שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרקליטי המשפחה: "הילדה שבורת לב, קרוביה בהלם מוחלט"

  ברקע החלטת הפרקליט הצבאי הראשי לחזור בו מכתב אישום בגין אונס נגד מחמוד קטוסה, סירבה הילדה בת השבע ללכת הבוקר לבית הספר. פרקליטי המשפחה מספרים כי קרוביה נסערים: "ההחלטה לבטל את כתב האישום היא הפקרות, הילדה זיהתה באופן נחרץ את הנאשם כמי שאנס אותה"

   

  קרוביו של קטוסה על ביטול כתב האישום    (צילום: חסן שעלאן)

  קרוביו של קטוסה על ביטול כתב האישום    (צילום: חסן שעלאן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "הילדה ומשפחתה בהלם טוטאלי, הילדה שבורת לב ולא מוכנה לצאת מביתה". משפחת הילדה בת השבע מבנימין קיבלה הבוקר (יום ג') בתדהמה את החלטת הפרקליטות הצבאית לגנוז את כתב האישום נגד מחמוד קטוסה (44) מכפר קדיס. "לפי המידע שבידינו, הילדה זיהתה באופן נחרץ את הנאשם כמי שאנס אותה", אמרו פרקליטי המשפחה בתגובה להחלטה לשחרר את קטוסה אחרי 55 ימים במעצר.

   

  לעיון בהחלטה המלאה על ביטול האישום - לחצו כאן

   

  בהחלטה הדרמטית שהתקבלה בתום ישיבה שכינס הפרקליט הצבאי הראשי אלוף שרון אפק עם נציגי הפרקליטות והמשטרה, נאמר כי אין די ראיות לביסוס כתב אישום. ממצאי פעולות החקירה המשלימות שנערכו בימים האחרונים רק חידדו את הקשיים הראייתיים בתיק.

   

  "תושבי מדינת ישראל צריכים להיות מודאגים"

  עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי, פרקליטי המשפחה, אמרו כי המשטרה הפנתה את גבה לילדה, "היא הייתה בחקירה עד 12 בלילה, ולפי המידע שבידינו - זיהתה באופן נחרץ את הנאשם כמי שאנס אותה. תושבי מדינת ישראל צריכים להיות מאוד מודאגים בבוקר זה. ההחלטה לבטל את כתב האישום היא לא פחות מהפקרות. המדינה הסתכלה לילדה בעיניים בעודה מתארת בכאב עצום את שחוותה, והסבה לה את גבה".

   

  הפרקליטים התייחסו למידע שלפיו משפחת הילדה היא זאת שעדכנה אתמול את המשטרה בראיות נוספות, ובכללן בגדיה. לדבריהם, "אתמול התקבלו ראיות חדשות, מזעזעות ומדאיגות ולא ברור לנו איך ייתכן שלמרות ראיות אלו ונחרצות הילדה המדינה מתעוררת הבוקר לסיטואציה שבה משחררים הביתה אדם שילדה בת שבע טוענת בנחרצות שהוא האיש שאנס אותה".

   

  עורכי הדין פריד וגבאי הוסיפו כי "הבטחנו לילדה שאנחנו לא נפקיר אותה ונמשיך מצדנו לעשות הכול על מנת למצות את הדין. בשורה התחתונה, הדבר המדאיג ביותר בהודעת הפרקליטות מהבוקר הוא שהפרקליט הצבאי הראשי מציין בפירוש כי בוצע אונס בילדה. הנאשם עדיין חשוד והחקירה תימשך ולכל לא ברור איך למרות כל זאת הוא קיבל את ההחלטה המצערת והמדאיגה לשחררו ממעצר ולבטל את כתב האישום".

  מחמוד קטוסה מואשם ב אונס ילדה בת 7 נאשם ()
  מחמוד קטוסה

  משפחתו של קטוסה מחוץ לבית דין צבאי עופר ()
  קרוביו של קטוסה מחוץ לבית המשפט הצבאי בעופר, הבוקר

  אלוף שרון אפק (צילום: מירי שמעונוביץ, לע
  הפרקליט הצבאי הראשי אלוף אפק(צילום: מירי שמעונוביץ, לע"מ)

  אשתו ובתו של מחמוד קטוסה מדברות    (צילום: חסן שעלאן)

  אשתו ובתו של מחמוד קטוסה מדברות    (צילום: חסן שעלאן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עורכי הדין פריד וגבאי ()
  עורכי הדין פריד וגבאי

  בנוגע למצבן של המשפחה והילדה ציינו הפרקליטים כי "הילדה ומשפחתה בהלם טוטאלי, הילדה שבורת לב ולא מוכנה לצאת מביתה. אנחנו שוקלים ברגעים אלו את המשך דרכנו". ברקע דברי עורכי הדין התברר כי הילדה סירבה ללכת הבוקר לבית הספר שבו היא לומדת.

   

  הפרקליט הצבאי הראשי הודיע כי "לאחר בחינת חומר הראיות בתיק,השלמות החקירה שבוצעו, וניתוח פעולות החקירה שעוד נכון לבצע, סבר הפצ"ר כי לא התגבש בתיק, לעת הזו, סיכוי סביר להרשעת קטוסה. על כן, החליט הפצ"ר לחזור מכתב האישום ולאפשר למשטרת ישראל להמשיך ולהשלים את החקירה".

   

  בעקבות כך הודיעה התביעה הצבאית לבית המשפט הצבאי על חזרה מכתב האישום וביקשה לשחרר את קטוסה ממעצר. "ברי כי חזרה מכתב אישום ושחרור נאשם ממעצר, במצב בו יש ראיות מסוימות נגדו לביצוע עבירות מין בקטינה אינם דבר של מה בכך. ועדיין, בנסיבות העניין ולאור מארג הראיות שנאספו עד כה זו ההחלטה הנדרשת מבחינה מקצועית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים