שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרשת אונס הילדה: השלמות חקירה לאור מידע חדש

  יומיים לאחר כתב האישום נגד עובד הניקיון הפלסטיני, ועל רקע סימני השאלה, החקירה נפתחת מחדש: בהודעה משותפת של דוברות המשטרה ודובר צה"ל נאמר כי "לאור מידע חדש הוחלט על ביצוע השלמות חקירה". פרקליט המדינה מלווה מעתה אישית את החקירה

  השלמות חקירה על רקע סימני השאלה בנוגע לכתב האישום בפרשת אונס הילדה, ו"לאור מידע חדש שהתקבל": יומיים לאחר שהפרקליטות הצבאית הגישה לבית המשפט הצבאי בעופר כתב אישום נגד עובד הניקיון הפלסטיני מוחמד קטוסה, הנאשם באונס ילדה בת 7, הוחלט להטיל על היחידה המרכזית במחוז ש״י לערוך השלמות חקירה נוספות. עו"ד נאשף דרוויש, המייצג את החשוד, דרש לשחרר אותו כבר הבוקר, עוד בטרם פורסם המידע החדש בפרשה.

   

  מחמוד קטוסה מאושם ב אונס ילדה בת 7 ()
  קטוסה. הנאשם באונס הילדה

  בהודעה משותפת של דוברות המשטרה ודובר צה"ל נאמר כי "על מנת למצות את בירור החשד בעניין מעורבים נוספים בעבירה, ובנוסף לאור מידע חדש שהתקבל לאחר פרסום המקרה, הוחלט על ביצוע השלמות חקירה".

   

  לפי ההודעה, ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות משותפת שנערכה הערב ביחס לתיק על ידי ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, והפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק. נוכח רגישות הענין שותפו בהתייעצות גם פרקליט המדינה וגורמים בכירים נוספים מפרקליטות המדינה.

   

  למעשה, החקירה תיפתח מחדש ותעבור לצוות חוקרים אחר כדי לבחון את אותן המסקנות שאליהן הגיעו החוקרים. כל זאת בליווי פרקליט המדינה. כמו כן ייבדק אם הנאשם היה מעורב במקרים נוספים.

   

   

  פרקליטו של הנאשם באונס, הבוקר    (צילום: אלישע בן קימון)

  פרקליטו של הנאשם באונס, הבוקר    (צילום: אלישע בן קימון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לאחר שהבוקר פורסם לראשונה ב-ynet כי ניצב סיסו החליט בצעד חריג לטפל בתיק אונס הילדה בת ה-7 באופן אישי בשל רגישות הנושא, הערב התברר כי החלטתו של ניצב סיסו נעשתה בתיאום ובהתייעצות עם פרקליט המדינה שי ניצן.

   

  ניצן הנחה את סיסו אלו מהלכי חקירה יש לבצע כדי לנסות ולהגיע לחקר האמת. מעורבתותו של ניצן נדרשה לאור הזעקה הציבורית, בעקבות מקרה האונס המזעזע. משמעות המהלך היא שפרקליט המדינה אישית מעורב מעתה בנושא, עקב הפרופיל הציבורי הגבוה וחילופי ההאשמות הפוליטיים. 

   

  בכתב האישום נאמר כי קטוסה, פלסטיני תושב דיר קדיס ששימש כעובד ניקיון בבית ספרה של הילדה, אנס את הילדה לאחר שגרר אותה ברחוב. לפי האישום, שניים מחבריו סייעו לו, ועדיין לא נלכדו.

   

  מכתב האישום עולות לא מעט שאלות: לפי עדויות של גורמים המעורים בתיק, בתחילה נטען כי הנאשם ביצע את האונס במקום שונה מהדירה שבה עבד. בנוסף, בתחילה צוין תאריך מדויק של האירוע, אך הנאשם הציג אליבי לאותו תאריך. לאחר מכן שונה כתב האישום ולא הופיע בו תאריך מדויק לביצוע העבירה.

   

  מעסיק לשעבר של הנאשם באונס    (צילום: אלישע בן קימון)

  מעסיק לשעבר של הנאשם באונס    (צילום: אלישע בן קימון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  גם לגבי הזיהוי של הנאשם על ידי הילדה עולות שאלות נוספות, כאשר הילדה זיהתה למעשה את קטוסה באופן אקראי בבית הספר, והאדם שסייע לה לזהותו, לא תושאל במשטרה. חוקרת הילדים במשטרה טענה כאמור שקשה לקבוע מהימנות לגבי זהות הנאשם.

   

  תושב היישוב שבו אירע המקרה סיפר: "הנאשם עבד אצלי בניקיון לפחות חמש שנים, ואנחנו מכירים את הסיפור הזה כבר כמה שבועות, וזה לא נראה לנו סביר. מדובר באדם מבוגר ללא כל עבר פלילי, שטוען כי בזמן האירוע עבד בניקיון אצל מורה.

   

  "מי שמכיר את השטח שעליו מדובר בכתב האישום מבין שגרירת ילדה בת 7 באמצע היום, משכונה לשכונה ברגל, לא מציאותית. אנחנו יודעים שהוא נכשל בבדיקת פוליגרף, אך הדבר מעצים את סימני השאלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים