שתף קטע נבחר

אחרי ההופעה בחתונה: להקת הילדים תמשיך לפעול

אחרי הפרסום ב-ynet, להקת "קול המלאכים", שבה חברים ילדים עם תסמונת דאון, זכתה לפניות רבות. "בבוקר התחילו טלפונים ממסיבות סיום, חתונות וכלי תקשורת", סיפר מנהל ומייסד הלהקה ישראל כסיף

 

 

להקת "קול המלאכים" המורכבת מילדים עם תסמונת דאון סחפה אמש (ד') מאות אורחים בחתונה של עמוס חסאן וליאת הרמן בקיבוץ שדה יואב. זו הייתה הפעם הראשונה שהלהקה הופיעה בחתונה, ולאחר שדבר הופעתם פורסם ב-ynet, קיבלו מנהלי הלהקה עשרות פניות מזוגות שעומדים להתחתן, בתי ספר לפני טקסי הסיום וכלי תקשורת שונים.

 

מה שהפונים לא ידעו היה שבשל קשיים כלכליים משמעותיים, הלהקה עמדה על סף סגירה ממש בימים הקרובים. כעת, בעקבות הפרסום ב-ynet והפניות הרבות, מסתמן כי הלהקה תצליח להמשיך לפעול ולספק בית מוזיקלי חם ומכיל עבור הילדים המיוחדים שחברים בה.

להקת
להקת "קול המלאכים" מופיעים בחתונה(צילום: רועי עידן )

החתן והכלה ליאת הרמן ועמוס חסאן בחתונתם עם להקת
(צילום: אבשלום זהר)

להקת
(צילום: רועי עידן )

"היו אתמול אנרגיות של תעופה", סיפר ל-ynet ישראל כסיף, המייסד והמנהל המוסיקלי של הלהקה. "הבת שלי הראתה לי כל מיני אנשים שהיו באירוע ופרסמו סרטונים באינסטגרם - זה עף ברשת וכולם הרגישו שם שהם בבניין בית רוחני ומכניסים ערך של קבלת השונה והאחר ושכל הילדים שווים".

 

"אני מרגיש שזה יכול גם לתת מודעות שיש משהו אחר. לא חייבים להביא בן אדם ב-80 אלף שקלים בשביל שיהיה מרגש. אני מאמין שזה יהיה פי מאה יותר מרגש, אחר ושונה", אמר אמש ל-ynet החתן הטרי, עמוס חסאן. לבני הזוג היה חשוב לפגוש את הילדים ואת המשפחות שעומדות מאחורי האמנים הצעירים והמיוחדים.

 

חסאן סיפר: "נסענו לפגישה, הכרנו את ההורים, הם ראו אותי ואת הכלה. הסברנו שאנחנו רוצים שהם יכניסו אותנו לחופה, שיהיה משהו אחר ושהילדים יראו שגם להם יש במה ולא רק לעומר אדם ולשרית חדד". אמש, חזון בני הזוג התגשם, וחברי הלקה ביצעו את השירים "בראשית עולם" ו"מחוזקים לעולם".

להקת
(צילום: רועי עידן )

להקת
(צילום: רועי עידן )

המנהל המוסיקלי כסיף סיפר שהוא בקושי הספיק לפקוח את העיניים היום וכבר הוצף בפניות. "היום בבוקר התחילו טלפונים ממסיבות סיום, חתונות וכלי תקשורת. כל הפניות היו מרגשות. התקשרו אליי מבית ספר ברחובות ואמרו שהם כבר סגרו הכל ויש להם מסיבת סיום אבל אחרי שהם ראו את הסרטון הם אמרו שהם חייבים להביא לילדים את הערך הזה".

 

הפרויקט שיזם את "קול המלאכים" יצא לדרך לפני כשנה כשמטרתו הייתה הקמת מרכז מוזיקלי חדש לפיתוח ולהעצמה של ילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. כסיף, יחד עם עמותת "תסמותק" שפועלת במטרה לחשוף את החברה לילדים ובוגרים עם תסמונת דאון ולקדמם בתוכה, הקימו יחד את הלהקה והיא כוללת ילדים עם תסמונת דאון שמבקשים להגשים את חלומם ולשיר.

 

בתקופה האחרונה הספיקה הלהקה להופיע ברחבי ישראל בפני מאות אנשים, כחלק ממחזמר פרי עטם על קבלת השונה והאחר, ואפילו לחלוק במה עם אמנים מובילים. לצד זאת, פרויקט מימון המונים שיזם כסיף אשתקד לא צלח והוא נאלץ להשקיע מכיסוי סכומי עתק. עתה מקווים בלהקה שהם יוכלו להמשיך ולהתקיים כדי להפיץ את קולם - "קול המלאכים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבשלום זהר
חברי להקת "קול המלאכים"
צילום: אבשלום זהר
מומלצים