שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אונס בת ה-7: אם לא יאומת החשד - ישקלו לבטל את כתב האישום

  גורם הקשור לחקירה אומר כי אף שהמידע המודיעיני מצביע על כך שהיה למחמוד קטוסה "קשר כזה או אחר עם הילדה" - במשטרה מפקפקים בתיק במצבו הנוכחי. הוא מסר כי היה חשוד נוסף שנחקר ושוחרר, וכי יש אזכורים לכמה מעורבים שלא נחקרו אך היו צריכים להיחקר. בית המשפט האריך את מעצרו עד יום שלישי

  מחמוד קטוסה מואשם ב אונס ילדה בת 7 נאשם ()
  ייתכן שכתב האישום נגדו יבוטל. מחמוד קטוסה

  אם המידע המודיעיני החדש לא יקדם את חקירת פרשת אונס הילדה בת ה-7, המשטרה והפרקליטות הצבאית ישקלו לבטל את כתב האישום שהוגש נגד מחמוד קטוסה. עם זאת, הנחת העבודה במשטרה היא שהילדה אכן עברה פגיעה מינית, והמידע המודיעיני מצביע על כך שהיה לו קשר כזה או אחר עם הילדה. כך מסר גורם הקשור לחקירה.

   

  על פי הגורם, למרות שהמידע המודיעיני מצביע על כך שהיה למחמוד קטוסה "קשר כזה או אחר עם הילדה" - במשטרה מפקפקים בתיק במצבו הנוכחי. הגורם מסר עוד כי בתיק ישנם אזכורים לכמה מעורבים שלא נחקרו והיו צריכים להיחקר. הוא ציין כי היה חשוד שנחקר, אך שוחרר וכי בוצעו איכונים במסגרת החקירה. הוא הוסיף כי גם בכל חקירת האירוע מעולם לא היה שום אזכור לרקע לאומני וכי האירוע נחקר כאירוע פלילי.

   

  עורך דינו של הנאשם: "יוצאים מעודדים מהאולם"    (צילום: משה מזרחי )

  עורך דינו של הנאשם: "יוצאים מעודדים מהאולם"    (צילום: משה מזרחי )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על רקע המידע שמסר הגורם, דן בית המשפט הצבאי בעופר בהארכת מעצרו של קטוסה וקבע כי יישאר במעצר עד יום שלישי, 25 ביוני. בהודעה משותפת של המשטרה ודובר צה"ל נמסר כי בדיון הוצג בפני השופט המידע החדש הנוגע לנאשם, והצורך בהשלמת חקירה בעקבותיו. כמו כן, הוצג הצורך בעריכת פעולות נוספות למיצוי בירור החשד בעניין מעורבים נוספים בעבירה.

   

  "משטרת ישראל ממשיכה לפעול באופן מאומץ למיצוי החקירה והגעה לחקר האמת ביחס למקרה. החקירה מתנהלת כעת ביחידה המרכזית במחוז ש"י ומלווה על-ידי אגף החקירות והמודיעין והפרקליטות הצבאית. לאחר השלמת פעולות החקירה, תגובש החלטה סופית בנוגע להמשך הטיפול בתיק וכתב האישום", נמסר בנוסף.

    

  קטוסה מובא לדיון בהארכת מעצרו    (צילום: משה מזרחי)

  קטוסה מובא לדיון בהארכת מעצרו    (צילום: משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על התביעה אמר הגורם הקשור לחקירה כי "יש חלק שהיינו צריכים לעשות בצורה טובה יותר וגם זה לא נעשה ברף שהיה גורם להשפעה לתביעה הצבאית לגבי כתב האישום. הפרקליטות סבורה גם אתמול בלילה כי יש פה בסיס שמצדיק אישום באינוס".

   

  הוא ביקר את הקהילה שבה חיה הילדה על כך שגררה רגליים בהגשת התלונה עקב המקרה. "ההחלטה האם לבוא למשטרה או לא לבוא משמעותית. כי ייתכן שהחקירה עוד בטרם הגשת התלונה הייתה מזוהמת. מי שמדבר על חורים בחקירה מתייחס לתקופה שלפני הגשת התלונה, וצריך להתייחס לאירועים קודמים", אמר הגורם.

   

  נאשף דרוויש, עורך דינו של קטוסה, אמר אחרי דיון הארכת המעצר: "אנחנו יוצאים מהאולם הרבה יותר מעודדים, האמת זה בלשון המעטה, אלא הרבה מעבר לזה, ההרגשה שלנו מצוינת. מי שיצא עם הרגשה אחרת שונה מהדיון הזה זה היה קודם כל הנאשם, כי סוף סוף השמיע את הדברים שהוא רצה להשמיע, את הדברים שאנחנו השמענו בשמו בכל מה שקשור לתשתית הראייתית שלא קיימת בתיק. אני ראיתי את התיק מנקודת המבט שלי, וחשבתי שאין כלום בתיק אבל עכשיו גם הקשבתי לנקודת המבט שלהם ועכשיו אני גם יודע שאין כלום בתיק. אז אין כלום בתיק כי לא היה כלום ולא יהיה כלום".

   

  במהלך הדיון בהארכת מעצרו של קטוסה, ביקשו נציגי הפרקליטות הצבאית להאריך את מעצרו בעשרה ימים, כשקטוסה בכה וקרא בדיון: "מה עשיתם עד עכשיו?". כאמור, בית המשפט החליט להאריך את מעצרו בשבוע ולא בכל עשרת הימים שביקשו בפרקליטות.

   

  דרוויש אמר במהלך הפסקה בדיון הארכת המעצר כי עדכן את מרשו בנוגע לסערה הציבורית שנוצרה עקב המקרה: "מצד אחד, הוא עצוב כי מכפישים את שמו והתמונה שלו בכל מקום ואנשים חושבים עליו שהיה שותף באירוע מהסוג הזה, ומצד שני הוא כן שמח, שמח ומקווה שהנוכחות שלכם, העובדה שאתם נמצאים כאן בסופו של יום אולי יוביל לזה שיהיה משפט צדק". דרוויש הכחיש כי יש התפתחות כלשהי בנוגע למעורבותו של קטוסה בתקיפה של צעירה במקרה אחר ביישוב שבו אירע האונס: "אין התפתחות מהסוג הזה. אני מנוע מלשתף עכשיו, אני יכול להגיד לכם שאין התפתחות מהסוג הזה במובן של מקרה אחר".

   

   

   


  פורסם לראשונה 19/06/2019 19:47

   

  נינה פוקס השתתפה בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים