שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מסרה לשוטרים נשק של בעלה האלים – ונעצרה על גניבה
  פלורידה: בעלה של קורטני אירבי ניגח את מכוניתה והוריד אותה מהכביש. בית המשפט דרש שימסור את הרובה והאקדח שלו, אבל האכיפה של פסיקות כאלה רפה. קורטני נכנסה בחשאי לביתו, חילצה את הנשק – ונתנה אותו לשוטרים. "אז את בעצם אומרת שביצעת פריצה?", שאלו, ועצרו אותה לשבוע
  הניסיון של אישה מפלורידה להגן על עצמה מבעלה האלים עומד בימים האחרונים במרכז הוויכוח הציבורי בין תומכי הזכות לשאת נשק בארה"ב לבין פעילים הדורשים לצמצם את הזכות הזו כדי להגן על קורבנות פוטנציאליים.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  ארה
  "קורטני רצתה להגן על עצמה ועל ילדיה". בני הזוג אירבי

  האישה, קורטני אירבי, נעצרה משום שנכנסה ללא רשות לדירתו של בעלה ג'וזף אירבי, שמולו היא מנהלת בימים אלה הליכי גירושים, לקחה משם רובה ואקדח השייכים לו – ומסרה אותם למשטרה. היא עשתה זאת אחרי שנגד הבעל הוגש כתב אישום בגין הפעלת אלימות נגדה. אירבי נותרה במעצר שישה ימים ארוכים, בעוד בעלה, שנעצר ב-14 ביוני בגין מעשה האלימות, שהה במעצר יום אחד בלבד.

   

  לפי מסמכים משפטיים רשמיים, הפרשה החלה אחרי שימוע שבו השתתפו בני הזוג לפני שבוע וחצי בעניין גירושיהם. בתום השימוע נכנסו השניים למכוניותיהם, והבעל ג'וזף השתמש במכוניתו כדי לנגח מאחור את מכוניתה של קורטני כמה פעמים והוריד אותה מהכביש. אחרי האירוע הזה אמרה קורטני לשוטר שהוזעק כי היא חוששת לחייה, וכשבעלה ג'וזף הוכנס לניידת משטרה הוא כינה אותה "שונאת גברים".

   

  אחרי מעצרו של ג'וזף פנתה קורטני לבית המשפט, וזה הוציא צו מניעה שמשמעותו בין השאר שלבעל ג'וזף אסור להחזיק כלי נשק. אלא שמידת האכיפה של צו מהסוג הזה תלויה ברשויות אכיפת החוק, וקורטני – כך הסבירה למשטרה – העריכה שבעלה לא ימסור את כלי הנשק שלו בעצמו. לפיכך, סיפרה, היא נכנסה לדירתו דרך דלת נעולה וללא אישור – ולקחה את כלי הנשק שלו לתחנת המשטרה.

   

  כשאמרה את הדברים לקצין בתחנת המשטרה חשבה קורטני שתזכה לאמפתיה, אבל במקום זאת הוא השיב: "אז את אומרת לי שביצעת פריצה מזוינת?". האישה ההמומה ענתה: "כן, אבל הוא לא היה מוסר את הנשק אז עשיתי את זה".

   

  קמפיין תרומות ותמיכה מאבי הנרצחת

  חברת בית הנבחרים של פלורידה אנה אסקמני, דמוקרטית, התגייסה לטובתה של קורטני וכתבה בטוויטר שמגוחך לעצור אישה במצב כזה. אתמול שלחה לתובע בראיין האס מכתב שבו ביקשה שלא להעמיד את האישה לדין. בבקשתה הזכירה את קיומו של מחקר שלפיו כאשר במשפחה שיש בה אלימות יש גם כלי נשק – הסיכוי שאישה תירצח גבוה פי חמישה.

   

  "גברת אירבי רצתה שהמשטרה תעזור לה והיא עשתה מעשה כדי להגן על עצמה ועל ילדיה", כתבה אסקמני. "העמדתה לדין תקבע תקדים מפחיד שלפיו אם מישהו מחפש עזרה כדי להציל את עצמו מהתעללות הוא ייענש על כך".

  מעצר היורה בטבח בבית הספר בפרקלנד ()
  מעצר היורה בטבח בבית הספר בפרקלנד

  במכתבה הדגישה אסקמני כי אף שהחוקים הפדרליים אוסרים על אדם שהוצא נגדו צו מניעה בגין אלימות במשפחה או שהורשע באלימות במשפחה להחזיק בכלי נשק, ברשותן של הרשויות המקומיות אין הכלים הדרושים להן כדי לאכוף את ההגבלה הזו. "הפרצות האלה בחוק תורמות מאוד לקשר הקטלני בין אלימות במשפחה לבין שימוש בכלי נשק", הזהירה.

   

  פעילים למען הזכות לשאת נשק פרסמו בימים האחרונים ציוצים בעד העמדתה של קורטני אירבי לדין והטרילו את חברת בית הנבחרים אסקמני בטוויטר. תומכיה של אירבי, לעומת זאת, פתחו קמפיין מימון המונים כדי לעזור לה לשאת בהוצאות ההליכים המשפטיים. היא זוכה לתמיכה גם מפרד גוטנברג, שבתו נרצחה במסע הירי בבית הספר בפרקלנד, פלורידה, בשנה שעברה. גוטנברג צייץ בטווייטר שאירבי היא "אישה שעברה התעללות ומנסה להגן על עצמה מבעלה האלים".

   

  בבקשה לשחררה בערבות טען עורך דינה של קורטני כי מה שעשתה אינו יכול להיות מוגדר גניבה, משום שהיא לא לקחה את כלי הנשק לשימושה האישי ולא קצרה שום רווח מלקיחתם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קורטני וג'וזף אירבי. קרב צעקות וניגוח על הכביש
  מומלצים