרח. בתום הדיון הוא הביע סיפוק מהגשת כתב האישום ואמר כי לאחר הפעילות הנחושה והיסודית של מח"ש, הגיע הזמן שגם המשטרה תסיק מסקנות. "הגיע הזמן ששר המשטרה והמפכ"ל יאמרו את דברם וייקחו אחריות. אסור שבמדינת ישראל אזרח יותקף במהלך מעצר. וזה לא משנה אם זה בן מיעוטים או כל אזרח אחר. השוטר תקף בתוך תחנת המשטרה, היו שם שוטרים אחרים, ואף בכירים ממנו. זה נושא שצריך לטפל בו, אולי לא ברמה המשפטית, אבל ברמה הציבורית".

   

  ג'עפר פרח (צילום: זהר שחר)
  ג'עפר פרח(צילום: זהר שחר)

   

  תחילתה של הפרשה בחג שבועות בשנה שעברה, כאשר בעיר התחתית בחיפה התקיימה הפגנה של הציבור הערבי על רקע אחת ההתלקחויות בעזה. ההפגנה הוכרזה לא חוקית, ויותר מ-20 ממשתתפיה נעצרו. בין העצורים היו פרח ובנו. הבן נפצע במהלך הנסיעה בניידת מאזור ההפגנה לתחנת המשטרה לאחר שהניידת עברה תאונה.

   

  גיעפר פרח באולפן ynet בינואר האחרון    (צילום: אביהו שפירא, אלי סגל)

  גיעפר פרח באולפן ynet בינואר האחרון    (צילום: אביהו שפירא, אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בנוסף לגרימת החבלה לפרח, כתב האישום מייחס לחתם שבעה מקרים של "תקיפה סתם" (תקיפה לא מוצדקת ללא גרימת חבלה) של חלק מהעצורים, אותם משך מהאזיקונים שכבלו את ידיהם, הטיח אותם בקירות וברצפה ועוד, תוך שהוא מבזה אותם באמירות כמו "מחבלים", "היום נעשה עליכם חפלה" ו"אני אזיין אתכם".

   

  המקרה החמור ביותר היה כאמור תקיפתו של פרח. כאשר זה ביקש לדעת כיצד נפצע בנו ומדוע אינו מקבל טיפול רפואי, בעט חתם – כך על פי האישום – ברגלו, ושבר אותה. הוא המשיך ונהג בו באגרסיביות על אף השבר בברכו, גרר אותו מחדר אל חדר וביקש לערוך בו חיפוש בהפשטה, דבר שנמנע בסופו של דבר.

   

  במשטרה גיבו בתחילה את השוטר אולם לאחר זמן קצר התנערו ממעשיו, ובמהלך חקירתו הוא הוצא לחופשה כפויה ובסופו של דבר, כאמור, הושעה מעבודתו. לאחר האירוע טענו במשטרה כי המפגינים נהגו באלימות כלפי השוטרים ויידו לעברם אבנים, אולם עד כה לא הוגש כתב אישום נגד אף אחד מהמפגינים.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים