שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שיתוף הפעולה בין הליכוד לח"כים הערבים נחשף
  מאחורי בחירתו של מועמדו של נתניהו לתפקיד המבקר עמדה הסכמה שקטה. מול המצלמות יש עימותים, מתחת לפני השטח מתנהל קשר פורה שכבר גרר ביקורת באופוזיציה

  בכירים בליכוד חשפו היום (א') כי בזכות שיתוף פעולה עם חברי כנסת ערבים, נמנעה מבוכה לראש הממשלה בנימין נתניהו ונבחר מועמדו לתפקיד מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן. זאת לאחר שחלק מחברי האופוזיציה נמנעו מהצבעה ושניים מהם תמכו במועמדותו של אנגלמן.

  איימן עודה מצביע (צילום: אלעד גרשגורן)
  באופוזיציה כבר האשימו את נבחרי הציבור הערביים. איימן עודה(צילום: אלעד גרשגורן)
   

  עד כה לא היה ברור מי הם חברי האופוזיציה שסייעו לנתניהו, אולם בליכוד כאמור הצביעו לכיוונם של הח"כים הערבים.

   

  אישורו של אנגלמן שהתאפשר בעקבות שבירת שורות באופוזיציה והחוק לפיזור הכנסת, שעבר בקלות בתמיכת המפלגות הערביות, העלה לסדר היום את שיתוף הפעולה בין חברי הכנסת הערבים לבין מפלגת הליכוד.

   

  בעוד שמול המצלמות, בליכוד ובמפלגות הערביות מקפידים להתקוטט ולתקוף בחריפות אחד את השני, מתברר כי שיתוף הפעולה דווקא פורה.

   מבקר המדינה הנבחר מתניהו אנגלמן במסע
  בחירותו הצביעה על הקשר בין הערבים לליכוד. אנגלמן(צילום: עמית שאבי)

  הטענות נגד שיתוף הפעולה של חברי הכנסת הערבים עם הליכוד הן לא דבר חדש. באופוזיציה מאשימים תקופה ארוכה את נבחרי הציבור הערביים בכך שהם נעדרים בכוונה מהצבעות מסוימות ונוטים להתקזז כשמבקשים מהם, זאת כדי שלא לטרפד הצבעות ובתמורה לכך שהחוקים שהגישו יעברו באופן חלק.

   

  הסיפור של המבקר אינו היחיד. בשעה שבכנסת התקשה נתניהו להשיג רוב לפיזורה, הודיעו הסיעות הערביות משיקולים שלהן שיתמכו בפיזור. זאת למרות שניתן היה להקשות על נתניהו בתהליך ולהביא למצב שבו המנדט להרכבת הממשלה יעבור למפלגות המרכז שמאל.

   

  ח"כ מיקי זוהר מהליכוד אמר בגלי צה"ל כי "ראש הממשלה יכול היה להקים את הממשלה הנוכחית הזו באיזושהי תמיכה סמויה של מפלגות ערביות, באמצעות זה שהן לא יצביעו נגד הקמת הממשלה. הם היו שמחים לאפשר לזה לקרות אם וכאשר אנחנו היינו נענים לדרישות שהועברו אלינו. בסופו של דבר ראש הממשלה אמר בצורה ברורה שהוא לא מוכן להקים שום ממשלה בהיסמך על מפלגות ערביות".

   

  "ראש הממשלה דחה את זה על הסף באומרו שזה לא מתאים לו להקים ממשלה בהסתמך על מפלגות ערביות, הוא היה מוכן להקים ממשלה רק בהסתמך מפלגות ציוניות", הוסיף ח"כ זוהר. "אם עכשיו נתניהו לא היה מוכן לעשות את הדבר הזה, ברור שלא יעשה אותו בעתיד".

    

  בליכוד מכחישים שיתוף פעולה עם המפלגות הערביות ואומרים: "לא היו דברים מעולם".

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים