שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שטייניץ: שקד יכולה לתרום לניצחון הימין בליכוד או במפלגה ימנית מאוחדת
  בניסיון לפתור את המשבר בין ראש הממשלה לציונות הדתית, הציעו בכירים בליכוד לשריין את איילת שקד. השר יובל שטייניץ אמר כי אם הייתה עומדת על הפרק הצעה שכזו, "אני ודאי שלא הייתי מתנגד"

  אחרי הפרסום ב-ynet על בכירים בליכוד שאומרים כי שריון שרת המשפטים לשעבר איילת שקד בליכוד יתקן את הנזק לנתניהו בציונות הדתית, אומר היום (א') השר יובל שטייניץ בקולו כי הוא בעד שריונה של שקד וכי יש ביכולתה לתרום לליכוד.

  איילת שקד ויובל שטייניץ (צילום: אוהד צויגנברג , יריב כץ)
  איילת שקד ויובל שטייניץ(צילום: אוהד צויגנברג , יריב כץ)
   

  "אני חושב שהיא תוכל לסייע למדינת ישראל, או מתוך הליכוד או בראשות מפלגה ימנית, או בגוש מפלגות ימניות אחר", אמר שטייניץ בריאיון לערוץ הכנסת. "אין ספק שהיום היא דמות מאוד מאוד משמעותית עם תדמית גם מאוד מאוד חיובית, ובצדק, כי אני חושב שהיא התנהלה כשרת משפטים, גם קידמה את האג'נדה שלה, וגם עשתה את זה בצורה מאוד רצינית ויפה".

   

  לשאלה אם יש לשריין אותה ברשימת הליכוד לכנסת השיב: "אני לא מכיר את התחשיבים, אבל אם הצעה כזאת הייתה עומדת על הפרק – אני ודאי שלא הייתי מתנגד לכך. אני חושב שהיא יכולה לתרום לליכוד, ויכולה לתרום למדינת ישראל גם בתוך הליכוד אבל גם בקונסטלציה פוליטית שמחוץ לליכוד".

   

   

  הבוקר פורסם ב-ynet כי שרים וחברי כנסת בליכוד מביעים דאגה מתהליכים שמתרחשים בשבועות האחרונים בימין, וטוענים כי הזעם כלפי התנהלות ראש הממשלה עלולה להכניס את מפלגת השלטון לבעיה. זה החל בקמפיין בבחירות הקודמות על גבן של מפלגות הימין, שהותיר את הימין החדש מחוץ למערכת הפוליטית, נמשך בפיטורים המפתיעים של השרים נפתלי בנט ואיילת שקד והסתיים בסירוב לאפשר לשרת המשפטים לשעבר להתפקד לליכוד.

   

  גורמים בכירים בליכוד העלו בימים האחרונים חשש שאם נתניהו לא יאחה את השבר מול ציבור מצביעי הימין - גוש הימין עלול להיקלע לסכנה וכפועל יוצא מכך, נתניהו יתקשה להרכיב ממשלה.

   

  לפי גורמים בליכוד, החלטת יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן להימנע ממתן תמיכה אוטומטית לנתניהו מחייבת לפתור את הכעס בימין כלפי נתניהו, והדרך היחידה לעשות זאת היא באמצעות שריוּן שקד ברשימת הליכוד בבחירות הקרובות. שקד מצדה הביעה נכונות להתפקד לליכוד, אולם נתניהו לא מתכוון לאפשר לה את קיצור תקופת האכשרה (הזמן הנדרש מרגע ההתפקדות להתמודדות על מקום ברשימה עומד על שלוש שנים).

   

  "במצב שנוצר, איילת שקד עשויה לתרום לליכוד תרומה חשובה מאוד והיא תעזור לפייס ציבור ימני גדול שכועס ומתרחק מהליכוד, בעיקר צעירים מהציונות הדתית שמרגישים שנתניהו עבר את הגבול ביחס אליהם", אמר ח"כ בכיר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג , יריב כץ
  איילת שקד ויובל שטייניץ
  צילום: אוהד צויגנברג , יריב כץ
  מומלצים