שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "אם רכבת הפיצויים לא תעצור לסייע למסעדות בעוטף - אנחנו נקרוס"

  מסעדנים מעוטף עזה הפגינו אמש מול בית ראש הממשלה. המסעדנים מזהירים מקריסה ומבקשים מהמדינה להסדיר מולם את נושא הפיצויים כמו בענפים אחרים בעוטף: "לא אשים ביבי - אם ביבי לא ישים עלי"

   

  עשרות מסעדנים מעוטף עזה, מגובים במסעדנים מכל רחבי הארץ, הפגינו אמש מול בית ראש הממשלה בירושלים במחאה על אי הסדרת עניין הפיצויים למסעדות, בתי קפה וברים, בדומה למלונאים, לדבוראים ולאחרים מהעוטף.

  מסעדנים מעוטף עזה מפגינים ()
  מסעדנים מעוטף עזה מפגינים מול בית ראש הממשלה

  מצבו של עולם המסעדנות בארץ במשבר קשה, וזו עובדה ידועה לכל, אבל מסתבר שמסעדנים בעוטף עזה נאלצים להתמודד עם קשים נוספים כמו אזעקות צבע אדום ועסקים שמתרוקנים בעקבותן.

   

  "מסעדות, ברים ובתי קפה הם העסקים שמביאים נורמליזציה, מרגוע ומפלט לתושבי עוטף עזה", אומר ניר שוחט, בעל מסעדת "סושימוטו" בשדרות. "המרגוע והמפלט כל טיל או אעזקת צבע אדום משביתים את המסעדה או את בית הקפה לכמה ימים, וההפסד הוא משולש: גם לקוחות שלא מגיעים, גם שכר עובדים שצריך לשלם וגם הרבה מאוד חומרי גלם שצריך לזרוק לפח בכל פעם שהעסקים מתרוקנים. אם רכבת הפיצויים לא תעצור לסייע למסעדות בעוטף - אנחנו נקרוס".

   

  מעמותת "מסעדנים חזקים יחד" נמסדר כי "המסעדות והברים בעוטף עזה מעסיקים מאות עובדים, והמסעדות אינן עומדות בנטל. הטילים המשגרים לעברם וסבבי הלחימה באזור גורמים להם להפסדים כספיים משמעותיים. הענף בעוטף עזה לפני קריסה. אנו קוראים לראש הממשלה, כאחראי הישיר לנושא, לסייע למסעדני העוטף בפיצוים שימנעו את קריסת המסעדות, בתי הקפה והרים באזור. קריסה שכזו תשאיר מאות ללא תעסוקה ואלפי תושבים ללא מקומות בילוי".

   

  הבוקר שוגרה הקלטה ל-120 חברי הכנסת ומקבלי החלטות נוספים. ההקלטה נפתחת באזעקת חירום ובקולות נפץ, וממשיכה בקריינות המגוללת את מצב העסקים בעוטף עזה: "העסקים בעוטף ובדרום תחת מתקפת טרור מתמשכת. המסעדות ריקות ממבקרים ונאלצות לסגור בלי תכנון בכל התקפה ליום או יומיים ומקבלות אפס פיצויים", כך לשון ההקלטה. "כמויות מטורפות של אוכל נזרק לפח ואין לנו זכות לפיצויים. הלוואות על גבי הלוואות למימון הסכסוך, האם ממשלת ישראל באמת תיתן לכלכה בעוטף לקרוס? לולא המסעדות לא יהיו מקומות עבודה לסטודנטים, לא יהיה לתושבים לאן לברוח ולהירגע וליהנות קצת בימים של שקט, וכשאין פרנסה ואין פנאי אז הכל יילך לפח. אנחנו, מסעדנים חזקים יחד ומסעדות העוטף והדרום דורשים מהח"כים להתעורר ולמצוא פתרון. לא מצפים שיפתרו את הסכסוך אבל כן דורשים גב כלכלי, כן דורשים פיצוי ועכשיו. לשמים המדינה מצליחה לדאוג לכיסוי עם כיפת ברזל ולעסקים הקטנים אין כיסוי לצ'יק. אנחנו נצביע למי שידאג לנו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מסעדנים מעוטף עזה מפגינים מול בית ראש הממשלה
  מומלצים