שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  למרות התלונה: הנאשם באונס הילדה המשיך לעבוד בבית הספר עוד שבועיים
  לפי מידע שהגיע ל-ynet, המשטרה עצרה את מחמוד קטוסה הנאשם באונס הילדה הישראלית בת השבע רק שבועיים לאחר שהוריה התלוננו נגד "עובד בבית הספר" במשטרה. במשך אותם ימים הגיע הנאשם כרגיל לעבודתו כשרת במוסד החינוכי

   

  מחמוד קטוסה מואשם ב אונס ילדה בת 7 נאשם (Махмуд Катусе)
  מחמוד קטוסה (Махмуд Катусе)

  הורי הילדה התלוננו במשטרה כי בתם נאנסה, הצביעו על עובד בבית הספר - אולם הנאשם המשיך בשגרת יומו במשך שבועיים: ברקע הסיבוכים החקירתיים שעלולים להביא לביטול כתב האישום נגד מחמוד קטוסה בגין אונס ישראלית בת 7, ל-ynet נודע כי הפלסטיני המשיך לעבוד בבית הספר שבו לומדת הילדה גם לאחר שהוריה התלוננו נגדו במשטרה.

   

  בימים האחרונים, לאחר בירור מצבו המשפטי של התיק נגד הפלסטיני מהכפר דיר קדיס, ניתן לקבוע כי תחנת המשטרה שעסקה בנושא עשתה זאת בצורה רשלנית. על אף המקרה הרגיש והמעצר הממושך של הנאשם, במחוז ש"י של המשטרה לא חשבו להעביר את החקירה ליחידה המרכזית או לגוף עם יכולות גדולות יותר.

   

  הורי הילדה התייצבו בתחנת המשטרה ב-15 באפריל, הגישו תלונה מפורטת נגד "עובד בבית הספר". למרות זאת, המשטרה לא מיהרה לעצור את הפלסטיני - והוא המשיך לעבוד במוסד החינוכי.

   

  רק שבועיים לאחר מכן, כשהאם הגיעה בפעם השנייה למשטרה ושאלה מדוע קטוסה לא נעצר - הוחלט בתחנה המקומית לבצע את המהלך. מאז הוארך מעצרו של קטוסה פעם אחר פעם עד שהוגש נגדו כתב אישום. אמש (יום ד') האריך בית המשפט הצבאי בעופר את מעצרו עד יום שלישי הבא.

   

  התנהלות התחנה המקומית צפויה להתברר בוועדת הבדיקה שחוקרת האם נעשו כשלים בחקירה.

   

  יצוין כי בתלונות על פגיעה מינית נוהגת המשטרה לעצור חשודים באופן מיידי, קל וחומר כשמדובר בקטינים ובמקרים שבהם מדווח על תקיפות של עובדים במערכת החינוך.

   

  במשטרה אמרו בתגובה כי "מעצר חשוד מתבצע בהתאם לחוק, רק לאחר שאדם נחשד במעשה פלילי המצדיק את מעצרו. מיד עם קבלת התלונה, בוצעו מגוון פעולות במטרה להתחקות אחר זהותו של החשוד במעשה, הכול בהתאם לעדויות וחומר הראיות שנמסר למשטרה ונמצא בידי החוקרים. החשוד נעצר מיד אחרי שזוהה בזיהוי אקראי עוד באותו היום על-ידי הילדה".

   

  "למצות את הדין עם כלל המעורבים" 

  בינתיים שכרה משפחת הילדה את עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי על מנת לפקח מטעמה על צעדי המשטרה והפרקליטות. בכוונת עורכי הדין להיפגש עם נציגי הפרקליטות הצבאית, שמובילה את הטיפול בתיק, לשם קבלת הבהרות.

   

  "אירועי הימים האחרונים העצימו והוסיפו סבל בל יתואר לילדה שעברה טראומה עצומה", ציינו עורכי הדין. "לא בכדי אין אדם שפועם בו לב אנושי שלא הזדעזע מהמקרה. לא נשקוט עד שהדין ימוצה עם כלל המעורבים בפרשה".

   

  עורכי הדין טל גבאי יהודה פריד ()
  עורכי הדין גבאי ופריד

   

   

  עו"ד נאשף דרוויש, סנגורו של קטוסה, אמר אתמול: "אנחנו הרבה יותר מעודדים, האמת זה בלשון המעטה, אלא הרבה מעבר לזה, ההרגשה שלנו מצוינת. הנאשם השמיע בבית המשפט את הדברים שהוא רצה להשמיע, את הדברים שאנחנו השמענו בשמו בכל מה שקשור לתשתית הראייתית שלא קיימת בתיק.

   

  "אני ראיתי את התיק מנקודת המבט שלי, וחשבתי שאין כלום בתיק אבל עכשיו גם הקשבתי לנקודת המבט שלהם ועכשיו אני גם יודע שאין כלום בתיק. אז אין כלום בתיק כי לא היה כלום ולא יהיה כלום".

   

  אנואר, אחיו של הנאשם, אמר הבוקר בריאיון לאולפן ynet: "ביום שלישי הבא, בעזרת השם, מחמוד יהיה בינינו. מחמוד נפל בכל הסיפור, אולי המשטרה לא טרחה להגיד שהיא טעתה. מחמוד עבד ביישוב שבו גרה הילדה במשך שמונה שנים ולא עשה שום בעיות, אני בטוח שהוא לא עשה כלום".

   

  האח הוסיף: "אני מבקש מהמשפחה של הילדה - תדברו איתה. אנחנו לא צריכים לשים בן אדם בכלא 20 או 30 שנה למרות שהוא לא עשה כלום. יש לו משפחה וגם לו יש ילדה בת 7. הוא התקשר אלינו ואמר לנו לא להאמין במה שאומרים עליו".  

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי ואלכסנדרה לוקש
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים