שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "אתה גזען": כתבת ערוץ רשת תקפה את אברי גלעד

  עמנואל אלבז פלפס הגיבה לדברים שאמר עליה אברי גלעד בריאיון למוסף "7 לילות" של "ידיעות אחרונות": "עובדות לא מעניינות אותך", כתבה בחשבון הפייסבוק שלה. גלעד לא נשאר חייב וענה בפוסט משלו

  שוב עימות בין עובדי ערוץ רשת: אחרי שבשבוע שעבר ליאור שליין ורני רהב התעמתו, בסוף השבוע היו אלה מגיש תוכנית הבוקר אברי גלעד והעיתונאית עמנואל אלבז פלפס, כתבת חדשות החוץ של הערוץ. בריאיון למוסף "7 לילות" של "ידיעות אחרונות", גלעד התייחס לתקרית בינו לבין אלבז פלפס, שהתרחשה בתוכנית בוקר בסמוך לאירוע שריפת נוטרדאם לפני שבועות ספורים. בשעתו גלעד אמר כי "כל האירופאים שקרנים. הם מכחישים מעשי אונס, אסור לפרסם שום דבר, כל דבר שיכול להתפרש כפשע שנאה - מטואטא". אז, אלבז פלפס עמדה על העובדות ואמרה כי אין קשר בין שריפת הנוטרדאם לדבריו של גלעד.

   

  בריאיון בסוף השבוע גלעד התייחס לראשונה לתקרית מול אלבז פלפס, ואמר כי תגובתה על אירוע שריפת נוטרדאם הייתה "תגובה של רובוטי פי-סי. היא ונדב איל וכל אלה שטרחו לצייץ נגדי", אמר, "הם פשוט בצד הלא-נכון של ההיסטוריה. בסדר. במקרה הרע הם משעשעים אותי. הם איבדו כל יכולת לחשיבה עצמית".

   

  אברי גלעד ועמנואל אלבז פלפס (צילום: גבריאל בהרליה, עדי אורני)
  אברי גלעד ועמנואל אלבז פלפס(צילום: גבריאל בהרליה, עדי אורני)

   

  אלבז פלפס לא נשארה חייבת והגיבה לדבריו של גלעד בריאיון: "עד כה, לא אמרתי ולא כתבתי מילה, לא על אברי גלעד ולא על 'התקרית'", כתבה אלבז פלפס בפייסבוק. "אברי ואני לא דיברנו מאז, לא חזרתי לתוכנית הבוקר (הוזמנתי לחזור כמה וכמה פעמים). גם באותו יום לא קרה כלום ביני לבין אברי, היחסים היו מאוד נעימים בינינו ולהתארח בתוכנית הייתה תמיד חוויה נעימה ומעניינת, במידה רבה מאוד בזכותו. אהבתי את השיח איתו ועם המגישות לצדו, גם באותו יום... אברי לא באמת מכיר אותי באופן אישי, מעולם לא שוחחנו מחוץ לאולפן חוץ משיחות נימוס, אבל זה לא הפריע לו לומר עלי עכשיו שאין לי 'יכולת לחשיבה עצמית'. אז הנה, עכשיו אני מגיבה. ברשותך, אברי, אעשה זאת עניינית. נבדוק משהו שאתה פחות מתחבר אליו כנראה: עובדות".

   

   

   

  אלבז פלפס המשיכה וציינה שמחקרים מוכיחים את אשר טענה אז בתוכנית הבוקר: "הנה עובדה אחת נכונה. בעיניי (אם יורשה לי להסתכן בחשיבה עצמית) זו העובדה הכי חשובה: אתה לא עיתונאי. לכן מותר לך, כמו כל אחת ואחד, לומר כל דבר שעל לבך, בין אם יש לו או אם אין לו אחיזה במציאות. חשוב שהצופים יידעו זאת. מי שרוצה לדעת מה קרה באירוע כזה או אחר, בחו"ל או בארץ, שיחפש את העובדות בעצמו או יפנה לעיתונאים ועיתונאיות שאוספים מידע, בודקים ומצליבים. אתה לא האיש הזה. עובדות, כבר הבנו, לא מעניינות אותך. אז אם לכנות את דבריי 'תגובה של רובוטי פי.סי' ואותי 'אחת שאיבדה את היכולת לחשיבה עצמית' זה בעצם לומר עלי שאני עיתונאית שמאוד קנאית לעובדות - הכול נכון. תרשה לי פה לקבוע קביעה אחת: אתה גזען. זהו משפט של גזען".

   

  גלעד לא נשאר חייב והגיב בחשבון הפייסבוק שלו כי למרות בקשת מנכ"ל ערוץ רשת שלא להתכתש ציבורית בין עובדי הערוץ, הוא מעוניין להשיב. "איסלאם אינו גזע. יש מוסלמים סינים מלוכסנים, ומוסלמים שחורים, ומוסלמים מזרח תיכוניים ומוסלמים מונגוליים ועוד ועוד. איסלאם הוא לא גזע ולכן אם אני יוצא נגדו איני גזען, ואם אני רואה במוסלמים על אדמת אירופה חשודים מיידיים במני אירועים טרוריסטיים נגד מארחיהם וכלפי היהודים שם גם איני גזען. אני פשוט אדם עם עיניים. האמת, גם איני יוצא נגד האיסלאם בכללותו אלא נגד האיסלאם האימפריאליסטי הרצחני, המבקש לכבוש ארצות לא לו ותרבויות שאין להן קשר אליו ולהכריען בדם ואש וזרע וכנסיות שרופות. לא תשמעו ממני מילה רעה על הסופים למשל, ההיפך, אשמח להסתחרר איתם במעגל.

   

   

   

  "אי ההכרה בכך שמתנהלת כרגע מלחמת עולם שלישית על אדמת אירופה ושהאירופים מפסידים, מראה לטעמי על חוסר יכולת לקרוא תמונה גדולה תוך התעקשות דקדקנית על פרטים קטנים. מודה, אני פחות שולט בפרטים, אבל כשאני רואה לאן עיסוק בפרטים מוביל את כוהני הדיבור התקין, אני מצטער פחות ושמח יותר. זה שאתה יודע לראות פיקסלים לא אומר שאתה מבין את העולם.

   

  "הצטערתי שלא כוניתי גם פשיסט, הגידוף המקובל השני לאנשים כמוני. כשקוראים לי גם גזען וגם פשיסט אני בטוח שאני צודק. רק גזען משאיר אותי תלוי באוויר. טוב, אכנס לטוויטר, בטח אמצא שם פשיסט שיחזק אותי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גבריאל בהרליה, עדי אורני
  אברי גלעד ועמנואל אלבז פלפס
  צילום: גבריאל בהרליה, עדי אורני
  לאתר ההטבות
  מומלצים