שתף קטע נבחר

לאחר הפרסום ב-ynet: ביה"ד תיקן את ההחלטה השגויה

בית המשפט דחה את בקשתו של ר', עבריין מורשע, לשחררו ממעצר בגין עבירות אלימות במשפחה. ההחלטה התקבלה לאחר חשיפת ynet כי בית הדין הרבני טעה כאשר כתב כי הוא "אינו זוכר או מכיר בצו הגנה בתוקף". הדיין תיקן את ההחלטה, ובית המשפט קבע כי ר' יישאר במעצר

בית הדין תיקן את ההחלטה השגויה – והגבר שנחשד באלימות יישאר במעצר: בית משפט השלום בירושלים דחה את בקשתו של ר', עבריין מורשע, לשחררו ממעצר שבו הוא נתון בגין עבירות אלימות במשפחה, וקבע כי חירותו תישלל ממנו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. ההחלטה התקבלה לאחר חשיפת ynet כי הודעה של בית הדין הרבני, שכביכול מעידה על חוסר מסוכנותו של האיש כלפי בת זוגו לשעבר וילדיהם, ניתנה בטעות ואיננה נכונה. בעקבות כך תיקן הדיין את ההחלטה, ובית המשפט קבע כי ר' יישאר במעצר.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >> 

 

בשבוע שעבר נחשף כי האיש פנה לבית הדין הרבני האזורי בירושלים בשאלה האם קיים צו הגנה לאישה מפניו. אף שישנו צו בתוקף, שניתן לפני פחות משנה, הדיין הרב יצחק אושינסקי השיב כי הוא "אינו זוכר או מכיר" דבר כזה - מבלי לערוך לכך בדיקה פשוטה במחשבי בית הדין.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

ר' מיהר והציג את ההחלטה השגויה לבית המשפט, וביקש באמצעותה לתמוך בבקשתו לשחרור ממעצר, הנידונה שם במסגרת ההליך הפלילי המתנהל נגדו. לטענתו, אם ערכאת השיפוט הרבני, שדנה בתיק הגירושין שלו ושל ב', לא מצאה לנכון להוציא צו הגנה לב' מפניו – משמע שהוא אינו אלים, וממילא ניתן לשחררו.

 

בית הדין הרבני (צילום: דוברות בתי הדין הרבניים )
בית הדין הרבני(צילום: דוברות בתי הדין הרבניים )

 

האישה, באמצעות באת כוחה, עורכת הדין והטוענת הרבנית לילי הורביץ-גץ, פנתה לבית הדין כדי להעמיד אותו על רשלנותו ועל טעותו, אך הדיין לא תיקן אותה במועד, ובינתיים התקיים בבית המשפט דיון בבקשת השחרור. למזלה של ב', עוד לפני שהשופטת פרסמה את ההחלטה הגיעה התשובה מבית הדין: ישנו צו הגנה. אתמול הודיע בית המשפט כי ר' יישאר במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

הבעל חטף, אך ביה"ד ידון בקיום מפגשים עמו

בהחלטה המתוקנת של הדיין הרב יצחק אושינסקי נכתב כי "אכן נראה שהחלטת בית הדין מיום 22/8/18 למתן צו הגנה (על ידי דיין תורן) היא בתוקפה". בית הדין ניסה להסביר את טעותו בכך ש-6 דקות בלבד לאחר מתן הצו ניתנה החלטה נוספת לפיה יש לקבוע הרכב לטיפול בתיקים העוסקים בר' ובב', כך ש"אף הדיין התורן הנ"ל הבין כי לא ניתן להותיר צו הגנה קבוע ללא קיום דיון בו".

 

לפיכך הוסיף הדיין אושינסקי: "בית הדין סבור כי טובת הילדים לפגוש באביהם, ואף המלצת הפסיכולוג... הייתה לקיום מפגשים בין האב לילדים במרכז קשר, כך שלא נוכל להותיר צו הגנה קבוע של המשיב מילדיו ובכך לפגוע בטובתם. משכך, ייקבע מועד דיון, ועוד טרם פגרת הקיץ, לבחינת המשך תוקפו של הצו הנ"ל".

 

לפני כשבוע סיפרה ב', ששהתה במקלט לנשים מוכות עקב האלימות שספגה מבעלה לשעבר, על הפחד התמידי המלווה אותה: "אם הוא ישתחרר נצטרך לחפש מקום מסתור - להתפנות למקלט או להיעלם". בראיון לאולפן ynet אמרה כי "הערכת המסוכנות של המשטרה והרווחה היא הגבוהה ביותר".

 

 

"ילדיי ואני חיים בפחד מתמיד. אנחנו נמצאים בסכנה יומיומית. רציתי שכל עם ישראל ידע שהרצח הבא יהיה כאן. הכתובת לא רק על הקיר, הכתובת כבר נקשה לנו בדלת". היא תיארה כי בעלה לשעבר – עבריין מורשע בעבירות שונות מלבד האלימות כלפיה – כבר חטף בעבר את בנה מהגן, והילד נמצא רק לאחר שלושה חודשים, כשהוא מוכר עם 65% נכות נפשית. "הגרוש נשפט לשנת מאסר בהליך פלילי, והשתחרר מבית סוהר. בבית הדין התחלף הרכב של דיינים שלא מכירים את התיק. הם מתרשלים בכל ההליך. אפשרו לגרוש שלי לראות את ילדיי בלי שום פיקוח, בהסדרים פתוחים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות בתי הדין הרבניים
בית דין רבני
צילום: דוברות בתי הדין הרבניים
מומלצים