שתף קטע נבחר

פרשת המעונות: הוגש כתב האישום המתוקן נגד עזרא סיידוף

סמנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר יורשע במסגרת הסדר טיעון בשלוש עבירות של קבלת דבר תוך ניצול מכוון של טעות הזולת. עונשו יהיה מאסר על תנאי, 150 שעות שירות לתועלת הציבור וקנס בסך עשרת אלפים שקלים

יורשע בשלוש עבירות של קבלת דבר תוך ניצול מכוון של טעות הזולת. עזרא סיידוף (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
יורשע בשלוש עבירות של קבלת דבר תוך ניצול מכוון של טעות הזולת. עזרא סיידוף(צילום: עמית שאבי)

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ג') את הסדר הטיעון שעליו חתמה עם סמנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר עזרא סיידוף בפרשת המעונות. במסגרת הסדר הטיעון צורף כתב אישום מתוקן שבו יודה סיידוף כי הזמין ארוחות בשווי 175 אלף שקלים עבור אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, בני משפחתה ואורחיהם והשית את העלויות על קופת המדינה, כל זאת בזמן שהייתה מבשלת במעון ובניצול מכוון של טעות הזולת שאין בו מרמה.

 

כמו כן, פעל סיידוף לקבלת מימון לארוחות שף בעלות של כ-25 אלף שקלים (מתוך 175 אלף השקלים שצוינו) ושירותי מלצרות בתשלום יתר של כ-20 אלף שקלים.

 

סיידוף, שהיה אחראי על ניהול מעון ראש הממשלה, יורשע על פי הודאתו בשלוש עבירות של קבלת דבר תוך ניצול מכוון של טעות הזולת. במסגרת ההסדר שאליו עותרים הצדדים הוסכם לגזור על סיידוף מאסר על תנאי, שרות לתועלת הציבור בהיקף של 150 שעות וקנס בסך עשרת אלפים שקלים שישולם לקופת המדינה.

 

על פי המפורט בכתב האישום המתוקן, סיידוף ושרה נתניהו פעלו בשנים 2015-2009 למימון של ארוחות מוכנות ממסעדות על חשבון אוצר המדינה, וזאת בד בבד עם קבלת שירותיה של עובדת כללית במשרה מלאה במעון שעסקה בבישול, בהגשה ובניקיון המטבח.

שרה נתניהו בית משפט השלום ירושלים (צילום: עמית שאבי)
הארוחות שהזמין סיידוף, למרות הימצאותה של מבשלת, היו עבורה ועבור בני משפחתה. שרה נתניהו(צילום: עמית שאבי)

העובדת הוצגה כלפי המשרד כעובדת כללית, וכך תוך ניצול מכוון (ללא מרמה) של טעות הגורמים המוסמכים במשרד, לא ידעו על העסקתה של מבשלת במעון. בניגוד לנהלים ולכללים שנקבעו בעניין זה, התקבל מימון חופף בחלקו על חשבון אוצר המדינה להוצאות ההסעדה במעון.

 

סיידוף פעל תוך ניצול תפקידו ואחריותו כעובד ציבור בכיר תוך שהוא מודע למגבלות הקיימות על פי נהלים החלים בעניין. כמו כן, פעל סיידוף לכך שהמשרד יישא בעלויות של ארוחות שבושלו על ידי שפים במעון, ולתשלום שכרם של מלצרים בניגוד לנהלים ושלא כדין.

 

בפרקליטות אומרים כי הסדר הטיעון הביא בחשבון את העובדה שבהתנהגותו של סיידוף יש משום התמסרות לשרה נתניהו ונכונות לבצע בעבורה עבירות פליליות כדי להיענות לה. סיידוף פעל בניגוד מוחלט למצופה מכל עובד ציבור, קל וחומר מעובד ציבור בכיר בתפקידו.

 

יחד עם זאת, הביא הסדר הטיעון בחשבון את העובדה שהנאשם לא קיבל לכיסו דבר, ולמעשה פירות העבירה – כספי ציבור לצרכים פרטיים - בסך 195 אלף שקלים התקבלו על ידו מהמדינה בעבור שרה נתניהו.

 

נתניהו הורשעה לפני כשבוע וחצי על פי הודאתה בביצוע עבירה פלילית של קבלת כספי המדינה בסך של 175 אלף שקלים ובהתאם להסדר בית המשפט נגזר עליה קנס בסך 55 אלף שקלים שתשלם למדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
עזרא סיידוף
צילום: עמית שאבי
מומלצים