שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הנאשם באונס בת ה-7 בכה בהארכת מעצרו: "מה עשיתם עד עכשיו?"

  מחמוד קטוסה, הנאשם בפרשת אונס ילדה בת 7 בבנימין, הובא לבית הדין הצבאי בכלא עופר. הפרקליטות הצבאית ביקשה להאריך את מעצרו בעשרה ימים לצורך השלמות חקירה. אחיו אמר לפני הדיון: "הוא עובד שש שנים בבית הספר ולא דיבר עם אף אחד מהילדים. הוא לא עשה כלום". בנו הוסיף: "נעשה לו עוול"

    

  אחיו ובנו של מחמוד קטוסה מחוץ לבית הדין    (צילום: משה מזרחי)

  אחיו ובנו של מחמוד קטוסה מחוץ לבית הדין    (צילום: משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בית המשפט הצבאי בכלא עופר דן היום (יום ד') בהארכת מעצרו של מחמוד קטוסה, הנאשם באונס ילדה בת 7 בבנימין. בפרקליטות הצבאית ביקשו להאריך את מעצרו בעשרה ימים, כשקטוסה בוכה וקורא: "מה עשיתם עד עכשיו?".

   

  סנגורו של קטוסה, נאשף דרוויש, אמר במהלך הפסקה בדיון הארכת המעצר כי עדכן את מרשו בנוגע לסערה הציבורית שנוצרה עקב המקרה: "מצד אחד, הוא עצוב כי מכפישים את שמו והתמונה שלו בכל מקום ואנשים חושבים עליו שהיה שותף באירוע מהסוג הזה, ומצד שני הוא כן שמח, שמח ומקווה שהנוכחות שלכם, העובדה שאתם נמצאים כאן בסופו של יום אולי יוביל לזה שיהיה משפט צדק". דרוויש הכחיש כי יש התפתחות כלשהי בנוגע למעורבותו של קטוסה בתקיפה של צעירה במקרה אחר ביישוב שבו אירע האונס: "אין התפחתחות מהסוג הזה. אני מנוע מלשתף עכשיו, אני יכול להגיד לכם שאין התפתחות מהסוג הזה במובן של מקרה אחר".

   

  דרוויש אמר עוד כי קטוסה לא נחקר מאז אתמול וכי לא עומת עם חומר חדש, כמו מעורבותו לכאורה במקרה נוסף. "לפני הדיון הזה לא הייתה חקירה בעניין הזה או בכל עניין אחר, אז הוא היה כנראה בדרכים, הסיעו אותו לבית משפט ותו לא".

   

  עורך דינו של קטוסה משוחח עם התקשורת בזמן ההפסקה בדיון    (צילום: משה מזרחי )

  עורך דינו של קטוסה משוחח עם התקשורת בזמן ההפסקה בדיון    (צילום: משה מזרחי )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מחמוד קטוסה מואשם ב אונס ילדה בת 7 נאשם (Махмуд Катусе)
  מחמוד קטוסה(Махмуд Катусе)

  אנואר קטוסה, אחיו של מחמוד, אמר מחוץ לבית הדין: "תפרו לו תיק. הוא עובד שש שנים בבית הספר, ולא מדבר עם אף אחד מהילדים, ובדקו את זה עם המצלמות. הוא מדבר רק עם המורה שם. שמענו שייקחו אותו לחקירה חדשה. הוא לא עשה כלום. אני לא דיברתי איתו אבל הוא התקשר לילדים ואשתו ואמר להם שלא עשה כלום. שהמשטרה תחפש את מי שעשה את זה". 

   

  קוסאי, בנו של מחמוד הוסיף: "אתם אומרים שהמדינה הזו דמוקרטית, אז תנו לנו את זכויותינו. מה שנעשה לאבא שלי זה עוול. אנחנו בטוחים בכך. האנשים עמדו לצידו. אם האנשים היו יודעים שאבא שלי עשה טעות הם לא היו עומדים לצידנו".

  אנוואר וקוסאי קטוסה, משפחתו של הנאשם (צילום: עמית שאבי)
  אנוואר וקוסאי קטוסה, אחיו ובנו של מחמוד(צילום: עמית שאבי)

  פרשת האונס בבנימין - כותרות אחרונות

  צמרת המשטרה לא עודכנה בפרשת אונס הילדה: "נדהמנו מהחורים בחקירה"

  הילדה העידה שנלקחה ברכב - הפרקליטות הצבאית השמיטה מכתב האישום 

  מתי אירע האונס, איפה המסייעים: סימני השאלה

   

  בפני הפרקליטות הצבאית עמדו מספר אפשרויות לפני הדיון. הראשונה והפחות סבירה נוכח הבעיתיות בחומר הראיות הייתה בקשת מעצר עד תום ההליכים. האפשרות השנייה הייתה לטעון כי יש לדחות הדיון בשל חומרים חדשים שנמצאים בבדיקה, או לחילופין לבקש הארכת מעצר בכמה ימים בודדים (מצב חריג יחסית נוכח העובדה שהוגש כבר כתב אישום).

