שתף קטע נבחר

זהירות: עט הלבנת שיניים של קולגייט ללא כיתוב בעברית

משרד הבריאות מזהיר צרכנים משימוש בעט הלבנת שיניים המשווק בצפון הארץ, שבטיחותו אינה ידועה. המוצר של היבואנית הרשמית שסטוביץ - תקין. המדינה טענה בעבר שמוצרי שסטוביץ נמכרים ביוקר בישראל לעומת מדינות נבחרות בחו"ל וכן חששה שהיא פעלה לפגיעה ביבוא מקביל

משרד הבריאות מזהיר את הציבור שלא להשתמש בעט הלבנה של קולגייט המשווק ללא רישיון משרד הבריאות וללא כיתוב בעברית, משום שבטיחותו אינה ידועה.

 

שלטי השיימינג שמשווים מחירי חו"ל לישראל על המדף: פחות קולגייט ובלי ספיד סטיק

שר הכלכלה מבקש הסברים מיבואני ג'ילט וקולגייט: מוכרים בישראל ביוקר  

הממונה על התחרות: שסטוביץ ניסתה למנוע יבוא מקביל של קולגייט

 

לפי המשרד, מדובר בעטים להלבנת שיניים קולגייט מתוצרת ארה"ב, המשווקים בצפון הארץ, באריזה הכוללת גם מברשת שיניים. שם המוצר: COLGATE MAX WHITE EXPERT WHITE, מס' אצווה 61120BCKNX. אין על גבי אריזת המוצר פירוט לגבי זהות היבואן.

עט הלבנת שיניים של קולגייט ללא כיתוב בעברית ()
עט הלבנת שיניים של קולגייט ללא כיתוב בעברית

אם רכשתם את המוצר ויש על גבי אריזתו כיתוב בעברית, משמע שזהו מוצר המשווק תחת פיקוח ורישיון משרד הבריאות. כיתוב בעברית על גבי מוצרים זו דרישה של צו פיקוח על מצרכים ושירותים (תמרוקים). לבירורים נוספים ניתן לפנות למוקד "קול הבריאות" בטלפון 5400*

 

האריזה של עט ההלבנה של קולגייט שכן מסומנת כחוק נמצאת במאגר התמרוקים באתר משרד הבריאות. אריזה זו שייכת בדרך כלל ליבואן הרשמי של המוצר, חברת ש.שסטוביץ. היא נמכרת לצרכנים בכ-80 שקל ונחשבת למוצר בעל התעניינות צרכנית גבוהה גם בשל טרנד הלבנת השיניים וגם בזכות קמפיין פרסומי נרחב.

 

למוצרי קולגייט יש גם יבוא מקביל לגיטימי וחוקי. זהו יבוא לא רשמי, שנמכר בדרך כלל בזול יותר מהיבוא הרשמי. לצד יבוא זה ישנו גם יבוא לא חוקי. כבר ב-2017 וב-2018 משרד הבריאות מסר שתפס משחות שיניים של קולגייט ששווקו שלא ברישיון.

 

בעבר אמר יוני שסטוביץ, מבעלי ש.שסטוביץ, ש"יבוא מקביל זה פרזיטיות", שכן היבואן הרשמי הוא זה שמוציא רישיון במשרד הבריאות ודואג לפרסום ולכך שהמוצר יופץ בתפוצה רחבה. יחד עם זאת, כאמור, קיים יבוא מקביל חוקי.

 

לפי הרשות לתחרות, עלה חשש לפגיעה בתחרות כתוצאה מדיווחים של שסטוביץ לחברת קולגייט-פלמוליב העולמית על יבוא מקביל של מוצריה שהגיע לישראל.

 

לפי הרשות, במסגרת בדיקה שערכה, נתגלה כי דיווחיה של שסטוביץ כוללים מילוי של טופס דיווח מיוחד בו החברה מוסרת מידע מפורט על מוצרים מיבוא מקביל, כולל תמונות עם פרטי המוצר תוך צילום פרטים שנועדו לאפשר את זיהוי המוצר על ידי קולגייט- פלמוליב, וכולל ברקוד ומספר אצווה. באופן הזה, החברה יכולה לאתר לכאורה מאיזה ספק בחו"ל הגיע המוצר וכך לדעת איזה נתיב עבר בדרך לארץ ולכאורה לעצור יבוא עתידי דומה.

 

ברשות מסרו אז כי "מהנחיות חברת קולגייט-פלמוליב עולה, כי מטרת נוהל הדיווח היא מניעת יבוא מקביל של מוצרי קולגייט פלמוליב בעולם. קיומו של הנוהל והדיווחים לפיו מקימים חשש לפגיעה משמעותית ביבוא מקביל של משחות שיניים".

 

עוד מסרו אז ברשות כי נתח השוק של קולגייט יציב ו"קיימת העדפה צרכנית ברורה למותג זה וכמעט שאין מעברים בין מותגים שונים. כל אלה מלמדים על החשיבות של התחרות מיבוא מקביל של משחות שיניים של קולגייט להתפתחות התחרות בתחום".

 

עקב כך, הממונה על התחרות הודיעה כי בכוונתה להפעיל את סמכותה ולהורות לחברת שסטוביץ להפסיק לדווח לחברה העולמית על המצאות משחות שיניים מיבוא מקביל בישראל. על החברה לא הוטל קנס.

 

משסטוביץ נמסר אז בתגובה כי היא מעולם לא פעלה למנוע יבוא מקביל וכן שהיא פעלה ופועלת בהתאם להוראות כל דין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
עט הלבנת שיניים של קולגייט ללא כיתוב בעברית
מומלצים