    

  האפשרות השלישית הייתה בקשת מעצר חדשה המתייחסת למקרה נוסף וממצאים החדשים שהגיעו בימים האחרונים - כך לפי טענת המשטרה. 

   

  במשטרה טענו אתמול כאמור ש"מידע מודיעיני חדש" הוביל לכניסת ימ"ר ש"י לתמונה, אך גורמים המעורים בפרשה אמרו ל-ynet שהמידע המודיעני הוא רק תירוץ להכנסת הימ"ר בכדי לבדוק ולחקור את מה שנעשה בתיק, מכיוון ש"אחרת אסור להם לחקור בתיק שהוגש בו כתב אישום".

    

  עו"ד נאשף דרוויש: "מרגישים שיהיה טיוח"    (צילום: אורי דווידוביץ)

  עו"ד נאשף דרוויש: "מרגישים שיהיה טיוח"    (צילום: אורי דווידוביץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  סנגורו של קטוסה, נאשף דרוויש, אמר הבוקר לאולפן ynet כי העובדה שהמשטרה פתחה מחדש את התיק תוך התערבות של צמרת הפיקוד לא מבטיחה משפט הוגן עבור קטוסה: "אנחנו רואים שעד עכשיו התחנה שטיפלה בתיק טיפלה בצורה מאוד רשלנית, אבל זה פחות מעניין אותי כי אני סבור שלא רק שלא נעשו פעולות שלא היה צריך לעשות, אלא בעיקר התעלמו מראיות שהן ראיות מזכות.

   

  אני לא שמעתי בחיים שפרקליט המדינה מתערב בתיק שמתנהל בבית משפט צבאי, שראש אגף חקירות מתערב בתיקים מהסוג הזה, ותיקים כאלו יש לא מעט. מה שמעניין את כל אותם גורמים רבי עוצמה זה לא להוציא את האמת לאור, אלא לדעת איך לנקות את המוניטין של משטרת ישראל. יש לנו הרגשה שאנחנו בעיצומו של טיוח". 

   

  ראש אגף חקירות במטשרת ישראל, ניצב גדי סיסו (צילום: אלי סניור)
  ראש אגף חקירות במשטרת ישראל, ניצב גדי סיסו(צילום: אלי סניור)

  בנוסף, דרוויש טען אף כי לא רק שקטוסה הוא לא האנס, אלא שכלל לא התרחש אונס. "אני לקחתי את המסמכים הרפואיים היחידים שיש בתיק, את ההודעה של אותה רופאה שבדקה אותה ואחרי זה נחקרה במשטרה, ולקחתי את התיאורים שיש שם, ואני לא רוצה מטעמי צניעות לבוא ולחשוף את הנתונים, אבל אונס לא היה פה".

   

  "לקשור את הפרשה לעניין לאומני זו בורות על גבול הגזענות"

  ישראל חסון, לשעבר סגן ראש השב"כ, אמר הבוקר לאולפן ynet כי הוא שמח על כך שהמשטרה חידשה את החקירה אפילו שכבר הוגש כתב האישום: "אני שמח שלא ממשיכים באינרציה בגלל התלהטות יצרים, אלא עוצרים ורוצים לבדוק ולרדת לחקר האמת. בעיניי זה אמנם מהלך חריג אבל מעיד על מערכת בריאה".

    

  סגן ראש השב"כ לשעבר באולפן ynet    (צילום: אורי דווידוביץ)

  סגן ראש השב"כ לשעבר באולפן ynet    (צילום: אורי דווידוביץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  חסון הוסיף: "מהרגע הראשון ששמעתי על האירוע זה נראה בעיניי מאוד תמוה. בתחילה דיברו על כך שהשתתפו באירוע הזה שלושה אנשים. אפשר למצוא בכל חברה אדם שהוא סוטה ומופרע, אבל באופן אקראי למצוא שלושה אנשים, שזה אנטיתזה לכל הערכים המהולים בחברה הערבית שהם לא יכולים לקבל לא אהדה ולא תמיכה ולא כלום מהחברה בגין מעשה כזה זה נראה לי משהו מאוד מאוד מאוד מוזר ועל גבול הלא הסביר שראוי לבחון אותו".

    

  -אז אתה מתקשה להאמין שיש פה מוטיב לאומני כלשהו בסיפור הזה? 

  "אני לא מאמין שיש איזשהו גורם לאומני שידע לתת הערכה לסוג כזה של אירוע או ירצה להתערב בסוג כזה של אירוע. זה רחוק מאוד ממה שהם מוכנים להזדהות איתו. זה כל כך קיצוני ובעיניי מי שמנסה לקשור את זה לעניין לאומני מספק פרשנות שהיא מהולה בהרבה מאוד בורות על גבול הגזענות".

   

   


  פורסם לראשונה 19/06/2019 15:45

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים